FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poranne popiskiwanie po uruchomieniu silnika
  • Witam
    O dłuższego czasu zaobserwowałem zjawisko po uruchomieniu zimnego silnika. Przez pewien czas słychać nieciągły pisk.
    Ma on częstotliwość około jednego dźwięku na sekundę. Nie wiem jak to zobrazować więc napiszę, brzmi to tak - pi - pi - pi.
    Wiem że to śmiesznie wygląda ale nie wiem jak to inaczej opisać.
    Czy ktoś się z tym spotkał? Czym był problem spowodowany?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Sprawdź czy częstotliwość pisku zależy od obrotów silnika.
    Jeśli tak to obstawiam pasek klinowy lub łożysko alternatora. 
    Jeśli piski nie zależą od obrotów to obstawiałbym drgania silnika przenoszące się na plastiki lub gumowe elementy 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • W tych silnikach popiskując rolki napinaczy paska wielorowkowego. Trzeba zrzucić pasek i zobaczyć która.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ostatnio mialem identyczne objawy. Po zdemontowaniu paska okazało się ze  rolka prowadząca ma juz duzy luz. Ale niestety wymiana nie wyeliminowała pisku:p. Mysle ze moze to byc rolka napinacza ale ze nie ma luzu na łożysku to na razie tak jeżdżę
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Kiedy dodaje gazu zaczyna piszczeć szybciej i dźwięk po chwili znika, gdy auto się troszkę zagrzeje, dźwięk całkowicie ginie.
    Ale mam jeszcze jedno spostrzeżenie:

    Zastanawiam się teraz czy może mieć to znaczenie, ale w przedziale 1400-1500 obrotów mam w środku słyszalny taki "świst" lub "gwizd" (jak kto woli). Poniżej i powyżej tych obrotów dźwięku tego brak. Wydaję mi się że jak jest samochód porządnie rozgrzany to ten dźwięk jest zdecydowanie cichszy.

    Powiedzie czy to normalne i nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, czy u Was jest podobnie?
    A może ma to związek z tym porannym popiskiwaniem?
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Znalazłem taki film:

    Dźwięk jest bardzo bardzo podobny tylko zdecydowanie głośniej go słychać.

    Znalazłem też inne filmy i wszyscy jednomyślnie twierdzą że to przez napinacz paska rozrządu. Faktycznie to musi być jakaś wada fabryczna bo ja mam teraz 91tys km.

    Inne filmy:

    Moje kolejne pytanie do Was, czy może mieć to związek ze świstem przy 1400-1500obr?
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Proponuję uzupełnić stopkę bo nawet nie wiadomo o jakim silniku mowisz. Filmiki wrzucasz z tdi wiec wnioskuje ze taki masz. U mnie to popiskiwanie calkiem inaczej brzmi i raczej na pewno nie jest z układu rozrządu. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Piszę temat w dziale 1.6 TDI 90km więc uznałem że to będzie czytelne. Ale uzupełnię stopkę.

    Nadal czekam na podpowiedzi z Waszej strony.
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Tak rzeczywiscie. Przepraszam. Moj błąd ale stopka i tak przyda sie na przyszłość ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Kolego niestety muszę Cię zmartwić. Miałem dokładnie to samo, popiskywanie po odpaleniu i gdy silnik zaczął łapać temperaturę to ten dzwięk zanikał. Dzwięk jest szczególnie słyszalny w chłodne dni. Latem ten dźwięk nie był praktycznie słyszalny. Niestety okazało się, że do wymiany był rozrząd. Pompa wody już cześciowo popuszczała i delikatnie ubywało płynu chłodniczego a mając stary napinacz w ręku było słychać delikatne tarcie przy obrocie.
    Co prawda z tym dźwiękiem zrobiłem dobre kilkanaście tysięcy kilometrów ale i tak zdecydowałem się na wymianę rozrządu przed czasem i zrobiłem to przy ~120kkm.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Dziękuję za pierwsze konkrety. Powiedz czy zauważyłeś w swoim rapidzie świst przy 1400-1500obr.
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Żadnego świstu nie słyszałem, tylko to popiskiwanie od osprzętu/rozrządu. Nie chodzi Ci przypadkiem o dźwięk turbiny? Musiałbyś jakoś nagrać ten dźwięk - mowa o tym świście, wtedy można by powiedzieć coś więcej.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Witam

    Problem rozwiązany przy okazji wymiany rozrządu.
    Okazało się że była uszkodzona rolka prowadząca pasek rozrządu.
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?