FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zasilanie do kamery pod lusterkiem.
  • czy ktoś w jakiś niekonwencjonalny sposób podciągał zasilanie do kamerki w okolice lusterka na przedniej szybie?
    Podzielcie się doświadczeniami. Nie chcę ciągnąć kabla od gniazda zapalniczki przez pół kabiny :)
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Ja pociągnąłem od lusterka pod podsufitką w stronę pasażera. Następnie przy szybie w dół. Następnie w kierunku drzwi i w dół pod uszczelką. Po czym w okolicach schowka wpuściłem kabel pod wygłuszenie i od strony przegrody silnika przeciągnąłem w okolice tunelu środkowego. Tam już czekała przedłużka z zapalniczki w którą włożyłem wtyczkę zasilania.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • dobry pomysł - kabel od oryginalnej kamery zapewne nie wystarczył...
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • A nie da się górą od lampki głównej, oczywiśccie przed włącznikiem? One chyba nie są po CANie i nie będą wypluwać błędów żarówki? Tylko ile tego prądu potrzeba?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Akurat oryginalny przewód wystarczył :) Nawet jeszcze go zostało.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • eklime - a jaką kamerkę kupiłem i czy jesteś zadowolony ? 
  • czy ktoś znalazł już lub robił podłączenie kamerki do lampki w podsufitce?
    wiadomo potrzebny jest zasilacz do gniazda zapalniczki z końcówką USB.
    Szukam sposobu, aby kamerka włączała się po uruchomieniu silnika i gasła po wyłączeniu silnika. Czy macie jakieś linki lub poradniki, które można zastosować w Rapidzie np. od Skoda Fabia/Oktawia itd?
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • @DanielF 
    http://rapidklub.pl/discussion/comment/34081#Comment_34081

    bezpośrednio z lampki na pewno w Otaviach II ciągnęli i opisywali jak to zrobić. Miało to sens bo kamerka odpalała się w momencie otwarcia auta (wtedy pojawia się prąd w lampce podsufitki) a wyłączała się z pewnym opóźnieniem po zamknięciu - jednocześnie z gaśnięciem oświetlenia wnętrza. Musiałbyś wpiąć się w kabel zasilający lampkę podsufitki, wlutować "rozbebeszony" zasilacz do zapalniczki z gniazdem usb i do tego podłączyć kamerkę. IMO za dużo zabawy, a do takich lutów w podsufitce (bądź co bądź blisko materiału, latem bardzo wysoka temperatura od dachu) zaufania nie mam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • znajomy elektryk zrobił mi dodatkowe gniazdo zapalniczki zaraz przy bezpiecznikach nad lewa noga kierowcy z czego jest newidoczne kabla terowniez nie widać i co najwazniejsze uruchamia sie po właczeniu zapĺonu.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?