FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcja serwisowa Skoda TPI 15 F2 i VW TPI 15E7
  • Od początku. Pierwsze odpalenie po nocy w domu po zakupie, temperatura w garażu 12 stopni i kilka sekund klekotu. W poprzednim egzemplarzu tak samo. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Byles z tym w aso?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam AN i nic nie klekocze. ponad 30 000 przebiegu.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jeszcze nie byłem z tym, mam zamiar w tym tygodniu tam podjechać ale raczej nastawiam się na tekst TTTM. Jedną walkę z importerem dopiero co skończyłem a przyjdzie pewnie stoczyć kolejną.
    Orientujecie się może czy ten zawór sterujący wariatorem jest z nim zintegrowany czy występuje jako osobna wymienna część?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • W okresie od kwietnia 2014 do stycznia 2015 wyszła seria silników 1.2 TSI ze słabo dokręconymi śrubami na wariatorze. Śruby te po czasie mogły wykręcić się i uderzyć w wieko rozrządu. Serwisy miały wezwać wszystkie felerne egzemplarze. Jeżeli silnik pochodzi z tego okresu, warto sprawdzić, czy ma przeprowadzoną kontrolę. Jeżeli nie, serwis wykona bezpłatną kontrolę, niezależnie od upływu okresu gwarancji, aż do 2020 roku.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @maciektsi, dzięki za wpis, ważny argument w rozmowach z aso
    @jercen, auto jest z marca 2016 (jestem pierwszym właścicielem) - na wariatorze jest data ze stycznia 2016
    Mam prośbę do @maciektsi i @PinkFloyd, z Wszych relacji wynika, że u Was nie klekocze wariator. Możecie sprawdzić jaki macie numer czujnika/zaworu wariatora? Zaznaczyłem go na zdjęciu. Ewentualnie czy ma obudowę metalową czy z plastiku?
    czujnik.jpg
    667 x 471 - 106K
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • @chrisol Zerknę. A możesz coś więcej o tym elemencie rozwinąć ?
    w jakim celu mamy weryfikować jego numer  itp ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi, Dzięki. 
    Próbuję zlokalizować element silnika czy osprzętu odpowiedzialny za poranne terkotanie przy uruchamianiu w silnikach z paskiem rozrządu (ea211). Zauważyłem, że kilka osób na tym forum ma ten problem, w tym ja. W związku z akcją przywoławczą na wariatory serwisy wymieniały oprócz rzeczonego, także zawór sterowania wariatorem. Z tego co znalazłem to wymieniano wariatory 04E109088P na 04E109088M oraz jednocześnie zawór 04E906455N na 04E906455D. Może ktoś ma tandem wariator + zawór z numerami jak u mnie a nie ma problemu z terkotaniem. Próbuję w tym znaleźć jakąś zależność.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • @chrisol mam wariator z końcówką AN. Dziś napiszę jak mam ten zawór który zaznaczyles na zdjeciu.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @chrisol Zawór obok wlewu oleju u mnie ma numer 04E906455N.

    Mam 32000 przebiegu i nie ma terkotania rano. Olej co 15 tys wymieniam.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • No to mi się trochę teoria posypała. U mnie wariator ma końcówkę AN a zawór AC i terkocze od nowości, im zimniej tym mocniej.
    Napisz jeszcze jeśli możesz na jakiej klasie lepkości oleju jeździsz i na filtrze jakiej marki.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Po 15 000 samemu " po.cichu" wymieniłem i wlałem Mobil 5W-40 VW 502.00/505.00 bo oficjalna wymiana przewidziana była dopiero na 30000. Przy 24000 bo wybiły 2 lata ASO wymieniło olej i wlali 5W-30 Castrola swojego. Teraz po kolejnych 15 czyli od 24000 licząc to będzie 39000 albo po roku od wymiany w ASO wymieniam znów sam po cichu i znów wlewam Mobila 5W-40 502.00/505.00. 

    Jestem przygotowany na falę krytyki Związanej z moimi wymianami. Ale instrukcja dopuszcza na 15000 wlewać 502.00/505.00 wiec skoro robie na nim mniej to taki wlewam. Aso wlewa co wlewa i nie mam na to teoretycznie wpływu.

    Filtr kupuje w Aso po rabacie za Grosze.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Z tego wynika, że lepkość nie ma wpływu na terkotanie. Zostaje filtr. Może trafiłem na lipny. Z nie do końca działającym zaworem zwrotnym.
    Wymieniając olej co max 15 tyś km zdecydowanie poprawiasz kondycję i żywotność silnika. Nie wiem za co można by ten plan skrytykować. Ten Mobil bardzo dobrze chroni silnik mimo, że to HC.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Bo ile ludzi tyle opinii a temat o olejach ma objętość chyba największą ze wszystkich...

    Ja robie tak i wiem ze nic złego się nie dzieje. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ja mam taki, nigdy nawet nie stuknał. U siostry wymieniono wariator i cisza, polo z 2016 r 1.2 tsi.
    WP_20171213_20_49_46_Rich_LI (2).jpg
    625 x 1112 - 224K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd, Dzięki za informację. Mam zawór o tym samym numerze. No cóż, chyba będzie trzeba motywować aso do wymiany wariatora.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Wg znajomego z aso vw, ea211 nie moze stukac rano, u nich takie auto kwalifikuje sie do wymiany wariatorow, najczęściej w 1.2 tsi ea211 były przypadki do końca 2015r. Teraz jest spokój, widocznie masz jakiś wadliwy. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie tego problemu na szczęście nie ma chociaż teoretycznie mam zły wariator 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Takie odpalanie kwalifikuje wariator do wymiany https://www.youtube.com/watch?v=iL0t0frp5ZY
    w vw wymieniają, Skoda pewnie oszczędna :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja mam zawór z końcówką AC i zdarzyło się ze chyba ze 2-3 razy zahałasował ale latem, zimą cisza i spokój
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?