FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koła/opony. Jak przechowywać?
  • Może dla niektórych to banał, ale są tacy, którzy mają skromniejszą wiedzę od mistrzów, więc zaczynam nieporuszany jeszcze temat.

    2 razy do roku wymieniamy koła/opony. Można dać je do przechowania do warsztatu lub samemu je składować.
    I tu powstaje pytanie. JAK?

    Na stojaku jedna nad drugą? To do felg stalówek i owszem, ale do alufelgi już trzpień nie wejdzie.
    Można jedną na drugą lub postawić na podłożu. Można też (koła) powiesić, ale to chyba będzie miało niewielu zwolenników

    Który sposób jest lepszy i jakimi niedogodnościami są one obarczone?

    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • @rico, a nie prościej wpisać w Google "Jak przechowywać opony/koła" ? 
    Niedługo zaraz zapytasz co na katar bo przecież można go akurat dostać jadąc Rapidem.

    Tu masz odpowiedź na swoje pytanie żeby nie było, że jestem złośliwy.
    http://www.opony.com.pl/artykul/jak-przechowywa%C4%87-opony-i-felgi/?id=1217
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Prosta sprawa:

    Opony na stojąco na równym podłożu - obracając co jakiś czas po 90 stopni wokół osi obrotu. (na stojąco w sensie każda opona stoi tak jak koło w samochodzie).
    Żadnych wieszaków lub jedna na drugą.

    Koła to albo na wieszakach albo jedne na drugich pod warunkiem że jest w oponie odpowiednie ciśnienie a nie jego brak..

    Takich tematów jest w internecie więcej niż by się wydawało...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Tak jak pisze kolega @konry, kolego @rico bez urazy ale czy nie przesadzasz z tymi codziennymi banalnymi tematami? Jesli masz konkretne nurtujące cie pytanie to zwyczajnie je zadaj w istniejacych juz wielu tematycznych watkach, zamiast tworzyc bez konca nowe szczegółowe tematy. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Cóż, myślałem, ze forum jest dla ludzi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i dla takich, którzy mają jakąś wiedzę i tą wiedzą podzielić.
    W temacie "opony" jest kilkaset postów traktujących o różnych tematach i mając doświadczenie z innych for, chciałem po prostu wydzielić różne zagadnienia, nawet te o kichaniu, @konry.
    Nie wszyscy wiedzą jak np. wymienić koło, czy też sprawdzić poziom oleju i wydawało mi się, że tu można znaleźć odpowiedzi na (dla mnie) banalne pytania, a dla kogoś innego już niekoniecznie.
    Wujek google zapodaje różne wyniki i nie każdy potrafi  odsiać ziarna od plew, a tu naprawdę można znaleźć mądre niejednokrotnie wypowiedzi.
    Cóż PESEL mówi, że nie przystaję już do młodzieży... Świat idzie naprzód
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • @rico forum RapidKlub.pl - wszystko o Skodzie Rapid (jak w tytule). 
    Zakładając banalne tematy typu jak przechowywać koła robisz śmietnik z forum.
    Pesel nic tu do tego nie ma. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?