FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Mam 1.0 TSI 95KM. Chcę nadprogramowo wymienić w przyszłym tygodniu po dotarciu (mam teraz przejechane około 3300 km). ASO powiedziało mi że wymiana z ich olejem i filtrem będzie kosztować 390 zł brutto. Trochę drogo, ale wolę zrobić niż później mieć ewentualne problemy. Planowa wymiana w moim przypadku ma być po 25000 km przebiegu.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • @pduda - wymianę pozaplanową możesz zrobić we własnym zakresie, jedynie filtr oleju kupić taki jak masz teraz. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Filtr w aso 50zl, olej jakies 150 oczywiscie kupowany poza aso, wymiana poza aso 30zl. 160 w kieszeni ale jak znam zycie to i tak kolega wymieni w aso :) 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @pduda, poczekaj spokojnie do 7-8 tysięcy przebiegu z ułożeniem silnika i wtedy wymień olej. To co leją w fabryce jest bardzo dobrej jakości.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ceny, które przedstawiło mi ASO to:

    Olej silnikowy Castrol Professional 5w/30 - 290
    zł ( tutaj największa przebitka w stosunku do cen rynkowych - ale chyba tyle się dopłaca za napis VW na naklejce :-) )
    Filtr oleju – 34,7 zł
    Wymiana oleju wraz filtrem – 67,50 zł
    Ceny brutto.

    @gross81 Samochód mam wzięty w leasing dlatego wolę to zrobić teraz w ASO.

    Od lat mam też Skodę Fabię (kupioną w salonie) i w ASO zrobiłem przy niej tylko dwa pierwsze przeglądy wliczając wymianę oleju, potem wszystkie wymiany i naprawy poza ASO - mam od lat zaprzyjaźniony warsztat w którym to robię. W Fabii też zrobiłem taką wymianę oleju w ASO po 3000 km.

    @yunior81 Z tą dobrą jakością teraz to bym chyba nie przesadzał :-). Kupuję obecnie różne rzeczy (elektronikę, agd teraz samochód) i uważam, że jeśli idzie o jakość to niestety jest duża przepaść pomiędzy produktami sprzed 10-15 lat, a tym co jest teraz. Na niekorzyść aktualnych oczywiście...




    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • co ile wymieniacie olej? pierwsza wymiane robilem przy 5k.... w dwa lata zrobilem przez 23 miesiace 14k km czy to juz czas? Dodam że pojawił mi sie komunikat sprawdz poziom oleju... sprawdziłem i jest na dolnej części bagnetu.... małą ilość dolać strzykawką czy normalnie z butelki(boje sie że za dużo wleje)
    LB | 1.2TSI 110KM | MY16 | AmbitionMax |Czarny Magic perłowy | 20000km | Elbląg
  • Przeciez po 2 latach masz obowiazkowy przeglad i wymiane w aso. Olej srednio wymienia sie co 15 tys lub co roku. Zamiast dolewac mysle ze jednak mozesz juz wymienic, swoja droga spora ci ubylo w takim czasie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj wymieniłem olej w ASO. Przebieg 3730 km. Zapłaciłem dokładnie 393,68 zł. Dla zainteresowanych załączam zrzut z cenami z faktury.
    wymiana_oleju_rapid.jpg
    2154 x 884 - 189K
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • @pduda, musisz uwierzyć mi na słowo ;), w fabryce leja olej o bardzo dobrych parametrach - natomiast to co leja w serwisie to  nawet nie wymaga komentarza. Dlatego napisalem, ze z wymiana oleju po ułożeniu silnika mozsz poczekac. 
    Odnosnie elektroniki i agd masz racje ale to juz nie ten dział ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 skad jest OEMowy olej z fabryki, firma?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Cały bajer polega na tym, że nie ma jednego oleju, którym zalewane są nowe silniki w "fabryce". Natomiast te oleje nie można, pod kątem parametrów, porównywać do ich "odpowiedników" w ASO czy w sklepie motoryzacyjnym.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeśli masz możliwość dobrać się do OEMowych olejów to fajnie. Jeśli nie- co proponujesz, jaka jest rynkowa najsensowniejsza alternatywa Twoim zdaniem?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Szykuję się do wymiany oleju, z jakim momentem należy dokręcić korek spustowy ?
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Biel Candy | 53000 km | Tychy
  • 30 Nm
  • @Nick_Stoner, ze swojej skromnej strony polecę Ci Liqui Moly 0W40.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dzieki @yunior81
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Bardzo blisko masz sprawdzonego sprzedawcę, ktory ma bardzo świeży towar i przy okazji doradzi - oilspa.pl
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • 0W40 nie jest chyba rekomendowany do 1.2....
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Rekomendacja jest taka 502/505 15tys lub rok , 504/507 30 tyś lub 2 lata, po tej specyfikacji szukasz olej danej firmy która cię interesuje w/w olej ma 502 i takiego używam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Producent rekomenduje do silnika olej spełniający kryteria specyfikacji i tu masz rację. Jest też druga część której chyba nie jesteś świadom ale olej dobiera się również ze względu na lepkość i tu kryterium jest kolego nie tylko specyfikacja oleju ale i klimat w jakim ma być użytkowany.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?