FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamykanie bez alarmu
  • Czy orientujecie się, czy można zamknąć samochód pilotem, ale bez aktywacji alarmu? Chodzi mi o alarm dorabiany w ASO przy zakupie, sparowany z kluczykiem z trzema przyciskami - typu "scyzoryk".
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Powinna być możliwość. Ja mam pod maską małą puszkę, w której jest kluczyk. Kluczykiem mechanicznie można wyłączyć syrenę alarmu.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • No właśnie na tym głośniczku nie widać niczego takiego, żadnego kluczyka też nie dostałem.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Aha, na diodzie od alarmu pisze META SYSTEM.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Po co było zakładać alarm w aso a teraz go wyłączać i nie korzystać. Trzeba było kupić bez alarmu i samemu sobie go włączyć tak jak ja mam bez czujek od zbicia szyb. A działa tak że zbijesz szybę nie dzieje się nić. Ale spróbuj otworzyć auto od środka to już alarm wyje tzn klakson trąbi. I ten alarm kosztował mnie hmy?? 10minut roboty:P
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Po co? Bo np. zmieniło się miejsce parkowania w nocy.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • To skoro zmieniło się miejsce parkowania to po co chcesz zamykac auto bez alarmu?? Nie rozumie Ciebie. masz już alarm to go używaj i po temacie moim zdaniem.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Udało mi się ustalić, że mój alarm to Easycan i można w nim deaktywować czujniki ruchu, samego alarmu jednsk nie. Czy wiecie może, gdzie ASO umieszcza zazwyczaj bezpiecznik alarmu?

    W sumie rozchodzi się o to, co będzie jeżeli nawali np. czujnik otwarcia którychś drzwi - alarm będzie wył cały czas. W moich poprzednich samochodach był z tym problem - w drzwiach i pokrywach maski i bagażnika były takie dyngsy, które zamykające się drzwi dociskały i stąd alarm wiedział, że drzwi są zamknięte. Jednak często na mrozie lub pod wpływem wilgoci te czujniki zawodziły i uruchamiał się alarm. W Rapidzie jednak nie zauważyłem tych dyngsów - czy tutaj jakoś inaczej samochód rozpoznaje otwarcie drzwi? Głównie chodzi mi tu o to, na ile prawdopodobne jest samoczynne uruchomienie się alarmu na skutek błędu czujnika. Jeżeli ktoś się włamie, to OK, niech wyje, gorzej jeżeli zacznie sam z siebie.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • W zamkach są mikro styk i to one podają informacje czy drzwi, klapa,są maska są otwarte dla tego nie ma tych dyngsów.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • A to dla mnie pewna nowość jest. Takie mikrostyki to jakieś przekaźniki są? Jeżeli jakiś mikrostyk się uszkodzi, to komputer będzie sygnalizował że dane drzwi są cały czas otwarte, czy raczej na odwrót - przy otwartych drzwiach wyświetlacz nie poda tej infomacji na desce rozdzielczej i nie zapali się lampka w kabinie?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • W drzwiach przednich są po dwa mikrostyki, w tylnych po jednym.
    Sam mikrostyk - to tylko mechaniczno-elektryczny układ, z dwoma kontaktami, pozycje kontaktów połączone lub rozłączone (stan 0/1).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki - a w przypadku awarii takiego mikrostyka samochód będzie "uważał" drzwi za zamknięte czy otwarte? Czy będzie np. podczas jazdy będzie sygnalizował otwarcie drzwi, mimo że naprawdę są zamknięte?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Zależy, w jakim stanie styki się zawiesiły. W przypadku kiedy zawiesiły się dla stanu "otwarte", to niezależnie od faktycznie zamkniętych drzwi, będzie sygnalizacja drzwi otwartych. Jak odwrotnie, to nie będzie sygnalizacji, pomimo niedomkniętych drzwi.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A czy jest możliwe, że przy zamkniętych drzwiach styki jakoś się przestawią, poluzują i wtedy komputer potraktuje to jako otwarcie drzwi? Wtedy zapewne załączyłby się alarm. Zastanawiam się, na ile coś takiego jest możliwe.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?