FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wideorejestratory - opinie, podłączenie
  • @yunior81 Ja mam Mivue 538. Jeżdżę trzeci dzień ale zdążyłem sprawdzić w różnych warunkach (dzień,  noc, deszcz słońce księżyc - w różnych konfiguracjach). Jak na razie jest ok. Filmy wyraźne i czytelne. Dam znać po dłuższym czasie.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Ja mam od pół roku  G1WH cena ok 200-250 zł i w tym przedziale cenowym według innych forum omawiających wideorejestratory  nic lepszego nie znajdziecie.
    Ogólnie jestem zadowolony.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ja w Rapidzie używam smartfona HTC 620 i nagrywanie z Yanosika.
    Uchwyt w Rapidzie wystarcza, natomiast ten sam uchwyt zamocowałem dzisiaj w dostawczym Scudo i jest kiepsko. Uchwyt zamocowany na samej górze szyby i dlatego tak trzęsie
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • jesli chcecie dyskretna kamerke zamontowana na stale to polecam b40 a118, dostepna na ebay lub aliexpress - przy obexnym kursie usd wychodzi ok 220zl z kablem do podpiecia w instalacje. Kamere montuje sie na tasme dwustronna bezposrednio do szyby, w razie potrzeby sama kamere mozna zdjac z uchwytu. Mam juz w drugim aucie i jest ok. Bebechy kamerki to znane i polecane podzespoly z g1wh. Wieczorem wrzuce fotki z montazu
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Siemka, ostatnio kupiłem ten wideorejestrator Xiaomi http://eleosklep.pl/wideorejestrator-xiaomi-yi-dash-wifi-p-51.html.
    Jestem z niego zadowolony i uważam że Xiaomi na prawdę zaczyna rosnąć na konkretną markę. Więc jakby ktoś potrzebował dobrego rejestratora to na ten na prawdę warto wydać pieniądze :)
  • Jako wideo-rejestratora używam kamerki GoPro 4 Silver, czasem ładuje z 12V. Co prawda nie jest to urządzenie stworzone do tego typu pracy, ale jakość jest nawet okej... Chyba, że jeździmy w nocy. Wtedy zabawa z ISO, bo inaczej "z automatu" nawet tablic nie da się przeczytać. :)
    EDIT: Próka video nagrana pod wieczór: https://www.youtube.com/watch?v=-bl8T7Q5Xlw
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Ta kamerka Xiaomi jest z wyglądu bardzo podobna do kamerki Prestigio 522 o której myślałem swojego czasu ale wybrałem MIO Mivue 518.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Panowie a ja mam pytanie trochę  z innej beczki. Montowal ktoś rejestrator jazdy (kamerę samochodową) do swojego Rapida? Jeśli tak to jakiej firmy możecie  polecić tak w kwocie do 500 złotych. 
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  •  Ja mam Mivue 538. Sprawdziony w różnych warunkach (dzień,  noc, deszcz słońce księżyc - w różnych konfiguracjach). Filmy wyraźne i czytelne. Cena ok.500 zł. Polecam.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • ja kupiłem taki http://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119s-gps?gclid=CMnNxc26rtICFRNJGQodpO4Ew...
    super sie schował za lusterko, i pod to zaciemnie za lusterkiem, od frontu go nie widac wogole a wręcz można pomylić z czujnikiem deszczu czy innym wynalazkiem jakie teraz w tym miejscu są montowane. sa 2 wersje ta, i ubozsza bez gps i bezpezetwornika sony. Jakosc w 60fps FHD super :) filmiki jakie sa w necie odwzorowuja to jak nagrywa realnie, więc jak stowka cie nie zbawi to polecam. kabel pociagniety pod krawędzią tapicerki, wzdłuż  słupka od str. pasazera, pod schowkiem do środkowej  konsoli az do zapalniczki i jesio z 5cm luzu na kablu.
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Ja zamontowałem kamerkę i kabel poprowadziłem slupkiem, pod schowkiem do gniazda usb które sie wygasza po zamknięciu auta. Ostatnia fota przed montażem kabla.


    WP_20170429_16_24_18_Pro_LI (2).jpg
    2282 x 2637 - 1M
    WP_20170429_16_24_28_Pro_LI (2).jpg
    2596 x 3007 - 2M
    WP_20170429_15_24_21_Pro_LI (2).jpg
    1633 x 1837 - 743K
    WP_20170415_11_32_29_Pro_LI (2).jpg
    2133 x 2733 - 2M
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd  - jak ci się sprawdza ten navitel również przymierzam się do zakupu rejestratora i w testach bardzo fajnie on  wypada https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/wideorejestrator-navitel-msr-700 , jak dł trzyma ci akumulator i widziałem na you tubie  pomimo przyklejenia do szyby ze można wysuwać rejestrator bokiem wraz z akumulatorkiem to jest tutaj https://www.youtube.com/watch?v=6UVbyzv_A3I  czy również masz taką możliwość ? chciałbym się dowiedzieć  czy często zdarzają się sytuacje gdzie obraz się z lekka przyciemnia w trakcie jazdy bo nie ma w nim WDR . Oglądałem jeszcze ten rejestrator http://www.ceneo.pl/42392612#tab=spec ,  i coś takiego  http://store.crann.pl/pl_PL/p/Xblitz-P500-REJESTRATOR-SAMOCHODOWY/318643 podczepiany na magnez jedynie co cena jest dość wysoka.
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Ja ma Navitel R600 i on ma optyke Sony i nic nie przyciemnia, można go wysuwac, bateria jest do podtrzymywania daty i rejestracji video w trybie parkingowym do 15 sekund a nie do ciągłej pracy urządzenia, ale Navitel ma mały pobór i usb w Rapudzie daje rade je obsługiwać i Radio nie widzi go jako masowego urzadzenia- to dobrze. Wybrałem Navitela bo jest mały i.nie ma przyssawki bo ładnie ta nakladka pasuje w Rapidzie w.miejsce czarnej szyby w.miejscu lusterka. Cena jest przystępną kupiłem go na allegro w sklepie navitela.z karta 16GB z przesyłka za 300zł. Dla mnie nie ma problemu z odczytaniem tablic z żadnego auta nawet tego jadącego ponad 100km/h z przeciwka.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd - OK dzięki za info na pewno wezmę pod uwagę ten rejestrator. widziałem testy na you tube i wypada bardzo dobrze. Navitel MSR 700   jest to trochę młodsza wersja 600tki i również z optyką sony.
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • MSR 700 niczym się nie różni od 600tki jest robiony dla media m i dla saturna, a i jeszcze dostajesz voucher na mape
  • Rożni sie, pisałem do Navitela R600 ma optyke Sony a R700 Aptina AR0330.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy ktoś posiada poradnik jak zdjąć elementy wnętrza auta i poprowadzić kabel do wideorejestratora, żeby go nie było widać?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Jeśli chodzi o kabel - nie ma sprawy. To prostsze niż myślisz.
    Jeśli chcesz schować wideorejestrator, to już inna melodia.
    Ze słupka A ściągasz plastikowy panel - jest na 3 zaczepach. Podsufitkę przytrzymują śruby słoneczka (osłona) oraz mocowanie środkowej lampki. Po demontażu słoneczka i lampki, możesz lekko odciągnąć podsufitkę, by w szczelinę wsunąć kabel.
    W moim R zrobiłem jeszcze ok. 1 cm nacięcie, prostopadle do krawędzi podsufitki, którym poprowadziłem "wyjście" kabla z podsufitki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen: Chodzi mi tylko o kabel, dzięki za info :) A jak poprowadziłeś kabel od zapalniczki/portu USB pod przyciskami? Przyklejony jakoś do plastiku taśmą ładnie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?