FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • potwierdzam kod MIKOLAJ17 działa dopiero po zalogowaniu :) kupione :D
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @zima80
    Na ustawieniu z nr 9 jest to samo co na nr 1. Nr 0 to można powiedzieć wyłączenie boxa i wtedy masz tak jak w serii.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No kolega od którego sie zaczęło pobadl w mamie strojenia, miesiąc temu zakupiony box i mało :) po przejechaniu sie moim Rapidem, w piatek byl koniec gwarancji. Wczoraj strojony w Kreatorze, padła decyzja ze będzie auto jeździło wyłącznie na Pb98, na hamownie wjechał na vpower +99, po zdjęciu boxa 119KM, oficjalny wynik 148KM i 242Nm przy temp 5 st latem pewnie ok 140KM. Jak ktoś chce w promocji boxa do 1.2 tsi miesiąc używany z 2 letnia gwarancja to dajcie znac , chce cos 250zl z przesyłką. Fabia III po programie zamknęła 235km/h - masakra. Ale to nie koniec modow jak co dam znac :) Tak to jest z tym chipowaniem, malo i ciągle malo. Plany turbina perun turbo i strojenie pod 170KM ale to na wiosnę. Trzeba czas sie pogodzić ze dostane fory od Fabi III :( Najciekawsze ze jak zdjął boxa to myślał ze auto sie zepsuło , ze cos hamulce trzymają :) Czlowiek sie przyzwyczaja :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Biore za 250... pink daj namiary
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Odezwij sie ok 21:00 na pw
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dogadani, w środe będe mógł napisać:  "mam i ja" :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja na wiosne chip tuning coś pomodzimy żeby doszło do 145 150 KM
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Ja już dziś zamontowałem sobie pseudo chipa :) przestawiłem go od razu w poz. 7 i powiem tak: Jest odczuwalna różnica,  oczywiście na korzyść boxa. Jak tylko będzie okazja to podjadę na hamownie. Na razie musiały mi wystarczyć odczucia  a wydaje mi się że auto teraz na 6 biegu idzie jak na piątym bez boxa. Na pewno sporo Nm przybyło. Vmax też na pewno uległo zmianie ale to sprawdzę na wiosnę.   O dziwo średnie spalanie podczas testowania auta wyszło tylko 7.4l /100km  co normalnie przy takich testach o ponad litr więcej mi wychodziło ale to wygląda za różowo żeby było prawdziwe. Podsumowując banan jest.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick miłej zabawy :)
    Widzę, że masz ten sam silnik co u mnie to jak zrobisz hamownię to porównamy wykresy.
    Seria i poz. 7 są na forum. Mam jeszcze wykres i wartości z poz. 5 i 6 a z 4 pamietam tylko wartości maksymalne.
    Jak będziesz miał możliwość sprawdź jakie wartości i jaka charakterystyka jest na standardowym ustawieniu na poz. 3 i na poz. 8 czyli ostatniej coś zmieniającej. Poz. 9 to to samo co 1 a poz. 0 wyłącza Boxa.

    Co do odczuć to masz takie same jak moje potwierdzone wykresem :-)
    Może poza odczuciem co do 6 biegu. Ja nie mam takiego wrażenia, że 6 jest taka jak kiedyś 5. Jak to napisałem gdzieś wyżej, nie mam teraz wrażenia, że auto na 6 biegu się meczy jadąc wolniej niż 100 km/h. :-)
    Na 6 biegu jest teraz wyraźnie elastyczniej i dużo fajniej przyspiesza od 110 do 150 km/h :). Wyraźnie szybciej przyspiesza, sprawniej się wyprzedza.
    Moment też się wyraźnie czuje, że jest większy ale najwyraźniej to czuć powyżej 2000 obr/min.

    Czekamy na wykresy od ciebie i jeśli to możliwe weryfikacje pozycji 3 i 8 :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Aktualnie u jednego ze znanych tunerów opracowywany jest Stage 2 do 1.2 tsi ea211, ( wersje cjzc, cjzd i itp ). W skład wchodzi montaż nowej turbosprężarki hybrydowej, wydajniejszy IC, moztaz, strojenie. Moc przewidywana na seryjnej skrzyni i sprzegle OK 165-175KM, ograniczony Nm do 270Nm. Osiągi ok 6.8 s do 100km/h, v max na 6 biegowej skrzyni ok 240km/h. Czekam na wycenę jakie koszta. Istnieje możliwość na tym silniku strzelić OK 200KM, ale wiarze sie to z wymiana podzespolow skrzyni i sprzęgła co podniesie pewnie o 60% koszty Stage 2. Prototyp 1.2 tsi ea211 176KM i 278Nm przelecia bezproblemowo ponad 10 tyś km czekam aż dobije do 40 tyś km :) ale ponoć lekko nie ma :) 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • To już chyba nie jest zdrowe 170km...  wracając do tematu mój box już jest w moich rękach i dzisiaj montuje. Na instrukcji jest napisane by na końcu podłączyć przewód żółto/czerwony pod plus. A nie ma takiego w wiązce boxa?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Tez zamontowalem box. Box przyszedI na 3 programie czy kazdy ma inaczej ?:) Tu masz tlumaczenie zolto czerwony przewod
    Screenshot_20171207-173300.png
    1080 x 1920 - 153K
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • I już po montażu... chwila męki bo nie wiedziałem że filtr sciąga sie w całości :) i cóż.... szału nie ma jak dla mnie bynajmniej w zakresie do 2000Obr. ( potwierdza się to co widać na wykresach) największy przyrost jest pow. 2000 co powoduje ze efekt turbo dziury jest większy. To odczucia po krótkiej jezdzie po miescie. Pow. 2tys. Jest znacznie lepiej. Jutro dalsze testy no i jeszcze strojenie...
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Nie ma z dołu spalin to nie ma doładowania normalne, w 1.0 tsi jeszcze wieksza dziura z dołu. Nawet robiac soft podlejac z dołu paliwa  do 1600-1700 obr jest jak bylo.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam Takie pytanie jaki ja mam kod silnika :) ja miałem wtyczki na zewnątrz :)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Masz pewnie 8 zaworową jednostkę (na jednym wałku). Jest to silnik CBZB. 1.2 TSI MR 2014.
    Rodzaj i nr silnika można odczytać/sprawdzić na bloku silnika, tuż obok korpusu skrzyni biegów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • w dokumentach też masz oznaczenie silnika
  • Ea111 ma wtyczki na zewnątrz, ea211 jedna ma pod filtrem- to zupełnie inna jednostka niż ea111.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Na trasie box bardziej przydatny, czuć wyraźnie moment obrotowy. ale chyba długo nie pojezdzi ze mną, przy najbliższej okazji zrobię program.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Tylko program nie robiłbym w vtechu, bo ich program jest na poziomie boxa do 1.2 tsi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?