FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak z awaryjnością silnika 1.2 TSI 105KM?
  • 130 kkm, nic się nie dzieje, oleju nie ubywa, a terkot miałem jedynie po 2 tyg postoju. 
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • 35 000 km, wymieniana była tylko uszczelka rozrządu bo się silnik pocił.
    faktycznie jak mi postoi z tydzień to terkocze.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Przejechałem już 216 tys km. Nic się nie dzieje z silnikiem. Oleju nie bierze. Nie zauważyłem żadnych zmian w kulturze pracy. Miałem tylko 2 razy awarię pompy wody. I to zaraz po jej wymianie. Prawdopodobnie ta nowa miała jakąś wadę fabryczną. Widać ta jednostka nie jest wcale taka nietrwała jak niektórzy piszą. Samochód jest z 2014 roku. Serwisowany na bieżąco w ASO.
  • Hmmm,
    przy 61k - padl nastawnik turbiny,
    przy 72k - wymienilem rozrzad,
    przy 120k - posypalo sie lozysko na walku glownym w skrzyni biegow.

    Generalnie teraz mam 122k, oleju nie bierze, czasami zaterkocze ;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • ja mam ostatnio wrażenie, że coś mi bardziej warczy silnik niż wcześniej. To nie jest jakiś brzydki warkot, powiedział bym, że nawet mi się podoba ale zastanawia mnie to. Czy to jakieś preludium do awarii czy może tylko praca przy temperaturach w okolicach 0 stopni C i akurat na to zwróciłem uwagę?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • No moj to juz klekocze ciut nie jak diesel ;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Witam.Ostatnio zaświeciła mi się kontrola trakcji i niedlugo potem kontrolka "CHECK" i silnik stracił moc tak że można jechąć 40 km/h,nie wie co sie dzieje.Samochód u mechanika  już tydzień stoi i nic,miał ktoś coś takiego?.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Prawdopodobnie sterownik/nastawnik turbiny.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Gdzieś w necie pisali że to może być pedał gazu ??
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Sprawdź kable wysokiego napięcia.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Mechanik sprawdzał i dalej NIC!
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?