FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dokładanie tempomatu do Rapida 1.2TSI 2013
  • Ktos cos?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Za taką cenę to nie warto. Za jakiś czas cena będzie dostępniejsza. Nie masz stopki, nie podałeś skąd jesteś. Prawdopodobnie południe Polski. Może warto zastanowić się nad kontaktem z serwisem z Czech? Tam są ceny niższe, terminy też bardziej przyziemne.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam czy ktoś rozważał montaż gotowego zestawu z tej strony.
    https://tempomaty.pl/oferta/samochody/skoda/tempomat-do-skoda-rapid/
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ciekawe jaka jest cena....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dowiadywałem się w ASO jaka byłaby cena dołożenia tempomatu do mojego rapida. Z 3 odpowiedział tylko jeden serwis, a drugi chce aby przyjechać na 2-godzinne sprawdzanie czy da się dołożyć i w jakiej cenie.

    Cena to: część 1160 zł brutto, robocizna 990 zł brutto.

    Myślicie, że to normalnie, dużo? Na forum octavii czytałem, że to tylko wymiana na inną manetkę.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Ja piernicze..... za manetkę i za kodowanie ? Chyba serwis Skody upadł na czoło....
    @darnok, skąd jesteś ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Wrocław
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Jeszcze trzeba pociągnąć cztery kable i ewentualnie wymienić BMC.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Witam Wszystkich forumowiczów.
    Jestem w trakcie montażu tempomatu w moim aucie i chcę zapytać czy jest ktoś z trójmiasta lub okolic kto mógł by mnie wspomóc w zakresie włączenia tej opcji w module komfortu.
    Manetka już wymieniona a wiązkę podłączę jak znajdę trochę czasu i troszkę pogoda za oknem się poprawi :-)

    i jeszcze pytanko odnośnie wpięcia wiązki w manetkę, opisywane przewody zaczynają się od nr 2  czy dobrze rozumiem że pierwszy pin mam pominąć?
    Podłączyć tak jak na fotce? miejsce ze strzałką pozostawić puste.

    Tempomat podłączony i aktywowany
    o ten pin co pytałem to trzeba tam wpiąć jeszcze jeden kabelek i podłączyć do bezpiecznika nr 5 pod kierownicą
    aktywacja w vcds w ECU bajt 5 bit 5 oraz w BCM bajt 17 bit 7
    I wszystko działa :-)
    img 1a.jpg
    3117 x 2610 - 2M
    Toledo LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Style | Czarny LF9R-1Z1Z | 70000 | Gdynia
  • dymo93 12:15
    Witam. Zabrałem się za montaż tempomatu w swoim rapidzie 1.4 tdi dsg 2016. Manetkę zamontowałem, jeden przewód doprowadziłem do sterownika silnika i pojawił się problem przy wpinaniu się do białej kostki w BCM. Piny, w które miałem się wpiąć(44-47) są zajęte. Spróbowałem odpiąć kabelki, które są tam fabrycznie to rapid stracił łączność z zegarami, więc prawdopodobnie w nowszych modelach rapida trzeba się wpiąć w inne miejsce. Czy ktoś miał taki problem? Czy mógłby ktoś mi pomóc?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W załączniku zdjęcie mojej kostki przed i po podłączeniu przewodów.

    47 - niebieski
    46 - czarny
    45 - biały
    44 - żółty

    Może nie tą kostkę rozebrałeś? Powinieneś tą z białą osłoną i czarnym zatrzaskiem
    PRZED.jpg
    768 x 1024 - 93K
    PO.jpg
    768 x 1024 - 62K
    piny.jpg
    1133 x 857 - 302K
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Kolega dymo93 ma auto z 2016, więc może instalacja będzie analogiczna z moją Fabią  z 2017. W zeszłym roku przeprowadziłem tę procedurę z powodzeniem ale do rzeczy. 
    28 - czarny
    29 - niebieski
    52 - żółty
    53 - biały
    Wszystkie point w kostce T73A
    Mam nadzieję,  że to rozwiąże Twój problem. 
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Witam, czy ktoś mi może powiedzieć jak wpiąć biały kabelek do sterownika silnika? Mam dwie kostki górną i dolną i tam pin 56,podobnie jak i inne wolne mają jakieś plastikowe wypustki, których lekko nie da się wyjąć.
  • Mam ten sam problem co kolega wyzej, odpialem kostke od sterownika silnika , zdjalem z kostki gorna czesc i nie wiem jak wpiac pin.Nie widze filoletowych zabezpieczen o ktore niby maja trzymac piny. Pomoze ktos?
    Okazuje się ,że trzeba cały ten fioletowy element wysunąć na zewnątrz z korpusu wtyczki, wtedy piny są "wolne".  
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Jeszcze taka uwaga , kolega "Welson" podawał wyżej oznaczenia pinów w ECU :
    ".....pin 4 manetka -> pin 45 ECU (pin 64 dla diesla, pin 24 dla MPI)......"
    Dokładnie powinno być:
    1,2/1,4 TSI -  pin 45
    1,6 TDI -  pin 64
    1,6 MPI  - pin 24
    1,2 HTP ( MPI) - pin 69
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Pytałem o taka możliwość w serwisie podobno nie robią tego już ze względu na wypadki po dołożeniu. Skoda Ganinex Katowice
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Maca159, mógłbyś rozwinąć myśl? Wypadki drogowe, spowodowane dołożeniem tempomatu, aż mi się wierzyć nie chce...
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Ale  co  dokładnie , wypadki pracowników  w serwisie skody podczas montażu tempomatu ?
    ;-)   Dobre....
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Kończę montować wiązkę tempomatu i mam problem w wpięciem pinu nr 5  do skrzynki bezpieczników ( sekcja małych bezpieczników , po lewej stronie skrzynki). Wiązka tempomatu jest oryginalna z zarobionymi pinami.
    Wyjąłem skrzynkę bezpieczników i zdjąłem tylny panel.
    Z tyłu za małymi bezpiecznikami jest jakby ramka w kolorze fioletowym i w tej ramce siedzą kable z pinami. Próbowałem tam włożyć swój pin ale coś go blokuje. Prawdopodobnie trzeba coś zrobić z tą ramką – podnieść? przesunąć? Nie chcę jej szarpać bo jest dość delikatna i boje się że się połamie.
    Czy ktoś kto SAM  montował tempomat może mi pomóc w tej kwestii ?
    ----
    Zdjęcie skrzynki
    IMG_20191111_181230_compress25.jpg
    2336 x 4160 - 423K
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Już wiem:

    Tak dla informacji jakby ktoś dokładał tempomat i miał z tym problem



    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?