FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awaria start and stop albo w sumie nie wiadomo czego
  • Skoda podaje wymianę świec do 60 tkm. 
    Sam przy ok 54 tkm (przy nierównej pracy silnika - szarpanie przy pewnych obrotach) zdecydowałem się na wymianę. Pomogło od razu.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ...z bieżącego wątku: "u mnie winny był nastawnik turbiny", "sterownik pompy paliwa", "(U1050) kabelek do kostki na klemie", "o wypadającym zapłonie (...) o wymianie świec".
    Drugi* "podobny" czy też bliźniaczy, mniejszy temat http://rapidklub.pl/discussion/1630/usterka-check-engine-start-stop/p1
    *"Podładuj akumulator", "wymieniłem na świece NGK".
    w moim przypadku:
    ~57000 km (świece nie wymieniane od nowości, choć "planowałem" przy 55 tyś. zmniejszając serwisowy interwał);
    auto śpi w ciepłym garażu;
    akumulator wymieniony na nowy 1-1,5 roku temu (nie było potrzeby bezpośredniej - po prostu jestem przewrażliwiony);
    start stop wyłączany od samego początku w 99% przypadków (czasami zapominałem);
    -rano, garaż, kluczyki, rozruch - bez przeszkód rozrusznik zakręcił jak zawsze i tu nagle - zafalowało obrotami, żaróweczka check, i komunikat błąd systemu start-stop na ekraniku między zegarami, od razu "zgasiłem";
    -WTF?!?
    -pierwsza myśl akumulator? - tu nic nie widać organoleptycznie, multimetr (tak, uwzględniam, że to nie są już stare dobre czasy): ok, szybki test szacowania rozruchu testerkiem: ok; weryfikacji "kostki" od S&S przy klemie: ok; optyczna pseudo weryfikacja okablowania w komorze silnika + skrzynki bezpieczników: ok;
    -wsiadam ponownie: uruchamiam "powoli" (jakby to głupio nie brzmiało), rozruch jak zawsze, dźwięk dobry, obroty dobre, brak dziwnego zachowania, ale "komunikat" między zegarami pozostał - błąd systemu start-stop;
    -jedzie normalnie, zero dziwnego zachowania; zgaszenie/ponowny rozruch, zero problemów poza komunikatem o S&S;
    -pojechałem do pracy (kilka km); brak uwag;
    -zgasiłem, odpaliłem, działa wszystko + teraz już brak komunikatów S&S;

    -wróciłem do domu, odczytałem poranny log z VCDS => BŁĄD „wypadanie zapłonów” => myślę, kurde świecie, mogłem wymienić, jak planowałem, cóż umawiam się na wymianę, pojeżdżę kilka dni do tego czasu;
    -jeździłem, nagrywałem telefonem każdy "rozruch"... cóż bez problemów;
    -świece wymienione + przy okazji tarcze/klocki (+ 5 pkt. dla firmy, u której wymieniam oponki za uwagę by się tematowi przyjrzeć);
    -brak problemów z rozruchem czy pracą, brak błędów via VCDS, jak nic „jeździć obserwować” :)
    -koniec historii;
    Pozdrawiam. bakahk.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • U mnie wymiana świec nie pomogła. Sprawdzana była też kompresja i wyszła dobrze.
    Objawy występują od 20tys i czekałem do momentu aż mu się pogorszy i doczekałem się.teraz opiszę objawy:
    1. Usterka systemu S&S
    2. Falujące obroty na biegu jałowym, czasem nie faluje, to jeszcze loteria.
    3. Wypadanie zaplonu na cylindrach: tutaj cyklicznie albo wszystkie albo  2,3 albo 1,4, konfiguracja dowolna, przy wypadaniu przykładowo jedengo cylindra mechanik sprawdził poprawność cewek i je podmieniał, niestety dalej wypadał na konkretnym cylindrze i można stwierdzić że to nie cewki.
    4. Doszło szarpanie przy obr 1800, przy lekkim dodawaniu gazu przechodzi do 2 tys lecz czuć brak pracy turbiny  przy 1800 jak się wciska gaz do końca auto wpada w silne winracje i przechodzi w tryb awaryjny.
    5. Zauważalnie przy rozruchu dłuższy czas pracy rozrusznika.
    Planuje po wakacjach oddać auto do serwisu ASO, w ganinexie sprawdzenie auta wycenili na 250zl lub do Lelka w Gliwicach tam też mają dosyć dobre opinie. Jeśli ktoś posiada na dobry serwis na Śląsku to chętnie się dowiem.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?