FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Witam, ja osobiście wymieniłem olej po 2k km tak jak mówiła stara szkoła, być może opiłków już nie ma aczkolwiek sadze ze smary tudzież środki konserwujące nowe czesci zostają spłukane i mieszają się z fabrycznie zalanym olejem... a co do pozniejszej zmiany oleju nie planuje auta szybko sprzedawac wiec bede wymianial co 15k km.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Witam, będę wymieniał olej w najbliższych dniach, czy konieczna jest wymiana korka spustowego czy też uszczelki na nim bo jak będę zamawiał filtr oleju to korek też zamówić? motor 1.2 mpi
  • @demo87 wymiana korka jest zalecana (koszt symboliczny kilka-kilkanaście zł), uszczelka jest zintegrowana i nie kupisz osobno
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • a jaki jest numer katalogowy tego korka?
  • Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam , jakie są wymiary oringu znajdującego się na miarce oleju silnik 1.2 tsi 63kw
  • Średnica otworu wewnętrznego przy miarce, pod O-ring ma ok. 7,8 mm. Sam oring ma większą średnicę, ok. 8.5 mm.
    Podejrzewam, że w ASO nie ma osobnych O-ringów do miarki. Raczej trzeba będzie dopasować jaki podobny. Swoją drogą, dlaczego chcesz zmienić czy wymienić O-ring na miarce?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Stary  oring uległ pęknięciu .Tak pytałem wszędzie nawet w ASO I nigdzie nie mają tego oringu a zakup nowej miarki mija się z celem. Pozostaje tylko jak nic innego dopasować oring. Wydaje mi się że oring 5x 2mm  będzie pasował .
  • Siemanko! Po przejechaniu ok. 8 tyś od wymiany oleju zauważyłem, iż poziom oleju zszedł minimalnie o ok. 1/5 baagnetu. Jest dokładnie pomiędzy zagięciem bagnetu a kropeczkami po środku. Generalnie troszkę mniej niż max. Olej sprawdzałem na zimnym silniku. Po wymianie było max - idealnie na zagięciu. Czy jest to jakiś powód do obaw? Gdy sprawdzam na ciepłym silniku trudno mi określić dokładnie poziom. Ciepły olej robi się jak soczek a na ciemnym bagnecie to już w ogóle. Tak czy siak jest więcej niż połowa pomiędzy min. a max. Autko z 2013. 55 tyś przejechane - głównie autostrady. 1.2 Tsi 105 km
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Wymieniałem dziś olej w ASO.
    Jakby kogoś interesował kosz(zał.).
    Do tego olej zakupiony na własną rękę - cena zależy od Was, ja dałem 165 zł. za 5 litrów.Łącznie 382,5 zł.
    olejwym.jpg
    927 x 533 - 131K
    RAPID LB/1,2 TSI 81kW/2016/ACTIVE
  • Bez szału, wymianiaja do 100 zł, wystarczy podzwonić po roznych ASO
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja wymieniałem olej 2 dni temu oczywiscie poza aso - olej shell helix 5w30 4L 104zł + filtr oleju bosh 24zł, wymiana 60zł = łączeni 188zł
  • @demo87, jaką ma specyfikacje ten Schell ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie taki był od początku tzn od pierwszego przeglądu w ASO i ja wlewam go do dziś 
    http://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/ogolne/shell-he...
  • W środę odebrałem swojego Rapida 1.0 tsi i mam zalecaną wymianę za 3000 km. Olej obecnie lany to 5w30 norma 507. 
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY18 | AMBITION | BŁĘKIT RACE | 504 km |Wrocław
  • Sprawdż, czy rzeczywiście masz po 3 tkm czy też jak wszyscy - do 30 tkm lub 2 lata (zależnie od tego, co nastąpi wcześniej).
    Chyba, że zasugerowali Ci "dodatkową" nietypową wymianę oleju.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Do 1,0 TSI teraz leją chyba 0W20 o normie 508.00
    Sprawdź sobie dokładnie te informacje.
  • Wymiana normalnie za 2 lata tylko sprzedawca radził żeby kupić olej, filtr i przyjechać do nich na wymianę po 3 k km. Masz rację  różnie leją i trzeba się pytać co fabryka dała. 
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY18 | AMBITION | BŁĘKIT RACE | 504 km |Wrocław
  • Obecnie mam 24 000 przebiegu, i tylko jeden komunikat o sprawdzeniu poziomu oleju mi się pojawił, to dolałem ok 0,5l. 
    Przy jakim przebiegu pojawił się Wam komunikat o wymianie / przeglądzie ? u mnie 2 lata stuknie w listopadzie, a 30 000 pewnie wcześniej. Nie chciałbym żeby podczas urlopu mnie zaskoczyło WYMIEŃ TERAZ. 

    Styl jazdy: codziennie, autostrada (10km w jedną strone), ruch miejski.

    Dzięki za odpowiedzi.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • @bire6 - wystarczy wejść w ustawienia komputera i zobaczyć ile pokazuje Ci czasu i km do najbliższej wymiany oleju. Ja jeżdżę 95% po krakowskich korkach i nigdy nie dolewałem oleju pomiedzy wymianami. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?