FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile faktycznie spala 1.6 TDI 105KM
  • Mi spala według komputera około 5 litrów.  Na autostradzie przy tempie rzędu 130-180 około 7. W zależności od temperatury na zewnątrz przełamanie komputera względem tankowania do 1 ego odbicia pistoletu wynosi od 0.4 do 0.8 litra na 100 km. Najdłuższy dystans od rezerwy do zapalenia się ponownie rezerwy 1050 km przy 45 litrech zatankowanego ON. Rezerwa niby ma 7 litrów ale tankuje do odbicia więcej jak 45 nie wejdzie. Ogólnie mimo iż jeżdżę w terenie górskim w większości trasy sam to spalanie według komputera poniżej 5 litrów uważam za ok chociaż wcześniej miałem tsi 105 koni na 17 215/40 i spalanie średnie było tylko o 1.3 litra wyższe. 
  • Tak teraz różnice w spalaniu między TSI, a TDI nie są już takie duże jaki kiedyś pomiędzy TDI, a wolnossącym benzyniakiem. Wniosek z tego, że już nie bardzo się opłaca kupować diesela.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gdzieś widziałem test ale na OIII jedna 1,6TDI a druga identyczna 1,2TSI. Zrobili po drogach w PL ponad 200km jadąc za sobą i średnie w TDI wyszło 4,8L a w TSI 6,2 więc wydaje mi się ze to nie jest wielka różnica co innego koszt zakupu wersji w TDI.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Żeby jechać OIII 1,6 TDI i spalić tylko 4.8 to naprawę trzeba jechać bardzo delikatnie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • normalna jazda - dojazd do pracy 26km drogą krajową na zbiorniku robię min 1000 km
    przy docieraniu samochodu i spokojnej jeździe udało mi się prawie 1200 zrobić
    trasa Toruń - Gdańsk 140-160 autostrada nie wyszło >6l
    na trasy i przy spokojnej jeździe spalanie <5 jest osiągalne.
    Silnik ekonomiczny jak się spokojnie jeździ:)
    Rapid LB | 1.6 CAYC 105KM | 2014 | Elegance Max | Srebrny Brilliant metalizowany | 41000 | Toruń
  • zgadza się, u siebie odnotowuje podobne spalanie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a u mnie 1,6 TDI 105KM pali po mieście (krótkie odcinki do pracy) nawt do 9 l , przy jeździe mo mieście mieszanej (czasem odcinki szybszej drogi) koło 7,5 l.  Nie wiem czy to nie za dużo ??
  • Raczej normalnie....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Trasa Gdynia>Szczecin (ok. 340 km) + trochę po obu miastach: łącznie 332 km, max na trasie 130..140 km/h, przy średniej prędkości 75 km/h średnie spalanie: 5,5 l/100km.
    Trasa Szczecin>Gdynia>Szczecin (ok. 680 km) + trochę w obu miastach z przewagą Trójmiasta: łącznie 721 km, max na trasie 130..140 km/h, przy średniej prędkości 71 km/h średnie spalanie: 5,4 l/100km.
    Ogólny wynik z kalkulatora spalania odkąd prowadzę statystykę, głównie jazda miejska, odległość dom-praca  12..15km, jazda dość dynamiczna (prawie zawsze jestem spóźniony do pracy - przez żonę rzecz jasna! ;):
    6,33 l/100km @ 13464km
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @wojtek2626 w poprzednim aucie 1.9TDI 130KM średnie spalanie z 4 lata to 5.9l, a teraz po 3 latach jazdy 1.2 TSI 115KM 6.1, jak widać większej różnicy nie ma, najwięcej udało mi się przejechać na 1 jednym baku ok. 880 km
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • u mnie spalanie podobnie jak u kolegi @van_daal
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ostatnio wzięło mnie na oszczędną jazdę. Z uwagi na to, że generalnie jeżdżę mocno dynamicznie to dla mnie spory "czelendż" ;) Ale, o dziwo, mam satysfakcję z takiego jeżdżenia. Oto efekty:
    - trasa Gdynia>Szczecin (ok. 330 km)
    - bez klimy
    - poza zabudowanym 110 km/h na tempomacie
    - w zabudowanym 60-70 km/h
    - na nielicznych ekspresówkach - jak pambuk przykazał - 120 km/h
    - za wyjątkiem odcinka od Goleniowa gdzie nie zdzierżyłem i musiałem chociaż 130 polecieć...


    Spalanie 2018-08 GDY-SZC.JPG
    820 x 546 - 160K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • 15 km do pracy spalanie 3.6
    powrót 4.5 pewnie różnica poziomów
    2500 km wakacje. 2 dorosłych i 2 dzieci 110l paliwa. Caly czas z klimą i lodówką do zapalniczki. Wiekszosc autostrada 130 do 140km/h
    Rekord spalania 3.2  l Wisła -Bielsko
  • "2500 km wakacje. 2 dorosłych i 2 dzieci 110l paliwa. Caly czas z klimą i lodówką do zapalniczki. Wiekszosc autostrada 130 do 140km/h" - przy takiej prędkości to niemożliwe. Nie wierzę. Coś pochrzaniłeś w obliczeniach...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Chyba chwilowe to spalanie i to gdzies z gorki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dla mnie 110 l paliwa na 2500 km to do przyjęcia (TDI). Dlaczego mam nie wierzyć w takie wartości?
    Im dłuższy przejazd, tym większa szansa na spokojną jazdę, z jednakowym obciążeniem, bez częstego ruszania i przy mniejszym zużyciu paliwa.
    W końcu ktoś ma większe zużycie, większość ma średnią, a ktoś ma tą mniejszą czy najmniejszą. Co nie oznacza, że kolega nie może swoją wartością zużycia pochwalić się na forum. Ale nie wszyscy forumowicze to chcą przyjąć do wiadomości i zaakceptować, że ktoś może mieć takie osiągi w spalaniu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pochwalic sie zawsze mozna, forum wszystko przyjmnie i jak widac wyzej nie brakuje tez entuzjastów takiej fantazji, wiec w sumie czemu nie, wszak z mojej kieszeni to nie idzie. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No to co mi tam! Dzisiaj miałem spalanie 2,5 l/100km na dystansie 150 km i przy prędkości 160km/h! Z klimą i teściową i dwoma worami ziemniaków.
    Kurde, szkoda, że fotki nie zrobiłem!
    Kto da mniej?
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Powyższy wpis do wywalenia.
    @jercen wytłumacz, jak to możliwe?
    W moim samochodzie, przy 120 km/h (tempomat), na pusto, bez klimy, na równym bez wiatru,
    chwilowe spalanie wychodzi ok. 5,0 l/100km a u kolegi przy 130-140 (przeważnie) i z klimą (o obciążeniu nie wspomnę) wyliczone 4,4 l/100km?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • I jeszcze coś. Nie mam problemu z zaakceptowaniem tego, że ktoś może mieć lepsze wyniki niż ja. Chętnie dowiem się jak tego dokonał i może kiedyś wykorzystam wiedzę dla siebie.
    Gdyby kolega miał w podanych okolicznościach spalanie 5-5,5 (choć z klimą to raczej bliżej 6) to bym uwierzył. Ale w 4,4 - nie ma opcji. Przy 5,5 zużycie paliwa wychodzi 137 litrów. To raptem 27 litrów więcej niż deklaruje. Przypuszczam, że błędnie obliczył ilość zatankowanego paliwa. Może coś było w baku, może zgubił jeden paragon?...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?