FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcja serwisowa Skoda TPI 15 F2 i VW TPI 15E7
  • Mogę potwierdzić, że dalej stuka. Na wariatorze 04E109088AN oraz 04E109088M i na zaworach 04E906455N, 04E906455D, 04E906455AC.
    Na świeżym oleju - bardziej, gdy zimno - bardziej.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Ja jutro sprawdzę jakie ja mam numery, mam model MY17
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie stuka od nowosci przez kilka sekund, co rano - nie wazne czy olej swiezy czy nie. 
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Przed ostatni post z linku powinien pomóc w szybkiej identyfikacji wadliwego wariatora i co za tym idzie problem z klekotaniem.
    http://forum.skodaclub.pl/tech-fabia3/akcja-serwisowa-silnik-1-2-tsi-ea211-t19777.html?sid=5d8d3bddd... Sam też mam literę M ale dla pewności ściągnę pokrywę i odczytan numery oraz posłucham czy klekota coś.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Czy ktoś ma jeszcze wariator z literą M ten zmodyfikowany ?
    Czy ten wariator sprawuje się dobrze ?

    Ktoś ma problemy z wariatorem od oznaczeniu AN ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Moim zdaniem dźwięk nie pochodzi od wariatora. Może od pompy oleju, może od popychaczy, nie wiem.
    Akcja serwisowa była na wariatory z końcówką P i AL a problem dotyczył urywających się mocowań koła zębatego a nie dźwięku czy problemu ze smarowaniem.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Tez tak uwazam, czy to TSI EA211 czy EA111 problem wg mnie jest ten sam i to zaden argument ze nowsze sa na pasku bo tak samo terkoczą jak te na lancuchu, tak samo losowo u jednych jest dzwiek a u drugich nie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie tak samo mój nigdy nie klekotały, siostra ma Golfa VII ea211 ma już 140 tys km i też nigdy czy rano czy ciepły nie klekotał. Żona na Polo 2017 ostatni wypust 1.2 TSI ea211 DSG, ma już 30 tys km i też nigdy nie klekotały. Kolega z ASO VW mówił mi że ea211 nie.powinien klekotać i naprawiali takie. Tylko VW naprawia a Skoda spylac. Taka różnica w cenie zakupu jak i obsludze serwisu. Tylko ciekawe że MY17 wyprodukowane od 06.2016 nie klekoczą, a u mnie w papierach jest CJZD a na bloku CJZE, produkcja 11.2016. Żona ma 06.2017 i też na bloku CJZE. Kolega z ASO upiera się że ciśnienie oleju schodzi z wariatora. Muszę sprawdzić jaki mój ostatni wypust ma numer, bo hydrauliki same w sobie trzymają olej bo z magistrali po nocy olej schodzi, nie.moze schodzić z wariatora. Pamiętam jak dzisiaj jak kupowałem swoją Skodę i VW pytałem się kolegi z ASO czy ea211 z 2016 stuka, powiedział że ten rocznik nie może stukać, jak będzie mam przyprowadzic. Na razie już mija 2 lata i 30 tys km i jak odpoczatku cisza. Podjadę do niego i spytam jaka jest wg VW metoda naprawy.w ea211.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ciekawe czy winowajcą "zejścia" oleju z wariatora nie jest ten zaworek montowany od góry w pokrywie zaworów... Ciekawe czemu przeszedł modyfikację - zmiana numeru...

    @PinkFloyd - masz możliwość dowiedzieć się jakie są numery wariatorów i zaworów w samochodach które wymieniłeś ? 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Sprawdzę, mój zawsze pali tak https://youtu.be/pzyawlcbylA
    Mój kolega pracuje w ASO VW jako główny od 15 lat mechanik, spytam się go bo zna ten problem w ea211. Oni po aferze spalin starają się klientów.nie spylac, często naprawiają po sugestii klienta a w Skodzie to.mechanik.musi usłyszeć, zobaczyć lub TTTM i.itp. Ja u siebie nie wymieniałem bo nie miałem potrzeby, tylko w rodzinie mieliśmy ea211 klekotał, zaprowadziłem do kolegi i zrobił, do dzisiaj spokój 

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd Jak możesz to podpytaj co moze to powodować...
    Wymieniam olej co 15 000 z oryginalnym filtrem.. Olej wiadomo 504/507.
    Kilka razy już mi poklepał przy odpalaniu ale tylko i wyłącznie w lato na ciepłym po około godzinie postoju.
    Czy to wina zaworu sterującego czy co.. Mam wariator z końcówką AN i zawór z końcówką N.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @PinkFloyd i co,  udało Ci się dowiedzieć cos od znajomego mechanika o problemie w ea211 na temat tego co powoduje stukanie?  Wariator czy zawor? 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Powiedzcie mi czy coś takiego jak na moim filmie https://youtu.be/GyDDvML_gPA z kołem o numerze 04E109088AN i zaworze 04E906455N kwalfikuje owe rzeczy do wymiany przy przebiegu 28000 km. Dodam że film był nagrywany 3 września kiedy temperatura na zewnątrz była ok 20 stopni a auto stało całą noc i pół dnia bez odpalania.

    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Nie za bardzo słyszę jakieś niepokojące dźwięki.
    No bo np tutaj .... ktoś ma pomysł ?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?