FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co to takiego ?? Gąbka pod maską
  • Ja zrobiłem po taniości. Wyjąłem gąbki, wymyłem, wysuszyłem. Wziąłem czarny stretch i szczelnie obkleiłem taśmą. Zobaczymy po czasie czy gąbka będzie zbierać wodę czy nie. Też zastanawiam się nad gąbką zlokalizowaną u górze w nadkola. Słaby dostęp jest tam ( ręką chwycę, ale nie chce jej wyrywać na siłę).


    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Do OCTAVI są .Film widziałem. Trzeba w ASO będzie zapytać. Mogą być i wcale nie muszą być drogie. A czy ktoś wypatrzył jakieś ślady korozji pod gąbkami? Szczególnie na dole przy łączeniu błotnika z progiem?
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Do R są plastikowe zaślepki:
    lewa: 
    5JA 821 111 
    5JA 864 235
    5JA 864 235 A 
    prawa:
    5JA 821 112 
    5JA 864 236
    5JA 864 236 A 
    Te zaślepki pasują do wszystkich modeli R. Powinne być dostępne w ASO Skody.

    zaślepka 1.jpg
    840 x 840 - 180K
    zaślepka 2.jpg
    840 x 840 - 197K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czym się różnią pomiędzy sobą jesli są 3 numery katalogowe?
    Teraz pytałem w ASO jaki jest koszt i te pierwsze ok 40 zł za sztukę, a ostatnie ok 115 zł za sztukę. 
    I te ostatnie są dedykowane do Rapid według ASO.
    Czy ktoś zakładał już te pierwsze tańsze?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Najczęściej dany element/część jest do założenia/zamontowania, niezależnie od numeru. Różnice wynikają z poprawek nanoszonych z biegiem czasu (przez producenta), ale to nie powinno mieć wpływu na parametry czy montaż. Z drugiej strony, w handlu najczęściej dostępny jest tylko jeden produkt, najczęściej wg ostatniego nr katalogowego.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W ASO mają tańsze 5JA 821 111 I droższe 5JA 864 235A. Które brać?
    Te tańsze to nie czasem zaślepki plastikowe, a droższe to te gąbki które mamy ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • One są zamiast tych gąbek?
    Do założenia przy łączeniu próg/błotnik?
    Rapid SB / 1.2 CBZB 105KM / MY 14 / Style Plus / Biały Candy / 87000 /Łódź
  • W ASO do zamówienia tylko numer z A na końcu i jest to gąbka. Nie ma możliwości zamówienia plastików, gdyż one zostały zamienione na gąbki...
    Chyba pozostaje przeczesać szroty
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Czy te gąbki są przyklejone czy łatwo je można wyjąć?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja myślę o wyjęciu gąbek, wysuszeniu ich i pokryciu gumą w sprayu. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Jak tam Krissol pokrywałeś te gąbki gumą? Ja właśnie wywaliłem z nadkoli kupę śmieci, a z obu gąbek na spokojnie wycisnąłem ze 300ml wody, mimo że jest dosyć sucho. Myślę teraz nad rozwiązaniem problemu, a nadkola sobie schną.
    Edit:
    Nadkola myślę, żeby przesmarować sobie specyfikiem AUTO- PLASTONE, tylko co z gąbkami? Wywalić? Może stretch albo właśnie guma? Może ktoś coś polecić?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska
  • Hej,
    skończyłem pokrywać gąbki gumą, już miałem montować, ale przypomniałem sobie o tych wyciszeniach na środku nadkoli, je też wyjąłem. Jutro będę pokrywać gumą.
    Znalazłem fajną gumę, najpierw pokrywam gąbkę takim podkładem pod gumę , następnie już gumą koloru czarnego. Wykonałem  test zanurzając gąbki w wodzie, później próbowałem wycisnąć - guma super spełnia swoje zadanie -  nie wchłania wody. J
    Jutro zrobię zdjęcia, to zobaczysz jak wyszło. 
    Kupiłem wosk antykorozyjny Wurtha, zamierzam  pokryć nim ranty i łączenia blach od środka. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Super, dzięki. Dasz może namiary na podkład + gumę? (same nazwy wystarczą)
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?