FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Serwisy Škody (opinie)
  • Witam serdecznie jestem posiadaczem skody Rapid 1.2 TSI +LPG i niebawem jadę na pierwszy przegląd po 15000. 
    Postanowiłem zadzwonić do dilera Bednarek Łódź, tam też kupowałem swoją skodę pozwolę sobie nadmienić że dostałem 10000 rabatu przy zakupie, więc zapytałem ile będzie kosztował przegląd i słuchajcie bo sam w to nie wierzę 1400 złotych? więc sprawdzam inny i cena za to samo 650 - 700 maks czy to możliwe ile Wy płaciliście?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie polecam serwisu Inter Auto Kraków ul.Kocmyrzowska 1a. Kilka usterek zgłoszonych i żadna nie zostala usunięta. A może jeddna połowicznie ,pomalowali zardzewiałe śruby na słupkach.
  • 1400 zł za przegląd...... Skody ..... Przecież to nie Ałdi ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Polecam omijać szerokim łukiem: ASO Skodex na ul. Unii Lubelskiej w Poznaniu. zostałem oszukany piękną gadką kupując samochód, że dostaję 4-nią gwarancję, potem okazało się, że to ściema, po drugie fatalny serwis  - woziłem im swój olej i filtry po wymianie nie widziałem żadnej różnicy (choć olej z górnej półki cenowej), wymienili mi wycieraczki - po 2,3 tygodniach zaczęły piszczeć do szybie, po trzecie obsługa serwisu - nigdy nie dzwonili, że samochód jest gotowy do odbioru, bo i po co, raz miałem umówiony odbiór o 17, byłem na czas, samochód wydano mi godzinę później, choć był gotowy, ale tak długo trwała obsługa klienta, który i tak na końcu zrezygnował z serwisu:), samochód do serwisu musiałem zostawiać dzień wcześniej żeby cały drugi dzień mogli go robić :)
    Dla porównania polecam ASO na ul. Wiatracznej w Poznaniu: serwis na 5-tkę, dopiero po zmianie na ten serwis zobaczyłem co to znaczy dobry olej, samochód zaczął pracować ciszej, spalanie spadło ok. 0,5l/100km, wycieraczki od roku pracują bezszelestnie, samochód zaprowadzałem na 16 do odbioru o 19, nie potrzeba całego dnia na serwis, podsumowując moja noga nigdy już nie stanie w ASO Skodex na ul. Unii Lubelskiej

    EDIT MOD: Nie mylimy Serwisu ASO z  Dealerem, te dwie usługi oceniamy indywidualnie, kazdą w stosownym wątku 
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Ja na swój serwis nie mogę narzekać fakt ze walczą z gwizdami przy szybach już chyba z 7 raz, w jednych drzwiach pomogło w 2 pozostałych nie, wymieniają po kolei wszystkie uszczelki itd. ale zawsze jak tylko zadz ze nic to nie pomogło to od razu dostaje auto zastępcze i zabierają auto na sprawdzanie i kontrole, ostatnio trzymali 2 tygodnie auto, w tym tygodniu po raz kolejny jadę do nich na serwis i naprawdę gwarancyjna uszczelek hehe. jeżeli chodzi o salon i podejście do "swojego" klienta wole nie komentować chodzi o salon i serwis Ultima Jelenia Góra
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Panowie dajcie namiary na jakiś solidny serwis lub warsztat Wrocław (najlepiej Krzyki) sprawa prosta wymiana płynu hamulcowego.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Ja odwiedzałem serwisy ASO tylko w czasie gwarancji. Czyli 4 lata. I niestety, to był zły czas, bo płaciłem za rzeczy, które zrobione nie były. Zapłaciłem za świece, których nie wymieniono, za filtr kabinowy, którego nie wymieniono. ASO Skoda może zapomnieć o moich tam wizytach. Dwa różne we Wrocławiu, jeden z nich (na Grunwaldzie) już nawet nie istnieje.
    Rapid LB, 1.2 MPI z LPG, Ambition z dodatkami, biała, 56000, Wrocław i szybko rośnie.
  • Dostałam dziś  maila, że zlikwidowali serwis i salon Pol-Mot Auto SA na Połczyńskiej 125 w Warszawie, przejął go Porche. Jestem w lekkim szoku, dopiero co u nich byłam, nikt nic nie przebąknął nawet...

    Ktoś coś wie w temacie?
    Co z doradcami tam pracującymi?
  • Przejeżdżałem obok niego w poniedziałek to salon w środku był pusty, na placu też żadnych demo, tak myślałem, że się zwiną. Doradcy może zostaną u nowego pracodawcy, pójdą do innych serwisów Grupy, albo już mają nowe miejsca pracy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Oto treść maila, którego dostałem przed chwilą:
    Pol-Mot Auto SA

    Szanowni Państwo,

    Uprzejmie informujemy, że w związku ze zbyciem zorganizowanej części naszego przedsiębiorstwa mieszczącego się przy ul. Połczyńskiej 125 w Warszawie (01-303), z dniem 13 grudnia 2018 roku kończymy jako POL-MOT Auto SA działalność w tej lokalizacji. Nowym podmiotem, który od powyżej wskazanego dnia będzie prowadził działalność pod tym adresem jest Spółka Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

    Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. w celu zapewnienia dalszego niezakłóconego prowadzenia działalności  salonu i serwisu ŠKODA przy ul. Połczyńskiej 125 w Warszawie, polegającego m.in. na archiwizowaniu danych, obronie przed roszczeniami, realizacji akcji przywoławczych oraz wykonywaniu obowiązków związanych z bezpieczeństwem produktów, dokonywaniu rozliczeń (w tym rozliczeń gwarancyjnych) z importerem oraz producentem pojazdów, raportowaniu wewnętrznym w sieci sprzedaży, przeprowadzaniu audytów wewnętrznych, czy też budowaniu wiedzy o klientach, ogólnej optymalizacji produktów i procesów obsługi oraz prowadzeniu analiz wewnętrznych w celu lepszego doboru produktów i usług do potrzeb klientów, z dniem 18 grudnia 2018 roku, zgodnie z obowiązującym prawem, staje się Administratorem danych osobowych klientów salonu i serwisu ŠKODA przy ul. Połczyńskiej 125 w Warszawie.

    Czyli wszystko zostaje, ale kto inny będzie właścicielem. Ekipa pewnie zostanie.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki za potwierdzenie. Zobaczymy, trochę się do nich przyzwyczaiłam ;)
  • W łodzi radzę omijać Bednarka - Łódź JTB Sp. z o.o. Nigdzie nie spotkałem się z tak słaba obsługa jak na ul. Szczecińskiej. Nie dotrzymywanie terminów, zwyczajne okłamywanie klienta i naciągactwo. Ceny raczej wysokie !330 zł/rbh.
    Z tej samej Spółki/firmy jest też serwis w Dobroniu - osobno się rozliczają. Tych mogę polecić. Obsługa jest naprawdę OK i bez naciągania. Starają się. Mimo wszystko przestałem do nich jeździć z uwagi na to jak oszwabił mnie serwis Bednarka w Łodzi.

    Dość przyzwoite podejście do klienta jest tez w serwisie w Łęczycy - Machudera. Klika razy serwisowałem tam auta i zawsze było OK.
  • A co takiego Ci zrobili?
    Ja tam serwisie auto od nowości i nie narzekam.
    Trzeba tylko trafić do odpowiedniego doradcy bo z nimi jest różnie. Połowa z nich jest beznadziejna ale druga połowa w porzadku. Nie chce tu rzucać nazwiskami bo RODO
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • świszczące uszczelki przy drzwiach przy włączeniu nadmuchu - już wiem,że to typowa usterka. Rozbierali i czyścili wentylator nadmuchu, na koniec chcieli go wymieniać - 700zł + robota. Dorabiałem kluczyk - podali zaniżoną, niepełną cenę pomimo, iż wyraźnie pytałem o całkowity koszt. Później jeszcze doszło jakieś 100-150zł za zakodowanie w samochodzie.
    Zginęło podświetlanie deski rozdzielczej. Bo czasami jakby działało prawie OK. Kombinowali, a na koniec gość powiedział, że tak ma być. Steruje tym czujnik światła i czasami wariuje , gdy poświeci na niego słońce. To ja pytam, gdzie on jest. Gość nie bardzo wie. Trudno. Posprawdzali i jest niby OK. Odpalam auto, niby OK. Na drugi dzień po odpaleniu po chwili znowu powoli przygasa białe podświetlenie zegarów. Jestem w serwisie, pytam o ten czujnik, gość pokazuje na plastikowy element palcem i mówi tu to jest. Serwis ,posprawdzali i jest OK. Odpalam , niby OK. Myślę sobie , trzeba chyba ten czujnik wymienić. W domu dobieram się do elementu- ten niby czujnik to zwykła zaślepka.  Mój Rapid niema tego czujnika... Elektryk /amator w pracy u mnie jest, daję auto i mówię :posprawdzaj może ty,zapłacę. Okazuje się,że wada bezpiecznika,zły styk czy coś takiego. Wymienia bezpiecznik na nowy, 0zł mówi,nie było roboty, a znamy się. Szczęśliwy dziękuję.UFF.. Przy kolejnym serwisie, wcześniej wkładam ten zjeb...y bezpiecznik i mówię znowu o usterce - przygasa podświetlenie. Tym razem naprawili już gratis. mienili bezpiecznik, a mi powiedzieli, że było małe zwarcie przy włączniku świateł i poprawili.  Było jeszcze trochę innych napraw w podobnym stylu, ale już nie chce mi się po prostu pisać. Z tym bezpiecznikiem to był już mój ostatni serwis u nich. To oczywiście fragmenty historii z mojego punktu widzenia i jak najbardziej w subiektywnej ocenie.Na pewno są tam też zadowoleni klienci,ale JA SERDECZNIE ODRADZAM. Te zdarzenia NIGDY nie powinny mieć miejsca.
  • Czy na gwarancji 4 lata koszt przeglądów,części,materiałów eksploatacyjnych jest gratis ? Bo komentarz kolegi Wezmyra temu chyba przeczy.


    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Nikt nie robi przeglądów ?
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Gwarancja (nawet ta rozszerzona do  4 lat) nie obejmuje przeglądów, w tym przypadku konieczne jest wykupienie pakietu przeglądów, nie dostaniesz też gratis materiałów eksploatacyjnych (wycieraczki, płyny)
    Natomiast nie wiem jak jest uwzględniane zużycie takich elementów jak amortyzatory czy klocki/tarcze hamulcowe, gdyż jak dla mnie są to też materiały ulegające naturalnemu zużyciu, więc też bym nie liczył na gratisową wymianę.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • W aktualnym konfiguratorze Skody są dostępne pakiety pogwarancyjne na 2 lata do 60/120 tkm.
    Pakiet pogwarancyjny to program, który pozwala na przedłużenie bezproblemowego serwisowania nowego samochodu na kolejne 2 lata lub do osiągnięcia określonego limitu kilometrów.
    Firma nic nie wspomina o zapewnieniu materiałów eksploatacyjnych. To tylko możliwość wymagania od firmy pewnego zakresu prac czy usług w ramach gwarancji, ale zgodnie z umową.
    Aktualnie dla konkretnego modelu, cena pakietu pogwarancyjnego różni się. Dla R - jest to 1001 lub 1 zł. Trudno wymagać, by na przegląd do 2 lat / 60 tkm firma w cenie zakupu pojazdu, uwzględniła jak robociznę tak i materiały eksploatacyjne.
    W dodatku w otrzymanej dokumentacji przy zakupie samochodu powinne być sprecyzowane dokładne warunki jak gwarancji tak i mobilności pojazdu.
    Dzisiaj zazwyczaj za wszystko trzeba płacić.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przecież jest możliwe wykupienie pakietu przeglądów, i z tego co wiem to tam są uwzględnione materiały eksploatacyjne, jak olej, płyn hamulcowy itp. W konfiguratorze rapida można wybrać pakiet na 4 lata 60kkm i 120kkm.
    http://www.skoda-auto.pl/serwis/pakiety-przegladow-i-pogwarancyjne
    Teraz nie mam pod ręką, bo jest w aucie umowa na taki pakiet. Z tego co pamiętam były dokładnie wyszczególnione materiały eksploatacyjne które wchodzą w skład pakietu, z wyłączeniem płynu do spryskiwacza ;)
    Ale macie racje ze pakiet pogwarancyjny a pakiet przeglądów to dwie rożne rzeczy :)

    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • W specyfikacji cenowej mam pakiet przeglądów 4 lata , do 60 000 km - 0 zł
    czyli mam go  za 0 zł czy nie wykupiłem ?.
    Niedawno dostałem broszurkę z tekstem :
    Szanowny Panie bla,bla,bla 
    Z chwilą zakupu nowego samochodu otrzymał Pan Pakiet Przeglądów , co oznacza,że
    na 4 lata lub do osiągnięcia limitu 60 000 km obowiązkowe przeglądy ( w tym koszty robocizny,oryginalne części i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym )
    ma Pan z głowy !
    Jak mam to interpretować ?


    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?