FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • grzesik1 ja to samo :) DO Łodyga Chip Tuning Kraków bd jechał :)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Ja pojeździłem trochę na ustawieniu 4 teraz zmieniłem na 6 i jest znacząca różnica, szczególnie powyżej 2tys obr. W przyszłym tygodniu jadę na hamownie to zobaczymy co pokaże.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • jeżdżę na standardowym numerze 3 i najlepsze odczucia są na trasie,czas wrzucić na 7 zobaczymy.
  • Kolejna garść wrażeń.
    Box chyba a wlasciwie raczej zostaje na dłużej u mnie. 
    Wczoraj miałem okazje przejechacc kilkadziesiąt kilometrów bez Boxa bo jechałem do ASO na darmowa wymianę oleju i płynu hamulcowego.
    O ile po założeniu Box miałem mieszane uczucia i odczucia to po jego zdemontowaniu było wyraźnie czuć różnicę w tym jak auto jedzie, nawet na niskich obrotach gdzie przyrost jest stosunkowo niewielki w moim przypadku lub silników EA111. Tragedii nie było ale było wyraźnie słabiej i mniej elastycznie a powyzej 2000 obr/min to była już duża różnica.
    Dziś mam do przejechania około 400 km. Box już na swoim miejscu i przejechane prawie 200 km gdzie 80 % to S-ki i autostrady. Na kazdej z dróg inne auto a na tych ostatnich elastyczność, przyspieszenie a tym samym możliwość sprawbego włączania sie do ruchu i sprawne wyprzedzanie niedocenione :-)
    Szósty (6) bieg stał się przyjemniejszy w użytku bo praktycznie nie muszę go zrzucać w dół jak juz jadę 90 km/h i szybciej.

    Czekam na innych użytkowników Boxa i silnika CBZB z informacjami z drogi jak i z hamowni :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • na stronie V-techu jest promocja świąteczna na Box-y więc dla chętnych korzystajcie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No pięknie to jest dokładnie ten sam silnik który ja mam:)Trzeba klepać dutki do skarbony
  • Grzesiu, wywal tego boxa bo juz wiesz z czym to sie je :) i zrób porządny program - będzie zdecydowanie zdrowiej dla silnika. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, jeszcze trochę, jeszcze chwila,... niech tylko gwarancja się skończy i odłożę do skarpetki...

    Inna kwestia, gdzie będzie optymalnie tu w naszym rejonie a przede wszystkim zdrowo dla silnika?

    @PinkFloyd polecałeś mi TC Performance

    Dziewczyny i chłopaki ewentualnie jakieś inne propozycje?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W Lodzi TC Performance, Gdańsk - Tune-UP, Warszawa -Kreatormocy, Wrocław- ECU Project, Jetronic. W tych firmach można liczyć na bezpieczny soft i dobry przyrost w okolicach 140KM.Najwięcej motorów 1.2 tsi zrobił KreatorMocy, sam u nich robiłem. Na strojenie jedziemy z bakiem zalanym paliwem Pb98 lub lepszym. Chip to co innego niż box. Chip idzie z mapy i reakcja jest natychmiastowa, w boxie sonda musi wykryć nadmiar powietrza i dodać paliwa i stad zwloka, sonda tez ma granice regulacji i boxem nie zrobisz korekcji kata wtrysku. Następny plus mimo ze na chipie moment jest w granicach 230Nm to auto idzie jak burza bo moment jest napisany płasko a nie tylko w piku jak w serii, ktora box procentowo podbija. Ostatnio jak bylo zimno +2st, po zalaniu V Powera +99,( auto strojone na 98 ) zima pokazało 149KM i 242Nm. Gdyby był lepszy i większy IC dało by rade parametry utrzymać wiosna i latem a tak 144KM. Jak zimno napawam sie mocą :) Różnica w strojeniu na 95 i 98 to ok 8-10KM. Same paliwo nie daje mocy ale na 98 możesz podciągnąć kat wtrysku uzyskujac dodatkowa moc gdzie na 95 silnik by mial spalanie stukowe i spadek mocy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeżeli chodzi o Box i jego wpływ na spalanie to po przebiegu ponad 300km mogę powiedzieć ze spalanie spadło o jakieś 0,3l mimo ze teraz jest zimno i rano często odpalam auto i skrobie szyby więc sądzę ze zysk jest większy. Na ustawieniu 6 naprawdę czuć różnicę po świętach dopiero znajdę czas aby pojechać na hamownie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Jeżeli chodzi o zrobienie programu w Wa-wie (własciwie to w Piasecznie) to mogę polecić Masters Tuning, są lepsi niż kreator, to właściwie kreator to od nich się uczył;))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czasami uczeń przerasta mistrza, tylko Master woli diesle, a nikt nie zrobil więcej 1.2 tsi niż Kreator, benzynę jak sie nie umie można łatwiej zepsuć, dlatego mniej jest firm robiacych benzyny a na dodatek mniejszych niż 1.4.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W tym wypadku akurat wątpię, żeby uczeń przerósł mistrza, chyba, że w cenie i w przeroście formy nad treścią to tak, akurat Masters robi bez problemu 1.2 tsi.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W ofercie nie maja 1.2 tsi, preferują od 1.8 w górę. Pytałem sie mogą zrobić ale niemaja za dużego doświadczenia z ea211 1.2 tsi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • ok. Ja jak swojego robiłem to pytałem się o 1.2 tsi i powiedzieli mi, że zrobią bez problemu, może po prostu nie chcą w to bawić...a po za tym w nowych ea211 to chyba nikt jeszcze nie ma zbyt dużego doświadczenia...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mylisz sie w VW ea211 jest od 2013r. i są firmy co zrobiły 1.2 tsi juz ok 40 sztuk i latają bezproblemowo, a są firmy co zrobiły dwie sztuki i temp spalin może zabić silnik i o to tu chodzi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W przyszłym tygodniu mapa w Tune-up w Gdańsku, już nie mogę się doczekać :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM chips 140KM | MY17| Style | Biel Candy | 22.000km | Gdansk
  • O, jestem ciekawy jak to wyjdzie  :-) Pochwal się wykresem jak już będziesz po.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Tuneup na pewno będzie bezpieczny program, a tuner woli żeby na strojenie silnikiem tsi przyjechać na paliwie minimu 98
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?