FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile faktycznie spala 1.2 MPI
  • Witam, wrzucam te informacje chociaż wiem, że ten silnik nie jest już w ofercie, może przyda się kupującym używane auto. Mam przejechane 7300 km, przy raczej spokojnej jeździe moje spalanie według komputera wynosi 5,7 l/100km., przejeżdżam 75% trasa, 25% miasto, obciążeniu średnio 60% i tankowaniu przeważnie 98. Jak dla mnie akceptowalne spalanie przy raczej małym przebiegu. Pozdrawiam
    RAPID SB | 1.2 MPI 75KM | MY2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 7000km | Przemyśl
  • Jeśli ktoś ma komputer, który pokazuje spalanie chwilowe i mógłby zamieścić wartości przy poszczególnych prędkościach to byłbym wdzięczny.
    Ja niestety mogę sobie liczyć w oparciu o rachunek i tak uzyskując tylko i wyłącznie średnią. A chciałbym wiedzieć jakie jest zużycie przy 100 km/h, 120 km/h a także przy prędkościach typowych dla miasta.
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Średnie spalanie z dystansu 102,368 km wyniosło 7.51 l/km. 95% tego dystansu zrobiłem w mieście od grudnia 2014. Jazda raczej spokojna. 

    Wydaje się więc, że są to miarodajne dane. Wszystkie wydatki od odebrania auta z salonu wpisuję sobie sobie aplikacji w telefonie (poza myjnią).
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @Marko1982 - Rapidy nawet z okrojoną wersją wyświetlacza mają wskazania chwilowego spalania. Sprawdź - czy na zakończeniu prawej manetki (od wycieraczek) masz przycisk. Po jego naciśnięciu (górny lub dolny koniec) masz dostęp do kilku różnych wskazań.
    A jakie masz aktualne wskazania na wyświetlaczu? Czy potrafisz je zmienić?
    Pozdrawiam   

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niestety ja nie mam przycisku na żadnej z manetek. Na wyświetlaczu mam godzinę, aktualny bieg, dystans (ten resetowalny), całkowity przebieg, temperaturę na zewnątrz, na dole elektroniczny wskaźnik wypełnienia baku. Pod wyświetlaczem mam dwa przyciski. Prawy do resetu. Lewy do przełączenia na dwa inne wskazania - jedno to zegar odliczający czas do wymiany oleju w dniach i kilometrach a drugie wskazanie to czas do przeglądu (to po dwóch latach). Po prawo i lewo od wyświetlacza są zegary.
    Co do spalania to ja sobie mogę policzyć średnią. I ona rzeczywiście wynosi 7,3 litra na 100 km w mieście. Na trasie trudno mi to było zawsze policzyć. Raz policzyłem na wyjeździe wakacyjnym - dystans 830 km Łódź-Karwiax2 + krótkie dystanse. Wyszło wtedy 6,2 litra na 100 km. Przy czym auto zapakowane bagażami, dwie dorosłe osoby i dziecko 18 kg. Grzałem wtedy 140-150 km/h, wyjątkowo 160 przy wyprzedzaniu. To przy liczeniu się zdziwiłem.
    A chciałbym wiedzieć ile ten silnik pali przy poszczególnych prędkościach.
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Możesz sobie wymienić dźwignię wycieraczek na taką z przyciskiem i będziesz miał dostęp do komputera. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @Marko1982 - nie neguję - możesz nie mieć przycisku...
    Możesz dołączyć fotkę swojej prawej manetki pod kierownicą? Masz na górnej krawędzi przełącznik częstości pracy przednich wycieraczek? Przeglądając schematy, od maja 2013, od listopada 2013, nie znalazłem "okrojonej" wersji bez regulatora częstości pracy przednich wycieraczek. 
    Spróbuj zapytać innego właściciela R albo jak masz okazję - podjedź - zapytaj dealera o wyświetlanie poszczególnych funkcji w swoim R.
    [Masz możliwość dopisać w swojej STOPCE miejscowość - rejon, jest szansa - że odezwie się ktoś z okolicy].
    Co do zużycia paliwa - jest to poniekąd trudna sprawa. Robiłem podobne pomiary: przy ustalonej prędkości, na płaskim terenie, odczytywałem chwilowe zużycie paliwa. Wystarczyło, że droga zmienia swoje nachylenie czy też z sytuacji na drodze należy przyśpieszyć  - i momentalnie zużycie się zmienia. Można by w ten sposób sporządzić zależność zużycia od prędkości. Jednak to nominalne zużycie (chwilowe) będzie znacznie zaniżone od tej wartości chwilowej.
    Dużo zależy od stylu jazdy, obciążenia czy charakteru trasy. I w tym momencie, kiedy jest więcej czynników wpływających na zużycie, trudno poruszać się z określoną prędkością, przy której konkretny model ma małe chwilowe zużycie w sprzyjających warunkach, ale w innych warunkach (np. śnieg, bagażnik dachowy) te wartości będą większe.  

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To moja wersja jest widocznie okrojona. Na manetce mam tylko przełącznik od spryskiwacza. Dealer mi mówił, że nie ma takiej możliwości aby zobaczyć chwilowe spalanie. Może z tą wymianą manetki to nie najgorszy moment, ale na tą chwilę się nie zdecyduję.
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • U mnie spalanie autostradowe 120-130km/h wykazuje 5,7 l ale jadąc wolniej mogę zejść na 4,8 l . W mieście niestety 7,0-8,0 Czyli nieźle choć inni są lepsi!
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • U mnie na ca. 1000 km (70% po autostradach, 30% po drogach lokalnych) spalił 6.1/100. Przy 130 km po samych lokalnych zszedłem do 4.8. Miasto - ciężko zejść poniżej 7, ale jak korków nie ma i da się płynnie jechać, to daje radę.
    Rapid LB | 1.2 MPI | MY15 | Ambition | 34kkm | czarny
  • Na dzień dzisiejszy od zakupu auta, średnia z dystansu 1500 km (taki mix bo jazda trochę po mieście , reszta trasa w tym obecnie  jazda po Bieszczadach - jestem w trakcie urlopu), wynik 5,92 litra na 100 km (komp pokazuje 6,1 l/100km) po dzisiejszym tankowaniu. Tym bardziej że przez ostatnie 800 km auto mocno obciążone (komplet osób i bagażu) z boxem cały czas na dachu.
    Jestem happy.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Rapid 75KM , lpg 6,2 l/100km średnio - liczone paliwo z całego roku, do tego 0,15 l/100 Pb.
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 220 000 km |
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 137 000 km |
  • Po przejechaniu 11tyś km przez 10 miesięcy posiadania auta, tanowania rejestruje w aplikacji Fuelio. Statystyki z rzeczywistego zatankowanego paliwa w aplikacji:
    Spalanie LPG:
    średnie 7,38l/100km
    najlepsze 5,6/100km
    najgorsze 9,04/100km (jazda autostrada przy pełnym załadowaniu przy prędkościach 130-140km/h)

    Spalanie Pb
    średnie 0,85l/100km
    najlepsze 0,41l/100km
    najgorsze 1,28/100km
    Średnie spalanie PB jest teraz u mnie wyższe ze względu na krótką odległość do pracy (około 5km) gdzie przy temp w okolicach 0 stopni przez połowę trasy jadę na Pb a połowę na LPG. Normalnie spalanie Pb jest u mnie w zakresie od 0,41-0,69l/100km
    Rapid SB | 1.2 MPI CGPC LPG LR | MY15 | Ambition MAX | Biały | 106000km | Poznań
  • Tak się wszyscy emocjonują tym zużyciem, iż zamiast sięgać do pamięci, sprawdziłem w Excelu.  Kiedyś notowałem wszystkie tankowania. Z 2 lat z przebiegu 53 tys. km, średnio wyszło 6,33l LPG + 0,49l Pb95 / 100km. Lekkiej nogi raczej nie mam :). Auto jeździ głównie  w trasie, ok. 150km dziennie.
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 220 000 km |
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 137 000 km |

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?