FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przegląd z pakietu przeglądów
  • Cześć, kupiłem rok temu auto, które miało 8 miesięcy. Wybieram się niedługo na mój pierwszy przegląd z darmowych przeglądów przez 4 lata. Pani z infolinii pytała czy chcę dezynfekcję klimatyzacji dodatkowo za 60zł. Warto to brać? Jest to mój pierwszy samochód, więc jeszcze wszystkiego nie wiem niestety.

    Zgłaszaliście, żeby technicy się czemuś bardziej przyjrzeli bo może szwankować?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • 60zł to niby nie dużo.

    ja chyba zrobiłem to za 100zł ;p
    natomiast... żałuję, że to zrobiłem.
    Auto bezpowrotnie straciło zapach nowości. Po około 2-3 tygodniach zaczęło wręcz śmierdzieć a teraz po około roku jest nijak.

    jak ci to nie przeszkadza to się jeszcze z rok wstrzymaj :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • 1,8 m-cy to raczej nic nie powinno szwankowac a jesli nawet to sam bys to wyczuł uzywajac auto na codzien. Co do klimatyzacji to aso chetnie naciaga na ta usluge ktora i tak niewiele daje lub nawet zaszkodzi wiec lepiej sobie to daruj. Na forum sa tematy o klimatyzacji, o skutecznych metodach dezynfekcji, polecam lekture. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak to jest z tymi przegladami 4 lata /60 tys ? Jedzie sie na przeglad w 2 3 i 4 roku uzytkowania czy w 1 roku tez mam jechac?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Co 30 tys km lub co 2 lata co wystąpi szybciej, czyli masz dwa darmowe przeglądy po 30 i 60 tys km a jak nie zrobisz km to w 2 i 4 roku użytkowania.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Przeglądy z pakietu BASIC - po dwóch latach lub 30 tys. pierwszy - wymiana oleju i filtra oleju i "inne" czynności serwisowe. Po trzech latach wymiana płynu hamulcowego - miałem  jeszcze darmową wymianę filtra kabinowego - bo za wymianę po dwóch latach zapłaciłem, i "inne" czynności serwisowe pod hasłem - "przegląd rozszerzony bez wymiany oleju" . Sprawdzenie pod kątem pierwszej wizyty na stacji diagnostycznej.
    To tyle na razie. Za resztę czynności płaciłem.
    Dezynfekcję klimy także robiłem. I nie żałuję. Wożę swoje dzieci, więc nie chcę fundować im różnych "zarazków i grzybków". To raptem koszt do 120 zł.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • No a w 4 jesli dobrze pamietam; wymiana oleju, filtr oleju, paliwa, kabinowy, powietrza oraz swiece
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Filtr powietrza 90000 km lub 6 lat chyba że jest LPG to co 30000.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Mnie taki przegląd przy 30000 km czeka we wtorek.
    W moim serwisie chcą za dezynfekcję klimy 180 zł kolego marecki71
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Skoda nie przewiduje wymiany zewnętrznego filtra paliwa (w starszych R). Zawsze można go wymienić stosownie do przejechanych km czy rocznika pojazdu. Z dotychczasowych info na forach, nie ma problemu z filtrem paliwa, nie ma potrzeby wymiany filtra w pierwszych 6-7 latach eksploatacji. Propozycje wymiany filtra paliwa w serwisie dla pojazdów nowych czy kilkuletnich można traktować jako próbę naciągnięcia klienta.
    Co do filtra powietrza - tu Skoda podaje wymianę po 60 tkm. Zawsze można samemu co 15 tkm/raz w roku wyjąć filtr powietrza i wyczyścić go przez energiczne obijanie o twarde podłoże. Cena filtra powietrza nie jest wygórowana, warto go co 60 tkm wymienić. Sam wymieniam po 30 tkm.
    Klima przy stałym jej użytkowaniu może pracować kilka lat bez wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Stąd dezynfekcja klimy po 1-2 roku użytkowania jest wg mnie niepotrzebna. Sam zgodziłem się na dezynfekcję w ASO po 4 latach. Ale to było profilaktycznie a nie z konieczności. Po zabiegu przez kilka dni w kabinie miałem bardzo przyjemny aromat. Serwis nie podał jaki zastosował preparat.
    Co do ceny nie wypowiadam się. Każdy serwis ma swoją tabelę opłat.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po przeglądzie co dziwne jest tyle oleju ile przed trochę powyżej połowy, a po wymianie powinien być Max.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • pierwsze słyszę
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Że tyle samo jest oleju co było? po każdej wymianie oleju zawsze było w górny stanie.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Poczytaj sobie jaki jest optymalny stan oleju, prawidlowo ci nalali. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W żadnym aucie tego nie było ale musiało być pierwszy raz.
    Połowę oleju zuzylo do 30000 km i teraz tyle samo oleju?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • tyle ma być.
    jeśli wcześniej miałeś więcej to przez partactwo serwisu

    a skoro zawsze miałeś max to zmień mechanika.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Chyba ASO zmienić ;P
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Z powodu wymiany oleju do właściwego poziomu - i od razu zmiana ASO? Chyba niekoniecznie ... Ale to moje zdanie.
    Przy swoich 4 l oleju (przy wymianie) wlali mi do średniego poziomu, jeszcze zostało na dolewkę. Ważne, by wiedzieć jaki jest poziom oleju, i śledzić, czy nie zachodzą zmiany (w jedną i drugą stronę!). Stosownie do zmian trzeba dalej działać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Drodzy, potwierdzcie proszę, żadnych kosztów się nie ponosi mając pakiet przeglądów?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY17? | Ambition I Race Blue | Tychy
  • Zadnych, chyba chcesz sobie cos dodatkowo zrobic co zawsze proponuja, np uzupelnienie plynu do spryskiwaczy, wymiana wycieraczek itp. Mozesz tez np w 1 lub 3 roku zażyczysz wymiane oleju, wtedy zaplacisz bo w tym okresie nie jest przewidziana taka wymiana w ramach pakietu przegladow. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki! Akurat zbliża się 2 lata, zatem olej też friko?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY17? | Ambition I Race Blue | Tychy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?