FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju w DSG 7 biegowa Rapid 2014 1,6 TDI 90km/139 po wirusie
  • Przeszukawszy większość dyskusji na wymieniony temat mam mętlik w głowie.Wymieniać czy nie wymieniać. W serwisie skody powiedzieli,że suche sprzęgła i się nie wymienia. W wielu postach w internecie mówią wymieniać. No to się pytam jak to z tym jest, ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.
    Dodam,że mój przebieg to 53 tys. 
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • W seriwisie Skody mówią różne rzeczy, niestety większość mozna wyrzucić do kosza.
    Ja na twoim miejscu bym go wymienil i jeździł dalej bezproblemowo. Tym bardziej, że w "swojej okolicy" masz świetnego mechanika od grupy vag i nie tylko.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Podpowiedz ,chętnie skorzystam. Dziękuję.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • k-mot.pl  polecam Roberta bo to konkretny gosc a robotę robi bardzo profi. Nie robi problemu jak mu sie „ na ręce patrzy”, czy o wszystko pyta. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dziękuję.

    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • wojtekmel, a przy okazji powiedz ile Ci pali po tym wirusie jak wrażenia z jazdy? Nic się nie psuje? Gdzie robiłeś wirusa?
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Dzięki yunior81 za kontakt do gościa okazało się ze trochę się znamy. Polecam bo rzeczowy mechanik mój przypadek Rapida istotnie nie wymaga wymiany oleju w skrzyni chyba ze są wycieki. Czyli sprawdza suebtibz zaleceniami serwisu. 
    Do Miro
    Witaj, No trudno to opisać ale 90 km nie było do zaakceptowania gdyż wcześniej jeździłem B klasą 140 km tez w automacie. Rapid zdecydowanie zyskał w każdym calu przez tę akcję. Nie używam sport bo jest to wręcz nieprzyzwoite. Jeździ mi się wspaniałe i bezpiecznie. Spalanie Rapida i tak jest śmieszne bo autostrada Ok 100 spalanie 4.2 nawet i niżej. Przy 140 poniżej 5 , zbyt krótko jeździłem przed wirusem to nie mogę się wypowiadać ale chyba nieco mniej. Wykonanie Kreator Mocy Warszawa. 1400 pln
    Polecam bo naprawdę warto tych pieniędzy.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Jesteśmy w temacie wymiany oleju. Trzymajmy się tego.
    @wojtekmel jak jeszcze nie masz - załóż temat o swoim R w dziale Nasze Rapidy. Tam jak najbardziej wskazane wszelkie fotki, info, dyskusje o Twoim konkretnym modelu.
    Tu można kontynuować temat wymiany oleju ...
    Pozdrawiam  

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok rozumiem sorry
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Wrócę jeszcze do tematu wymiany oleju w DSG 7https://www.youtube.com/watch?v=pK8pzezHrTs
    może ktoś cos w tym temacie? serwis mówi nie wymieniamy ,a tu wymieniamy???
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Film dotyczy DSG 6 biegowej, a ona jest mokra, a nasze siódemki suche - inna technologia, u nas nawet nie ma otworów kontrolnych jak innych skrzyniach które są przewidziane do wymian oleju. Nasze skrzynie bardziej przypominają skrzynie manualne niż automatyczne, a w tych już od wielu lat nie przewiduje się wymian oleju.
  • Ha, lepiej upewnić się trzy razy niż trzy razy żałować. Dziękuję za potwierdzenie tych wiadomości które mówią, W TYCH SKRZYNIACH OLEJU NIE WYMIENIAMY chyba że zauważymy wyciek, więc bądźmy czujni. A tak przy okazji, jezdziłem mecedesem z CVT przez 8 lat, Rapid to następny z nowocześniejszą skrzynią jestem zadowolony i polecam niedowiarkom. Po co jeszcze robią te manuale... fuj. Pozdrawiam.
    Skrzynia jest mokra, sprzęgła są suche, tak?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • trochę info o DSG: Skrzynia biegów DSG
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @wojtekmel 
    Skrzynia jest mokra, sprzęgła są suche, tak?
    TAK - przynajmniej póki co, bo to w Skodzie nigdy nie wiadomo :)
  • A ja wymieniłem po ok 25k km olej w dsg :) Dlaczego? Może dla komfortu psychicznego :) Ze nowy, to właściwości oleju świeże, że dłużej pożyje...  
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Powiedz gdzie wymieniałeś ? Prywatnie czy ASO?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Prywatnie, duży serwis automatycznych skrzyń biegów w Krakowie.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Ha Siedlce są daleko, ale chyba się wybiorę. Chociaż wszyscy mówią o tym by nie wymieniać. Głupieję od tych opinii. Daj namiar.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Wiem, też to przerabiałem... Ale jakoś zdrowy rozsądek podpowiada że płyny w aucie należy wymieniać. Zwłaszcza że nie kosztuje to dużo. Zdrowszy sen. Nie wierzę w zapewnia koncernu o "wiecznym oleju" ;). Każda ciecz traci właściwości... 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Daj namiar.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • http://www.auto-mat.com.pl/ - ale poszukaj sobie czegoś bliżej, np w wawie. Szkoda tyle dymać z taką pierdołą
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?