FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gałka drążka zmiany biegów
  • @sethcracow W każdej chwili można zrezygnować z zamówienia i muszą Ci oddać zaliczkę po rezygnacji. Poza tym już pisałem wcześniej, że za te 60 tys. można kupić bardzo fajnego używanego lexusa, w którym nie będzie takich mankamentów jak starta gałka. Tylko to potrzebny jest też czas własny by jeździć i szukać dobrego modelu bez niespodzianek (czego ja nie miałem, dlatego potrzebowałem auta z salonu).
    Brak Skody
  • Zawsze możesz też wybrać jakieś inne nowe auto z salonu:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wczoraj ponownie ASO wymienili mi gałkę zmiany biegów. Ciekawe jak długo wytrzyma? To juz druga zmiana
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • auto używane rok, 11 tys przebiegu i gała z boku wytarta, chyba lepiej wymienic na plastikową z wersji podstawowej ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Ja też będę zgłaszał.
    Wytarła mi się od strony pasażera bardziej.
    Auto ma 1.5 roku o około 22000km
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Mam auto 2 lata i jeszcze żadnych śladów użytkowania na gałce zmiany biegów. Co Wy robicie ze się ona Wam wyciera???
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • U mnie wyciera sie od samego patrzenia, bubel i tyle, miałes wiecej szczescia
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Witam,jestem po 2-letnim użytkowaniu gałki zmiany biegów w swoim Rapidzie i jak do tej pory nie widać chociażby jak najmniejszych śladów wytarcia.Myślę,ze nie chodzi tutaj o sama złą jakość materiału,ale o sposób użytkowania na co dzień tego drążka,czyli ciągłe zmiany biegów,trzymanie ręki na gałce itp.,gdyż mój zięć ma takie właśnie nawyki i w swoim samochodzie Hyundai ix35 ma już bardzo wytarcie gałki zmiany biegów,szczególnie od strony pasażera z prawej strony,więc nie szukajmy "dziury w całym".
    Pozdrawiam bez urazy !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Proponuje zamontować podłokietnik:):):)
  • andrew61k - gałka jest po to, żeby jej używać do zmiany biegów. 95% mojej jazdy to jazda po Krakowie, więc częste zmiany biegów. Jakby materiał gałki był dobrej jakości, to nie wycierałaby się po 20 kkm.
    W pracy mam Fiata Scudo z przebiegiem 235 kkm i skora gałki jest jak nowa. Jedynie dekielek górny jest wytarty. Ale po pierwsze to samochód firmowy, po drugie to Fiat, po trzecie 235 kkm i po czwarte ma 10 lat.
    A tu nowy Rapid.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @andrew61k ja jeżdżę głównie trasy, nie trzymam non stop ręki na gałce i po 20 kkm nadawała się do wymiany. Dziadostwo i tyle.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Bo trzeba mieć DSG tam gałka nie jest prawie używana he he
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Może ktoś wrzucić foto jak macie te gałki wytarte?
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Scyzor - przejrzyj wątek. Jest tam kilka zdjęć.
    W pierwszym poście są moje zdjęcia pierwszej gałki.
    Strona 4 też moje zdjęcia z drugiej gałki
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • 15 000 km i dołączam do klubu przetartej gałki :p
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Panowie nie rozumiem tego. Mam przejechane prawie 40k i zero zużycia gałki zmiany biegów. Milem tez auto ludowe i nim zrobiłem 100k z takim samym faktem braku śladów zużycia galki. Albo macie pećha ze dostaliście bubla albo coś robicie nie tak.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • @Remus - a co można źle robić zmieniając biegi? Może jeździsz dużo w trasie, dlatego mało zmieniasz biegi. Ja używam samochodu w 99% po Krakowie, więc zmiany biegów są nieuniknione. Ale to nie powód do wytarcia się gałki w tak krótkim czasie. Jak widać nie jestem sam, więc ewidentna wina materiału
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja mam 15.000km i zero śladu zużycia.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • 15k i jutro jadę na serwis . Ślady zużycia znaczne 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Ja mam przejechane 15tys z czego 6 tys w trasie,  w dwa lata, a gałka złuszczona. 
    Dziwi mnie to,  że problem powstał z dnia na dzień, nie było nic widać a nagle 1/4 zdarta i do tego zdziera się po każdym dotknieciu.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?