FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax 1.2 TSI 85km
  • średnia 100,5 na jedno dziecko... Czym się chwalisz człowieku. Zastanawiałem się nad statystykami za majówkę na polskich drogach - i oto wynik = zupełny brak wyobraźni...
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Spokojnie - jesteśmy w temacie spalania.
    Kol. amiskiew potwierdza, że jego R jest nadal sprawny, od co najmniej 2 lat ma porównywalne spalanie.

    A że doszło do złamania prawa - przecież przykład idzie z samej góry. Więc nam wolno iść (bezmyślnie) śladami notabli.
  • Witam,trochę kolega @page ma rację,bo choć mówimy w tym wątku o spalaniu ekonomicznym,to nie należy zapominać o bezpieczeństwie na drodze.Jazda z prędkością zbliżoną do 200 km/h i to jeszcze z dziećmi to wyczyn bardzo ryzykowny,który należy piętnować,chociażby na naszym forum,ja osobiście nie popieram.Co do ekonomicznej jazdy i spalania to rzeczywiście wynik jest bardzo dobry.Ja również cieszę się z mojego spalania,gdyż silnik się już tak ułożył,że obecnie spalanie nie przekracza 6,0 l/100 km w codziennej jeżdzie miejskiej,a na drodze szybkiego ruchu to w granicach 5,4 - 5,6 l.
    Nic dodać, nic ująć,tylko cieszyć się z takiego spalania i jazdy bezawaryjności.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Sam fakt "przydepnięcia" celem poznania możliwości auta, jeśli odbył się na autostradzie, w sprzyjających warunkach i trwał krótko nie jest - w mojej ocenie - niczym szczególnie nagannym. Ale z dziećmi na pokładzie? To już rzeczywiście przegięcie. Na pewno kolega @amiskiew nie ma się, w tym przypadku, czym chwalić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @page - przestań bawić się w nauczyciela. Mam prawo jazdy od 1995 roku. Rocznie samochodami robię ok 25-30 kkm, co daje przejechanych łącznie ponad pół miliona km. Do tej pory żadnej stłuczki ani wypadku. Mam licencję pilota rajdowego klasy R, przejechane 42 rajdy jako kierowca+12 jako pilot i uwierz mi wiem kiedy i gdzie mogę przycisnąć. Podane wyżej osiągi zrobiłem na autostradzie z 3 pasami. Ruch niewielki. Rapid ciężko prowadzi się przy prędkościach ponad 160 km/h i dlatego nie odważyłbym się ryzykować zdrowia rodziny gdybym miał choćby najmniejsze wątpliwości.
    Ten dział jest o spalaniu, a Ty musiałeś wrzucić swoje ..... <mod>. 
    Jesteśmy na forum Rapida i każdy z nas wie, że nie da się jechać tym samochodem z taką prędkością dluzej niz przez chwilę bo silnik wyskoczyłby z ram. 200 to wynik chwilowy i jednorazowy, skoro średnua z trasy jest 3 krotni niższa
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Każdy na forum może pisać co chce. Swoje ostre słowa zwróciłeś do jednego klubowicza. Ale patrząc na wpisy, nie tylko kol. page wyraził swoje zdanie na temat jazdy z maks. prędkością z dzieciakami na pokładzie. 
    Piszesz że nie miałeś stłuczki ani wypadku. Brawo. Ale tak będzie tylko do jednego momentu, właśnie tego pierwszego.
    Stąd takie reakcje klubowiczów.
    Może warto zastanowić się, co piszemy na forum, by nie powodować dodatkowych emocji na łamach forum.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen - oczywiście opinię moze wyrazić każdy, ale opinia a pouczanie to dwie rozne rzeczy. Przeczytaj opinie po wpisie @page i większość z nich nie pochwala takiej jazdy, ale nikt nie rzuca tekstami "Czym się chwalisz człowieku.... zupełny brak wyobraźni..."
    Mam już swoje lata i wkurzają mnie takie umoralaniające teksty. Statystycznie rzecz biorąc wiecej dzieci umiera na raka niż ginie w samochodach. Omijam wszelkie fora na których ludzie się pouczają. Dlatego nie wybrażam sobie aby to forum miało za zadanie pouczać mnie.
    Uważasz, że lepiej wyglądałby tekst jechałem 200 ale sam? Hipokryzja
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie sądzę żeby kolega za długo jechał z tą prędkością-po pierwsze nasze rodzime drogi nie bardzo na to pozwalają a po drugie jak sam wspomniał nasze R bolidy nie są dostosowane do tego rodzaju prędkości.Kolega @amiskiew chciał,pojechał i tyle.Wolny kraj.Ja sam coś próbowałem ugrać i podejrzewam,że nie jeden z nas.W moim przypadku przy 170 strach wygrał.Jak to mówi moja mama-co komu przeznaczone,na środku drogi rozkraczone.Nic się nie stało,dzieci całe i zdrowe.Nie widzę powodu żeby ktoś komuś na siłe życie układał,jesteśmy dorośli i tyle.Warto tu temat zakończyć.Pokuszę się nawet o katolickie-Amen.Pozdrawiam!
  • Testowanie maksymalnej prędkości z dziećmi na pokładzie jest nieodpowiedzialne. Takie jest moje zdanie. Kierowcy z prawem jazdy od 1980 roku, z przejechaną ilością około miliona kilometrów i kierowcy nie rajdowego. Pozdrawiam!
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Dobra koniec tego gadania. Niech któryś mod przełoży tą debatę do śmietnika
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?