FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Hak montowany po zakupie
  • Witam
    Ja zakładałem hak w Gorzowie Wlkp. Hak zamówiłem około 3 miesiące po odbiorze samochodu. Czekałem chyba 4 miesiące aż przyjdzie hak. najpierw zamawiali w fabryce w Czechach potem u producenta (notabene z Polski), potem przyszła nie ta wiązka, a jak już wszystko przyszło to ''elektronik'' źle podłączył piny kierunkowskazów i skręcając w lewo migało na prawo. Ale po około pol roku miałem hak założony. Zaluje, ze nie założyłem go już przy konfiguracji auta, ale co tam człowiek uczy się na błędach. Ze względu na to ze zakładałem hak krotko po odbiorze auta udało mi się wynegocjować cenę tak jakbym zakładał hak fabrycznie 1900 pln to było w drugiej połowie 2015 roku.
  • Odświeżam temat montowania haka. Przymierzam się, więc pytanko: auto jest na gwarancji a ponoć z rocznikami 2017 występuje konieczność ingerencji w programowanie auta. ASO przesadzają z cenami. Chcę zamontować hak i wiązkę z homologacją i wszystkimi potrzebnymi certyfikatami. Czy nie stracę gwarancji robiąc to poza ASO w wyspecjalizowanym punkcie.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Krótkie pytanie, chciałbym założyć hak do Rapida z wiązką bez modułu, podłączając się bezpośrednio do lampy tak jak to kiedyś zrobiłem w Fabii. Czy nie będzie mi wywalało komunikatów na zegarach o przepalonych żarówkach lub coś podobnego? Liczę na info najlepiej od osób które mają podłączony hak bez modułu. W Fabii miałem tak podłączone i działało bez problemu.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Zdecydowanie odradzam montaż elektryki do haka "starym sposobem". Jest szansa, że komp wykryje dodatkowe obciążenie i pokaże błąd. W dodatku, przy włączeniu wstecznego, czujniki sygnalizują przeszkodę. Montaż elektryki z modułem to nic nadzwyczajnego, sam robiłem, bez konieczności kodowania kompa. Pełna kultura, przy cofaniu nie ma sygnalizacji przyczepy, a wszystko sprowadza się do podłączenia/wyjęcia wtyczki przyczepy lub zestawu na rowery.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok, tylko ze w Rapidzie ktorego kupilem sa czujniki parkowania dokladane przez dealera skody, u ktorego pierwszy właściciel zakupił to auto.
    Czy do takich czujnikow mozna zalozyc modul uniwersalny obsługujący czujniki parkowania?
    Czytalem wczesniej ze do tego modulu trzeba ciagnac plus ze skrzynki bezpiecznikow.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Czy to jest moduł fabryczny Skody czy inny?
    Żeby komp nie sygnalizował spalonej czy uszkodzonej żarówki, to właśnie przyczepa jest zasilana z niezależnego podłączenia, czyli samodzielnym przewodem "+" ze skrzynki bezpieczników. To jest standard. Natomiast moduł do haka steruje właśnie rozdzieleniem dopływu prądu do poszczególnych żarówek, na podstawie sygnałów z żarówek tylnych kloszy.
    Brzmi to trochę zawile, a w realu to jest zdecydowanie prostsze.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To teraz wiem do czego sluzy ten modul.
    Co do czujnikow to raczej nie sa oryginalne bo jest ich cztery i nie sa w kolorze nadwozia.Jest faktura z ich montazu przez serwis skody.Brzeczyk jest gdzies z tylu.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • To teraz masz zadanie: stwierdzić co to za moduł, jak do niego podpiąć moduł przyczepki? W firmowym module (3 czujniki) wystarczy jeden przewód odciąć a zamiast niego podłączyć jeden przewód modułu przyczepki. 
    Dalej z tylnych kloszy ciągniesz potrzebne przewody do modułu przyczepki, a z modułu już leci klasyczna 7-żyłowa wiązka do gniazda przyczepki (7 linowe).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hak juz zamontowalem i podpialem elektryke od modulu do lamp i gniazda .
    Teraz pozostalo wpiac przewod zasilający , pytanie skąd najprościej  wziac +, ze skrzynki bezpiecznikow ? Jak ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • No to gratki!
    Co do kabla zasilajacego - to na pewno przez bezpiecznik! Teraz tylko ustalić, skąd poprowadzić ...
    Przy akumulatorze masz kilka bezpieczników, ale pozostaje poprowadzić przewód przez ściane między silnikiem a kabiną. Tylko po co kombinować? W głównej tablicy bezpieczników (przed kolanem kierowcy) - jest bezpiecznik (15A) na gniazdo zapalniczki. Czyli albo pod ten bezpiecznik, albo zlokalizujesz wolne miejsce na swój bezpiecznik w pobliżu, tak by był zasilany z tej samej listwy co bezp. gniazda. Inne rozwiązanie - bezpiecznik typu by-pass. To nakładka z miejscem na 2 bezpieczniki, z wyprowadzonym kabelkiem (+) i od niego podajesz dalej zasilanie do modułu przyczepki. Do przyczepki spokojnie wystarczy bezp. 15 A. Jak w przyczepce masz światła LED, to może być jeszcze mniejszy bezpiecznik.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Myslisz o bezpieczniku 15A na ktorym jest gniazdo zapalniczki miedzy fotelami ?
    Raczej nie podepne, bo od tego gniazda zapalniczki mam pociagniete zasilanie drugiego gniazda 12v w bagazniku.
    Jak wypiac skrzynke bezpiecznikow ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Podpiałem się do skrzynki bezpieczników w wolne miejsce obok bezpiecznika 15A.
    Podpiąłem się pod stały + , nie wiem czy dobrze.Zastanawiam się czy nie lepiej pod zapłonie ? Jak montują serwisy ?
    Poza tym problem w tym ,że nie miałem takiego pina jaki powinien być .Ten co założyłem jest za mały przez co się obraca w gnieździe i nie jest zablokowany .Jakoś włożyłem w niego bezpiecznik i narazie działa.
    Musze to jednak poprawić tylko nie wiem jaki pin tam powinien iść.
    Macie może numer tego pinu albo rodzaj ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Hak podpięty , wszystko działa, dzięki za pomoc.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Odgrzeję temat.
    Jestem właśnie po rozmowie z serwisem w Łodzi i podobno do mojego modelu producent nie przewidział haka. Jakby chcieć go zamontować to trzeba przerabiać układ chłodzenia silnika (???). Koszt części plus robocizna 4200. Ktoś spotkał się z taką informacją? Posiadam Rapid Style LB z 2017 roku z czujnikami parkowania.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Do ostatniego egzemplarza R fizycznie można dodatkowo zamontować hak. Skoda zapowiedziała (i tak faktycznie robi) niemożliwość domontowania haka dla pojazdów bez przygotowania pod hak, już z fabryki. Ale to dotyczy nowszych pojazdów, bez Rapida.
    Jeżeli masz zamiar zamontować hak w swoim R, nie ma przeszkód typu za słaba chłodnica, układ elektryczny,... 
    Po drogach jeździ sporo R z hakiem i nie ma problemów z elektryką jak z chłodzeniem. Aku również daje radę. 
    Wg Twojego opisu - to serwis się wymówił. Tym bardziej, jak gwarancja się skończyła, to nie ma przeszkód w dołożeniu haka.
    Jak sam nie chcesz zakładać, to jest trochę zakładów, które się tym zajmują. Sam tak zakładałem, tyle, że dzisiaj warto założyć instalację 13-pinową.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam założony hak z wiązką 13-pinową w wyspecjalizowanym warsztacie. Nie ma żadnych problemów. Auto jest jeszcze na gwarancji i po niedawnym przeglądzie. W ASO nie robili żadnych problemów,  gdyż sami korzystają z tego warsztatu.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Gwarancję jeszcze mam. Do kwietnia. I pewnie już poczekam i dopiero wtedy poszukam punktu gdzie mi to zrobią. Chyba że macie może jakiś sprawdzony punkt w Łodzi. 
    Jercen dzięki za opinie.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Rogal198 samo to zrobisz ja w liftback sam zamontowalem na allegro zakupiłem hak 400zl i tak była dedykowana wiązka nic nie lutujesz,  tylko odpinasz się w can 
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Możesz podać link? Jaka masz wersję?
    Ja właściwie potrzebuje ten hak do przewozu rowerów bo na dachu jest to lekkie upierdliwe. 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • witam, jestem tu nowy i szukam filmików jak samemu zamontować hak do spaceback mam z roku 2017, szukałem na necie ale tam same kombi moze ktos coś podżucić.

    <mod> Wpis przeniesiony z nowo założonego wątku "montaż haka".
    Napisz z czym masz kłopot (mechaniczny, elektryczny,...) lub co konkretnie interesuje Ciebie. 
    Na forum nie ma filmów, są zdjęcia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?