FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • @rasz: kalkulacje są robione na podstawie wyróźnika tablicy rejestracyjnej. W teorii możesz zarejestrować samochód w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania. Musisz wykazać związek z miejscem zamieszkania (umowa najmu, pracy, rozliczenie podatku itp). Urzędy bardzo niechętnie rejestrują pojazdy, których właściciele nie są zameldowani w danym mieście.
    Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice
  • Niedługo będą musieli się ogarnąć w temacie bo gdy zniknie obowiązek meldunkowy to tylko miejsce zamieszkania będzie miało znaczenie.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Drodzy forumowicze, a czy w przypadku wzięcia auta w leasing jest jakaś możliwość negocjacji ceny ubezpieczenia? Dealer najtańsze wyliczył mi chyba w Hestii za około 2600 PLN. Można ubezpieczyć samemu gdzieś indziej, czy do wyboru jest tylko to co wskaże dealer? Oczywiście jak pisałem wcześniej, w przypadku auta w leasingu.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • W zależności od firmy leasingowej. Generalnie firma leasingowa ma swoją ofertę ubezpieczenia. Zazwyczaj przy ubezpieczeniu wykupionym u dealera nie pobierają dodatkowych opłat. Za zgodę na ubezpieczenie w innej firmie liczą sobie opłatę na każdy rok. Pamiętaj, że gdy firma leasingowa Ci oferuje doliczenie opłaty za ubezpieczenie do raty leasingowej to dotyczy ubezpieczenia tylko za pierwszy rok. Na kolejne lata będziesz musiał ubezpieczyć auto co roku. Opłata za pierwszy rok będzie podzielona i doliczona do rat na cały okres leasingu.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • A tak, to z doliczeniem opłaty za ubezpieczenie do raty, to ostrzegł mnie przed tym już dealer. Ale generalnie wówczas wychodzi mniej korzystnie, więc zdecydowałem się na jednorazową opłatę za ubezpieczenie roczne. ;) Ale tak czy inaczej dzięki za ostrzeżenie.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Przebieg 22 tyś. km. W Allianz kontynuację ubezpieczenia w pakiecie OC+AC+NNW+ASSISTANCE i ubezpieczenie szyb ze znizka stalego klienta - panie mi wyliczyła ~2900. Co sadzicie? 
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • Wow duzo, ja mam 1650zł ten sam rocznik w Warcie na pelnej wersji, wycena auta 64 tys zł.Tylko OC i AC place 24 lata.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • 2900...Panie chyba cie troche chca naciagnac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Po roku przy przebiegu 28000 km w Allianz u dilera proponowali mi 2500 a w Hestii za full pakiet zapłaciłem 2202 zł
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Style | Srebrny Brilliant Metalizowany | 26400 km | Gdańsk
  • Jak wykupie ubezpieczenie nie u dilera, auto jest w kredycie. Muszę informować dodatkowo VW Bank? Oczywiście cesja na bank będzie wpisana w ubezpieczenie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Według mnie, tak, bo bank musi mieć info, że masz AC i agent powinie przesłać to do WVBank
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Ubezpieczenie na 5 rok, zrezygnowałem z Hestii która życzy sobie ponownie ponad 2 tysie, padło na Link 4 z kwota 1165 wartosc auta 40 000, ze zmienna sumą kradzieżową ale jakos watpie by ktos go ukradł ;) Swoja drogą przez 4 lata zapłaciłem ponad 9 tys za ubezpieczenie, byłby za to niezły Passat 1,9 TDI :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie wyliczyli ostatnio tak samo jak w poprzednim roku około 2800 zł
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Ja teraz płaciłem za my16 z 28500 km oc i ac 1950 zl w generali.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • O wlasnie jakie macie doswiadczenie z Generali?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Ubezpieczenie na 2 rok. Przedłużyłem w Warcie. Pakiet AC OC NNW. Auto w leasingu. Przebieg 11000. Zapłaciłem dokładnie 1904 zł.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Wartość auta wg. Eurotax to 44506 zł. OC+ochrona zniżki, AC(wariant serwisowy)+ochrona zniżki+wartość auta 100% w ciągu roku ubezpieczeniowego , ubezpieczenie szyb, NNW, assistacne na cały kraj bez limitu kilometrów obejmujący również awarię pojazdu.  Składka za cały pakiet 1905 zł. PZU.
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Co do ubezpieczycieli to mam swoje zdanie. Przed Rapidem miałem paroletniego Citroena Xsarę, a ubezpieczenie OC i AC w PZU. Po szkodzie parkingowej postanowiliśmy zlecić naprawę w serwisie Citroena. Od chwili kiedy zgłosiliśmy się z żoną do serwisu zdjęto z nas wszystkie problemy z formalnościami. Koordynację spraw przejął serwis, kontaktując się z PZU. Naszym zadaniem było podstawienie auta o określonej porze i odbiór auta zastępczego na pełen czas naprawy.
    Niestety po trzech miesiącach użytkowania Rapida, ktoś na parkingu lekko zarysował tylne drzwi. Szkoda niewielka, ale auto nowe, ubezpieczenie w Allianz, więc postanowiliśmy, kierowani pozytywnym doświadczeniem, naprawić auto w serwisie Skody. Niestety w Allianz auto zastępcze jest wprawdzie do 9 dni, ale na tzw technologiczny czas naprawy. (Np. schnięcie auta po lakierowaniu nie jest już uwzględnione.) Wykonanie naprawy według kalkulacji to 2 dni, więc na tyle mogę dostać auto zastępcze. Faktycznie bez auta będę tydzień czasu.  Poza tym cała koordynacja spadła na moją głowę. 
    Reasumują poza ceną ubezpieczenia AC liczy się też jakość usługi. Niestety Allianz to nie PZU:( Zobaczę w przyszłym roku jak będzie wyglądało ubezpieczenie w PZU. W tym wypadku nie będę się kierował wyłącznie ceną.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Należało wystapić do serwisu o auto zastepcze a nie do ubezpieczyciela, miałbyś na cały okres naprawy a oni juz sie rozliczaja z ubezpieczycielem sami, problemem moze być jakies tam oczekiwanie na dostepność w serwisie zastępczaka, zazwyczaj kilka dni, dlatego najlepiej zaraz po kolizji, zanim jeszcze przyjedzie rzeczoznawca juz zaklepać termin w aso z autem zastepczym.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81  No tak, ale z drugiej strony to naprawę auta zleciłem serwisowi. Szkoda, że zostawili mnie samego z tym problemem i nie przejęli inicjatywy wiedząc jakie kłopoty mam z autem zastępczym. I to jest ta różnica między duetem serwis Citroena i PZU, a serwisem Skoda i Allianz. :(
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?