FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ogrzewanie lusterek i spryskiwaczy jak to działa.
  • Korzystam z tego dobrodziejstwa, ale cały czas się zastanawiam jak to działa. Po włączeniu funkcji grzania bardzo szybko lusterka się osuszają niezależnie od temperatury, i teraz , czy po osuszeniu należy to wyłączyć. Jesli np. nie wyłączę to cały czas grzeje, bo można o tym zapomnieć i co wtedy. A jak działają ogrzewają się spryskiwacze. Może ktoś coś wie więcej to proszę o wyjaśnienie.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Ja mam cały czas włączone ogrzewanie lusterek. Zapobiega zamarzania, szronieniu, parowaniu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Lusterka mają czasomierz, bcm wyłączy napięcie po 10m, ponownie włączy po ich ponownym wyłączeniu lub włączeniu lub po ponownym odpaleniu jak będzie w pozycji ON. Ja włączam jak potrzeba. Spryskiwacze działają jak jest poniżej 4 st C. Sa tylko w autach z pakietem zimowym i grzeją cały czas w tej temp.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Może głupie pytanie, ale po co podgrzewane spryskiwacze przy płynie zimowym?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Nie jest głupie, w końcówce spryskiwacza zawarty w płynie spirytus odparowuje w kontakcie z powietrzem bo jest zwiazkem dosc lotnym i zostaje woda ktora łatwo zamarza.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie wiem jak w nowszych MR, u mnie ogrzewanie lusterek po włączeniu działa non stop. Nie ma obawy, że grzałka się przepali, nie ma takiej wielkiej mocy ani nie powstaje wysoka temperatura rzędu kilkaset st. Czasem jeździ się kilka dni z załączonym ogrzewaniem lusterka bez uszczerbku dla akumulatora czy całej instalacji. Ogrzewanie działa tylko przy załączonej stacyjce. 
    Co do "budowy" - to na odwrocie lustra, na całej jego powierzchni jest naniesiona warstwa przewodząca prąd. Ten obwód ma zasilanie dwoma przewodami. 
    W nowszych MR można sprzęgnąć ogrzewanie tylnej szyby z ogrzewaniem lusterek.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie się wyłącza, po drugie w golfie sie nie wyłsczalo i dwa razy zmieniałem wkłady
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd, sprawdzałeś w rapidzie czy jest zabezpieczenie przed włączaniem podgrzewaczy, grzanych foteli podczas niskiego stanu naładowania akumulatora? Czy nasz Rapidzik bezdusznie rozładuje akumulator np. podczas postoju z właczonym zapłonem i włączonymi "grzałkami"
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • u mnie podgrzewanie lusterek też się samo nie wyłącza. Jaki byłby tego sens jak jedzie się np. deszczu i po 10 minutach woda na lusterkach zostawałaby (znów ręcznie włączać?). A tak mam cały czas suche lusterka
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • jak jedziesz to ci lusterek nie zalewa
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Wystarczy zatrzymać się na światłach... albo cofnąć kawałek podczas deszczu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • to nie jest jakaś nagminna sytuacja.
    jak się zatrzymasz to też musi deszczem jakoś zacinać.
    nie jest to specjalnie wielka bolączka, że może nie grzać akurat w takich sytuacjach bo minęło magiczne 10 minut.
    a samo wyłączenie tego układu raczej częściej jest potrzebne niż nie.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Trochę to dziwne. Bo jeżeli włączanie ogrzewania tylnej szyby jest przyciskiem, a komp. po kilku minutach wyłączy - to to jest sensowne. Choćby ze względu na dużą moc ogrzewania tylnej szyby.
    Włączanie ogrzewania lusterek wstecznych niezbyt udanym przełącznikiem, jest dla mnie sensowne, pod warunkiem że jest załączane wg położenia wyłącznika. Czyli kierowca załącza/wyłącza sam.
    Jeżeli w nowszych modelach po kilku minutach komp wyłącza ogrzewanie lusterek, to to jakieś nieporozumienie. Tu Skoda chyba przesadziła. Sensowniej by było w tym układzie dołożyć przycisk np. obok przycisku ogrzewania tylnej szyby. Bo jeżeli mam przy dłuższej jeżdzie wyłączyć i ponownie załączyć obrotowy wyłącznik - to za dużo kombinacji. Prostsze jest jednak załączenie i ciągła praca ogrzewania lusterek. Tym bardziej, że nic nadzwyczajnego z elektryką się nie dzieje. Regulacja i ogrzewanie lusterka wstecznego (zewnętrznego) jest prowadzona przewodem 0,35 mm2 przez bezpiecznik 5 A. 
    A może w nowszych MR można przy pom. VCDS nastawić jedną z kilku opcji załączanie/wyłączanie ogrzewania lusterek?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • no tak. sama gałka załączenia tego jest powiedzmy średnio udanym pomysłem jak do automatycznego wyłączenia.
    ale jakby nie było grzałki się przepalają.więc po co to ma chodzić.
    tak wiem. dostanę zaraz milion odpowiedzi, że te się nie przepalają... no ale się przepalają.
    dla mnie bez większego znaczenia.
    zapominalski jestem więc jak się samo wyłącza to dla mnie nawet lepiej.
    a jeździłem lata bez podgrzewanych lusterek i jakoś bardzo mocno mi to życia nie utrudniało
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Dwie żarówki świateł dziennych (2x 15 W) są zabezpieczone bezpiecznikiem 7,5 A. Mają stosunkowo małą moc. Są to najczęściej włączane i wyłączane elementy oświetlenia samochodu. Nawet nie mamy możliwości ich wyłączenia (no bo mogą się spalić). Jeszcze mniejszą moc mają grzałki lusterek zewnętrznych. Ale to częściej palą się żarówki niż grzałka na lusterku.
    Sądzę, że temat jazdy z załączonym ciągle ogrzewaniem lusterek jest sprawą indywidualną. Przy czym układ jest tak zaprojektowany, że praca ciągła nie stanowi dużego obciążenia ani zasadniczo nie wpływa na żywotność grzałki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Mullrof jak jedziesz po mieście w czasie deszczu, to co chwila stajesz na światłach i wierz mi, bardzo szybko się lusterka zalewają wodą
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • nie zauważyłem.
    serio ;p
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?