FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gwałtowny przyrost obrotów 1,2 TSI 90KM
  • Zauważyłem, że u mnie sprzęgło co prawna jeszcze nie ślizga się w żadnym zakresie obrotów, jednak bierze na samej górze. Czy tak powinno być?
    Np gdy
    1. delikatnie ( lekko dotknę pedał sprzęgła ) wcisnę sprzęgło, obroty już skaczą
    2. Biegi bez problemu zmieniam już po wciśnięciu sprzęgła do 1/5 jego zakresu

    Mam lekkie odczucie, że tak wcześniej nie było. Zauważyłem to jeszcze przed zgłębieniem tematu. 
    W salonie w Katowicach nic nigdy nie słyszeli o takich problemach, że pierwszy dzwonię z pytaniem o to. Gwarancję mam do początku lipca, przebiez 22kkm. Serwisant podpowiedział, że samochodem musi się przejechać mistrz hali i tutaj mam obawy, że jednak jeszcze jakiekolwiek objawy są zbyt delikatne, żeby rozpocząć naprawę.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • Podejrzewam, że masz  wyrobiony docisk lub przedwcześnie sprzęgło, można najpierw sprawdzić czy wysprzeglik jest dobrze odpowietrzony. Przy dobrze odpowietrzony wysprzegliku aby coś stwierdzić i być pewnym  trzeba będzie zrzucić skrzynię.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W moim przypadku jedyny objaw to ślizgające się sprzęgło, żadnych niepokojących odgłosów, stwierdzonych wycięków oleju itp. Ślizganie się sprzęgła też nie było regularne, czasami kilka dni jazdy i wszystko było ok, ale to było na początku z biegiem czasu objawy powoli częściej dawały o sobie znać.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Tak dokładnie PinkFloyd mi w ASO kierownik hali powiedział. Stwierdził, że faktycznie dość wysoko sprzęgło bierze ale, że to nic. Jak nie ślizga ( a puki co nie ), to nie ma problemu, za 500zł zrzucą skrzynię i wszystko sprawdzą. Jeśli coś jest to oczywiście gwarancja, jeśli nie to w plecy 500zł :).
    Początkiem lipca koniec gwarancji, będę obserwował uważnie sprzęgło do tego czasu. Potem to już mam to w d... bo jak się rozsypie to i tak ze swojej kieszeni będę płacić.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • Cześć, 

    Trochę mnie ten temat poruszył. R ma aktualnie 22 tyś. Stuknięcie przy puszczaniu pedału sprzęgła występuje, sprzęgło "bierze" w około połowie skoku pedału, nie ślizga się.  Jutro ojciec ma wizytę w ASO na ostatni przegląd przed końcem gwarancji i zamierza poruszyć ten temat. Zobaczymy jak się ustosunkują. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Jesli chodzi o stukniecie przy puszczaniu sprzęgła bez jakich kolwiek innych dolegliwości temat zostanie "olany" TTTM, ja zgłaszem w swojej OIII bo tez to mam, zgłaszałem jak miałem R i nawet nówki tez to miały wiec serwis stwierdził ze tak ma być :(. Kolega ma Leona 1,2 i tez ma to pukniecie.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Panowie w serwisie stwierdzili, że skoro nie ma wycieku pomiędzy skrzynią a silnikiem to jest ok. Na argumenty z mojej strony stwierdzili, że oczywiście mogą sprawdzić ale pokrywam koszty. Czyli standard. Dodatkowo usłyszałem, że znany jest im ten problem ale występuję w 5 przypadkach na tysiąc. "Bla bla bla"...

    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Przecież nie mogą przyznać, że to problem bo by musieli ogłosić akcję naprawczą. Jak znają, znaczy że nie jest to okazjonalna i przypadkowa wada.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No to chciałem tylko poinformować (do statystyk), że zaobserwowałem wyciek na łączeniu skrzyni i silnika. Sprzęgło na razie nie ślizga przy przyspieszaniu ale przy ruszaniu z klimą wydaje się mulić bardziej niż wcześniej. Przebieg 38k. Czas przygotowywać dutki.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Cześć, 
    Mamy wrzesień, Ojciec ma już na "szafie" ponad 27tyś. 
    Brak objawów ślizgania się sprzęgła, ale nie zaglądałem pod spód.
    Na przyszły tydzień umówiłem się z kolegą mechanikiem na sprawdzenie czy na łączeniu jest sucho. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Hej.
    Mam podobny problem ze "ślizganiem się". Auto kupiłem z salonu jako używane. Mam 12miesięczną rękojmie. Słabo orietuje się w kwestiach prawnych. I tu pytanie czy ASO przyjmie wymianę sprzęgła na siebie czy będę musiał zrobić to na własny koszt?

    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • @
    AsuX -
    Art. 557. § 1. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z
    tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia
    umowy.

    W praktyce, kupujący może być zobowiązany nie tylko do udowodnienia, że o wadzie nie wiedział,
    ale również do tego, że wada nie wynika ze zużycia pojazdu lub jego
    charakterystycznych cech. W tym ostatnim przypadku konieczne może być
    powołanie biegłego sądowego. Nie można zatem korzystać z rękojmi za to,
    że w pojeździe jest zużyta dana część eksploatacyjna, która ma prawo się
    zużyć przy określonym wieku lub przebiegu pojazdu.

    Co innego jeśli dana część została przez sprzedawcę wymieniona i uległa ponownej awarii. Wg mnie ze sprzęgłem nie wygrasz. Serwis, może odpowiedzieć, że zużycie sprzęgła wynika z nieprawidłowej eksploatacji i wtedy pozostaje biegły sądowy.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Czyli jak Skoda nie ogłosi akcji serwisowej to  na własną rękę muszę to zrobić :( Tylko te ślizganie czytając ten wątek wychodzi z niedokręconych śrub i sączenia się oleju, a nie z nieprawidłowej eksploatacji. A po sądach nie chce mi się łazić.
    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Każdy mechanik.w.serwisie Skody zna ten problem i wie że to nie wina sprzęgła.i.eksploatacji, ale czy się przy tobie przyznają to.chyba nie. Skoda nie.ma.zamiatu ogłaszać akcji naprawczej ponieważ 1.2 TSI najmłodszym właśnie kończą się gwarancję a nowych nie.produkuja i łatwo.zwalic na klienta. Wiedząc że to ich wina idą najczęściej po gwarancji jako dobrą wolą na 50% kosztów, ale to i tak drożej jak zrobienie samemu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?