FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • @PinkFloyd zgadza się teraz mam jak w 1.4 a nawet lepiej bo moment jest większy :-).

    @grzesik1 też zwróciłem uwage na tą krzywą. Taka podbita seria :-)

    @zima80 jakbyś się przyjrzał stronie Vtecha wchodząc w poszczególne silniki 1.2 TSI, niezależnie od mocy i generacji jest to ten sam box bo ma ten sam numer katalogowy.

    Od czasu hamowni nie miałem okazji dłużej pojeździć i było  tylko kilka jazd miejskich do 10 km. Jest lepiej, trochę elastyczniej a największą różnicę zauważyłem w zmianach biegów. Teraz robię to szybciej bo szybciej się wkręca na obroty. A od 2000 fajnie się odpycha teraz :-D
    0 - 100 km/h tez musi być szybsze bo tam gdzie nie mogłem dojść do 100 teraz się wyrabia a nie kończy sie droga ;-)

    W poniedziałek będzie dopiero prawie 60 km w jedną stronę z czego większość to ekspresówka i jakieś 17 km droga pozamiejska.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Bez wglebiania się w inne niuanse, po co w takim razie ta szopka z wybieraniem swojej wersji mocowej. Mogli wpisać, że dla 1,2 tsi. A tak sugerują kupującemu, że box specjalnie przygotowany do jego wersji.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • @zima80 jak dla mnie są 3 odpowiedzi na poczekaniu:
    1. Dobry marketing to połowa sukcesu :-D
    2. Podział potrzebny jest aby sprzedawca wiedział jaką instrukcję dołożyć do zestawu. W jednej i drugiej generacji wtyczki wpinamy w innych lokalizacjach. Ja miałem konkretnie pod mój silnik.
    3. (najmniej prawdopodobne bo to właściwie tylko zmiana doładowania) Może sprzętowo jest to ten sam układ stąd ten sam nr katalogowy ale może inne oprogramowanie :-/ (wątpliwe).
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To może zrobiony akcje i zrobiony grupowy chip u cinsoft na śląsku. Tak robili w alfie i przy zapisie 10-15 osób wychodziło oj 800-1000zl
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Do chłopaków którzy już wrzucili do siebie boxa,wrzućcie jakieś zdjęcia z umieszczenia samego boxa.Moze ktoś będzie miał w fajny sposób to rozwiązane co ułatwi kolejnym nabywcom
  • @Posejdon mówisz i masz. U mnie to chyba producent przewidział miejsce na Boxa bo od strony kierowcy pod maską są fajne uchwyty do przykręcenia lub przywiązania Boxa :-D Ciekawe co tam normalnie jest montowane w innych wersjach.

    Zdjęcia dla silnika EA111





    1.jpg
    2064 x 1161 - 963K
    2.jpg
    2064 x 1161 - 969K
    3.jpg
    1161 x 2064 - 1M
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk dzięki za fotki,faktycznie miejsce rewelacyjne.Oby producent wiedział,że Posejdonek też chciał  Boxika;)Silnik inaczej mam rozplanowany,zobaczymy gdzieś go trzeba będzie schować,najważniejsze że żona nie ogarnie nawet jakby leżał na wierzchu:)Czekamy na resztę fotek od chłopaków.Może ktoś miał bardziej pod górkę z mocowaniem.
  • Wrzucalem jak zamontowalem koledze w ea211, idealnie wchodzi kolo zbiorniczka płynu hamulcowego, a wiązka kolo aku http://rapidklub.pl/discussion/613/czip-tuning-1-2-tsi/p6
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki @PinkFloyd jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi,tak jak i szczypce do zdejmowania opaski,które zaraz będę zamawiał.
  • W piątek montowałem boxa w Vtech Kraków. Silnik CJZA (1,2tsi 105KM) w serii miał fajny gratis 112KM i 200Nm, po montażu boxa base (480zł), plus strojenie na hamownii(250zł), wyszło 132KM i 235Nm. Auto odżyło niesamowicie! POLECAM GORĄCO!
  • Na jakim masz programie ustawiony?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Box na kazdym silniku bedzie dzialal inaczej. Koniecznie trzeba ustawiac na hamowni.
    U mnie wyszła mocna seria 117 km i 199 (!) nm, a na ustawieniach "fabrycznych" boxa (3) przyrost był tylko 10 koni i 15 niutów. Po experymentowaniu na innych ustawieniach i przestawieniu na 6 wyszło 130 koni i 225 nm. Mozna by sie jeszcze pobawic tak pewnie do 135 koni i 235 nm, ale gosciu od razu mi powiedzial ze ustawione na maxa boxy lubia wysrac tryb awaryjny w silniku , a nie chcial bym zeby mi sie to trafilo podczas wyprzedzania. Dlatego zostawilem jak jest, nie musi byc na maxa - jest dobrze :) strojenie kosztowalo mnie 150 zł. Na dole wykres i animka jak sie teraz wkręca... słabo bo zimowki i ESP, ale roznica jest :)
    IMG_20171120_125905.jpg
    4160 x 2336 - 2M
    sprint.gif
    181 x 320 - 2M
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • W Rapidzie 130KM i nie trzeba więcej, juz sie przyjemnie jeździ :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jedyne co mnie dziwi, że w tym silniku odcina paliwo przy 6.5 k RPM, tak by mozna do 100 km/h na dwójce dociagnac ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Widzę że temat się rozwija :) tz. że jesteśmy głodni większej mocy za niewielką kasę :P
    Bigi 

    ładna seria 117 KM tylko pamiętaj że test robiony przy niskiej temp. przy 25 stopniach będzie mniej. Ważne też na jakiej hamowni robione są testy. Na twoim wykresie w serii wychodzi że turbo troszkę później wstaje ale potem moment spory i płaski prawie jak stół.
    Patrząc na animacje co Ty to masz za skrzynie bo setkę dopiero na 4 masz ??? przynajmniej tak to wygląda na animacji.

    peya81 
    z tym "strojenie na hamownii" to troszkę przedobrzyłeś co najwyżej sprawdzenie na którym programie najlepiej idzie :) podaj oczywiście na którym ustawieniu a i wykres mile widziany


    No i czekam na jakiś kod promocyjny bo na początku grudnia chciałbym tego box sprawdzić u siebie :)
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Rick: przerabiałem animacje z avi na gifa i z dupy jakos tak wyszlo, ale do 90 km/h idzie na 2-ce a pozniej juz trzeba 3-ke wrzucać.

    Oglądam sobie wykresy ludzi którzy robili program i nasuwa mi sie pytanie:
    Jest sens czipowac dla 10 koni i 10 nm wiecej potrójnym kosztem? :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Jak sie ktos boi gwaranta to tak sie dzieje niestety.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • TO na jakim najlepiej ustawić boxa 4??
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Musisz sprawdzic na hamowni, nie ma reguly, jedni maja maxa na 3, inni na 5, 7 itp - to jest gotowiec, a silniki mimo ze takie same roznie reaguja
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Jutro mam wolne i dojadą szczypce do opaski.Wrzucimy to magiczne pudełko i zobaczymy jak lata na standardzie.Vtech ma swój oddział w Szczecinie także któregoś pięknego dnia będzie trzeba ruszyć na hamowanie objadać każdy tryb.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?