FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapalenie kontrolki EPC, silnik w trybie awaryjnym
  • Zrób skana wszystkich sterowników to cos vcds znajdzie, zamrożona ramka zawsze po błędzie zostaje, to nie Opel, ze się kasuje samo lub po podpieciu aku.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Niestety nie znam się na tym i nie mam vcdsa
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew u mnie też wszystko zniknęło po pierwszym dniu przestała palić sie kontrolka EPC a z rana następnego dnie ku mojej uciesze Check też przestał się palić . Dziś podłącze VCDS i zobaczymy co tam było . Po świętach mam jechać do Skody , ale zobaczę czy warto bo może będą wciskać jakieś kity co do wymiany i za ile ;)
    Tak sobie myślę może to ta cholerna pogoda , wilgoć , wilgoć , duże ciśnienie i garaż blaszak, w którym też z pewnością za sucho nie jest ze względu na skraplania . Czujniki mogą wariować . Hm ?
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • @caraluch78, czujniki nie mają prawa wariować przy takiej pogodzie... Chyba że maja uszkodzoną wiązkę, obudowę etc. Zwłaszcza pod maską wszystko jest hermetyczne więc bez uszkodzenia mechanicznego z zewnątrz o wilgoci nie może być mowy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • #Maciek_1991 dlatego napisałem "może" wariują ;) . A tak jak piszesz czujniki "wywalają" błąd przede wszystkim po mechanicznym uszkodzeniu cokolwiek ma wpływ na to uszkodzenie ( nie wnikam ) .Chwilowe błędy z EPC to może też być problem z paliwem , z "g..wnem" za które płacimy na stacjach i lejemy do naszych aut . 
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • Podłącz vcds, będzie wiadomo :) Nie wiem co i gdzie tankujesz żeby EPC wywaliło przez paliwo :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzisiaj zapakowałem samochód do powrotu ze świąt (200km) odpalam i znowu widzę lapkę EPC. Samochód nie ma mocy. Kilka zapalań i gaszenia i nic nie pomaga. Wpadłem na pomysł, żeby oszukać czujniki które są skanowanie przy uruchomieniu silnika ( nie wiem które). Przygazowałem silnik do 4 tys obr, wyłączyłem zapłon i jak obroty spadły do 2 tys obr załączyłem zapłon. Kontrolka EPC już się nie zapaliła, ale pojawił się check. Najważniejsze że moc wróciła i mogłem wrócić spokojnie do domu. W czwartek wstawiam Rapida do ASO. Tym razem zrobię im porządny opierd..l, za lenistwo i kłamstwo. Jeśli dalej nie poradzą sobie z tym błędem to zarzadam wyniku naprawy na piśmie i wyśle do centrali skody, aby douczyli głąbów z ASO bo robią złą opinię Škodzie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • #Maciek_1991 tankuje tylko Orlen . Dziś znowu EPC po 3 dniach postoju w garażu . Więc jak kolega powyżej serwis i badanie pozostało . 
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • a ja dzis zawuazylem ze zeby wylaczyc asr musze nacisnac przycik z duza sila... duzo silniej niz inne przyciski np. do podgrzewania tylnej szyby zaryglowania drzwi czy wyl ss.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  •  Kezcoks -  aby wyłączyć ASR musisz przytrzymać min 2 sek przycisk, a nie wciskać go mocniej. 
    To zabezpieczenie przed przypadkowym wciśnięciem.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • dzieki mam nadzieje ze jest jak piszesz dzisiaj sprawdze :)
    sprawdzilem  jest jak mowiles trzeba potrzymac 2sek dzieki !
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Właśnie wrociłem z ASO. Z komputera odczytali błąd sterownika (siłownika) turbiny. Nie wiedzą co było powodem bo teraz działa ok, a po drugie nigdy się z tym nie spotkali. Wysłali kod błędu i opis do centrali z prośbą o przesłanie procedury. Maja dzwonić po nowym roku.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Potencjometr w siłowniku się zawiesza, znane z innych silników, do wymiany siłownik lub turbina w komplecie, jak nie robią zestawu naprawczego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeśli to to, to raczej wymienią cały element.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witajcie. Ostatnio mój samochód mnie bardzo zaskoczył. Podczas jazdy zaświeciły się dwie kontrolki: epc + kontrola trakcji, a moc spadła do takiego stopnia, że przyspieszenie było porównywalne z cieniasem 700. Co to może być ?

    ------------

    PinkFloyd 19:35 napisał;

    Vcds prawdę powie.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • 20 września skończyła się gwarancją na Rapida. Bałem się że w zimie znowu wyskoczy błąd sterownika turbiny i będę musiał płacić za naprawę. Dlatego 19 września napisałem pismo reklamacyjne że od grudnia 2016 roku nie naprawili błędu i żądam odpowiedzi na piśmie. Wczoraj dostałem pismo z przeprosinami i tłumaczeniem że niewiedzą dlaczego pomimo obiecania nie wysłali pisma o sposóbie naprawy do centrali. W ramach przeprosin i aby złagodzić konflikt zoobowiązali się że jeśli do marca 2018 r. wystąpi ta sama usterka to naprawią na swój koszt.
    Tłumaczą, że błąd wyskoczył w grudniu i od tamtej pory był spokój, więc można podejrzewać że był to błąd jednorazowy.
    Wg mnie dobre i to. Zawsze to 6 miesięcy więcej gwarancji.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew gdzie wyslales to pismo, centrala w Poznaniu? Calkiem ok ich podejscie do tematu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Złożyłem na dzienniku podawczym w serwisie. Do centrali nic nie składam, ponieważ jak dwa lata temu wysłałem do nich pismo to dostałem odpowiedź, ze oni nie są stroną gwarancji, a jedynie importerem. Gwarantem jest salon skody. Było to dla mnie dziwne bo wg mnie gwarancję daje importer
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Pisałem o EPC w zeszłym roku o tej samej porze . Dziś znowu po postoju w garażu 3 dniowym odpalam auto i EPC znowu się zapalił . Też ciepła wilgotna zima i skłaniam się ku jakości paliwa. W zeszłym roku po 3-4 dniach święcenia EPC serwis też informował o paliwie i jego jakości.  Zgasło samo i nie fatygowałem się na komputer. Serwis też kazał poczekać a wizytę i tak miałem umowioną dopiero za 20 dni .  Mam nadzieję że i w tym roku to wina paliwa słabej jakości mimo Orlenu stacji.  JEDYNE to dziwne że dokładnie powtórka z  EPC to bez 4 dni dokładnie rok po roku
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • Witam serdecznie wszystkich,
    Miesiąc temu zakupiłem Rapida Spaceback
    1,2 + LPG z 2014roku. Niestety mam dość poważny problem z gazem
    (zauważyłem, że na forum nie tylko ja mam taki problem): W czasie jazdy
    po przejechaniu różnie czasem 10m a czasem 100km zaświecają się
    kontrolki EPC i auto w poślizgu w dodatku jeszcze chek... auto zostało
    podłączone pod komputer... mechanik stwierdził wymianę świec, które nic
    nie dały... później wymianę pierwszego wtrysku, mechanik zapomniał
    skasować błędy(nie wiem czy ma to znaczenie). Dziś miałem jazdę próbną
    po przejechaniu około 15km kontrolki dalej się zaświeciły wiec problem
    nie został rozwiązany. Czy może mi ktoś jakoś pomóc? Czy jakaś regulacja
    wchodzi w grę?
    Problem zaczyna być o tyle poważny, że ręce mi już opadają...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?