FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gwałtowny przyrost obrotów 1,2 TSI 90KM
  • Za dwa miesiące kończy mi się gwarancja,przejechane mam 26 tys. Problem jaki ostatnio się pojawił jest następującego typu: jadę na trasie z prędkością około 100 km/h, piąty bieg obroty powiedzmy około 2500. Wciskam energicznie pedał gazu do końca a obroty nagle skaczą na 3000 tysiące potem spadają, znów skaczą gwałtownie do góry i tak dwa trzy razy a potem wszystko się normuję. Samochód przyspiesza płynnie nic nie szarpie . To samo dzieje się na 4 biegu.Tak dzieje się tylko przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu, przy normalnym płynnym przyspieszaniu problemu nie ma. Taraz nie wiem czy ten typ tak ma czy może pojawił się jakiś problem typu sprzęgło lub coś innego i czy warto jechać z tym do serwisu. Będę bardzo wdzięczy za wszelkie sugestie i uwagi.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Masz CVT albo ci się sprzęgło kończy :P

    <mod> Skoda nie ma CVT. Co najwyżej DSG.
    Do moda: to był żart z tym cvt :P
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Też myślałem o sprzęgle, ale mam dopiero 26 tys na liczniku, chyba że jakaś wada fabryczna
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Co ciekawe kolejne 1.2 TSI które przy ok 25000-30000 ma ten sam problem. Smar ze skrzyni dostaje się na sprzęgło i się ślizga. Do wymiany komplet sprzęgła z dociskiem,.simering i czyszczenie. Mam to samo jeszcze przed zmianą mocy, czyli wina konstrukcyjna. Luk po rabatach 830zł komplet poprawiony nie stukający przy wysprzeglaniu + robocizna. Jak sądzę.aso jako dobrą wolę przyjmie auto po gwarancji, jak nangwarancji muszą przyjac. PoPgwarancji krotko mogą przyjąć, ale zazwyczaj powiedzą.ze.bylo spalone i musisz pokryć 4000zł bo tyle chcą a tak wyjdzie cię max 1300-1500zł. Więc się śpiesz bo będą spylac aż się ona skończy. Są już nowe poprawione, ale tego Ci nie powiedzą.

    Poczytaj http://rapidklub.pl/discussion/1063/slizgajace-sie-sprzeglo/p1

    https://forum-mechanika.pl/threads/seat-leon-1-2-tsi-ślizga-sie-sprzeglo.35934/

    Mi po gwarancji zaproponowali 70% zniżki na części+ robocizna po mojej stronie to i tak wychodzi z 2000zł. Ja sobie zrobię za 800zł, reszta w kieszeni.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wielkie dzięki PingFloyd, jestem umówiony na jutro do ASO,zobaczymy jak panowie podejdą do tematu. Gwarancja kończy mi się 20 kwietnia
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Nie daj sobie wmówić, że to Twoja wina. To wina producenta części i simeringu. Jak Ci się ślizga to wiadome że będzie przypalone. Czasami ASO mówi że zrobi w ramach gwarancji, potem że to rzecz eksploatacyjna i że to.wina kierowcy i każe płacić. Nie daj się zrobić jeżeli będą tak mówić. Sam w piątek zrzucam swoją to dam Ci znać. Ale to nie przypadek że tak się dzieje w tych samych silnikach w podobnym czasie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wklej kilka zdjęć... jak już ogarniesz temat.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Sprzęgło z Fabii III 1.2 TSI 2016r. Przebieg 25.000km. Tarcza Sachs, sprzęgło brak marki.Tragedia co oni ładowali w 2016-2017r ?
    Tu film Golf 7 1.2 TSI 2016r. 20.000km, docisk i sprzęgło masakra.
    https://youtu.be/1OSQALaLiqI
    img_0037.thumb.jpg.c3459bc8a6eb1b4f8dd805127e710f08.jpg
    563 x 750 - 98K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Samochód dzisiaj oddany do serwisu, jazda próbna z technikiem który potwierdził ślizgające się sprzęgło. Będą rozbierać i sprawdzać i wtedy okaże się co dalej. 
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Mam nadzieję, że nie będzie to typu, że.to część eksploatacyjna. To jest wada fabryczna 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzisiaj ASO skontaktowało się ze mną gdzie usłyszałem, że jest to wada fabryczna olej przedostaje się na sprzęgło powodując jego ślizganie. A więc będą wymieniać i wszystko w ramach gwarancji. PINGFloyd miałeś R A C J E !!!!!!!!!!!!!! , jeszcze raz dzięki za cenne informację i pomoc.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Super :) trochę zachodu mnie kosztowało, bo Skoda nie chce się przyznać oficjalnie. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zwaliłem skrzynię, sam potwierdzam, winowajcą śruby przykręcone złym momentem od koła i olej się sączy tylko w kropelkach, nie spływa na dół i wystarczy, po drugie nowe sprzęgło nie stuka przy wysprzeglaniu-cos poprawili. Już ktoś pisał w tematach wyzej o wymianie srub przez aso.To nie simering tylko niebezpieczne przykręcenie złym momentem śrub koła co jest niebezpieczne jak się całe odkręca to zablokuje gwałtownie napęd. Dlatego nie chcą mówić co dokładnie. Dzisiaj pokazałem koledze.z.ASO i potwierdził że to jest właśnie że maszyna źle przykręca w fabryce. Wiedzą.ale nie straszą bo to by były koszty dla koncernu.
    Resized_20190222_175120_7188.jpeg
    720 x 960 - 77K
    Resized_20190222_175130_2586.jpeg
    720 x 960 - 57K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd dzisiaj odebrałem swojego Rapida z ASO, gdzie wydający pojazd dokładnie mi wytłumaczył co było przyczyną ślizgania sprzęgła. Dokładnie tak jak piszesz, winowajcą były właśnie te śruby przez które przedostawał się olej.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • To jest bardzo niebezpieczne, na to powinna być akcja, śruby można przykręcić ręką tak się luzują a powinny iść pneumatem lub lagą na dodatek powinny być na klej, są ale nie trzymał. Jak jedziesz 180km/h i.koło odpada i blokuje sprzęgło koła stają jak wryte mimo ABS bo blokuje napęd i wypadek murowany. Podejrzewam że trzeba czasu i by koło wcześniej dzwoniło ale wtedy pewnie po gwarancji zniszczy blok lub skrzynie. Na to powinna być akcja naprawcza. Masz za to teraz pewnosc że już to nie wróci.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • skoro to nie jest odosobniony przypadek może warto byłoby zasięgnąć języka u jakiegoś radcy czy prawnika i złożyć pismo do Skody aby przeprowadzili akcje w celu sprawdzenia lub wymiany wadliwych elementów.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Na forum Fabii III ludzie też mieli takie przypadki w 1.2 TSI i to były te śruby. Czyli ewidentnie maszyna źle skręca w fabryce. Najważniejsze że nowy komplet sprzęgła nie stuka przy wysprzęglaniu i śruby poszły na lepszy klej.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czyli jakie są/mogą być podstawowe objawy tej wady fabrycznej ? Tylko slizgające się sprzęgło ? Czy cos jeszcze ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja bym dodał jeszcze ewentualnie wyciek oleju na łączeniu silnika ze skrzynią i niepokojące odgłosy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wycieku nie widać, ponieważ są to kropelki. Na zdjęciu widać że miska i łączenie jest  suche. Objawy jak dodasz gaz do deski np 3 bieg obroty tak na chwilę skaczą o 200 i się cofają np w zakresie  2200na 2400 taki minimalny poślizg sprzęgła widoczny tylko na obrotomierzu. Potem wszystko ok. Po czasie się to pogłębia.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?