FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • Dzięki za pomoc w temacie. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Witam. potrzebuję jakieś konkretne info, ponieważ już się w tym gubię. Chcę kupić do Rapida, którego jeszcze nie odebrałem, alufelgi (skodowskie odpadają gustem i cenowo). Problem polega na tym, że jest strasznie dużo różnych parametrów, które nic mi nie mówią, a nie wiem, czy felga będzie pasowała. 
    Znam do Rapida średnicę 15" i rozstaw śrub 5x100.00. Natomiast sprzedawcy podają jeszcze bardzo różne dane apropos "szerokości", "osadzenia ET" oraz "otwór centralny". Te dane dla prawie każdej felgi od innego producenta są inne. Czy te pozostałe elementy mają duże znaczenie? Jeżeli tak, to jakie mam do Rapida Spaceback zamówić, żeby pasowały? Będę wdzięczny za wyjaśnienia. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Co do szerokości felgi i osadzenia:
    http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset
    I kolejny artykuł.
    http://www.felgi.pl/artykul/srednica-piasty-otwor-centralny-felgi-oraz-pierscienie-centrujace
    Wymiary felg skody:
    7Jx16  ET46 do opony 205/45 R16
    6Jx15 ET38 do opony 185/60 R15
    7x17 ET46 do opony 215/40 R17.
    Jak inna szerokość felgi i inny wymiar opon to w pierwszym linku masz wzór jak policzyć ET i tabelka rozmiarów opon z szerokością felgi.
    A tak z innej beczki. W cenniki przy dobraniu pakietu na bezdroża, nie można stosować felg 17 cali.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • 7Jx16  ET46 do opony 215/45 R16
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Skoda sprzedaje z opona 205/45 R16. Chyba że babol na stronie.
    http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/407/obrecz-kola-ze-stopow-lekkich-16-beam-biala.html
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ciekawe, bo do wszystkich obręczy 16" na w/w stronie podany jest rozmiar 205/45 hmm...
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • a z salonu samochod wyjezdza na 215/45 R16 i taki rozmiar masz podany w swiadectwie homologacji i na klapce wlewu paliwa.
  • No właśnie takie rozbieżności trochę mnie przerażają. Sugerujecie kupno alu 16 nawet jeśli oryginalnie stoi na stalowych 15stkach?
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Bierz 16" alu. Opona 215 daje radę, jedziesz jak po szynach, szczególnie w zakrętach.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Tak, tylko każdy kamień i nierówność na tyłku czujesz, tu jest ich wada.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan absolutnie nie prawda! Obawiałem sie 16tek bo tak na forum pisaliscie jak ty teraz, po odebraniu auta załuje ze nie zdecydowałem sie na 17 a drogi nie sa piekne w mojej okolicy ;) Dla mnie tylko opony sa za szerokie i hałasują ale wysokosc ok
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Co człowiek to opinia, a może masz po prostu twardy tyłek:-)) Jak dla mniej mają więcej wad niż zalet.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • twarda dupa więc wychodzi że miękkie serce heh ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • i tak trzymaj:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A ja kiedyś chciałem Rapida z felgami ANTIA czyli 16" ale jak zobaczyłem ile opony w tym homologowanym rozmiarze (jak i 17") kosztują to szybko przekonałem się do 15". Różnica w cenie prawie 2x porównując tą samą markę i model tylko w innym rozmiarze.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  •  Ja też uważam, że na 215/45 tyłek trochę boli, ale trzymanie na zakrętach 1 klasa.
  • no tak, różnica w cenie też swoje robi
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a po jakim przebiegu myślicie take letnie 215ki sie skończą ???
    taka oponka to minimum 300, 400-500 zl jesli chcemy isc w premium.
    mam nadzieje ze 4 sezony pojeżdżę 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Tu są wszystkie, najnowsze, zaaprobowane rozmiary kół dla Skód, na stronie 118 jest Rapid. Było już. Więcej szukać i czytać!
    http://www.skoda-auto.de/service/serviceleistungen/serienbereifung/Documents/Serienreifen_Skoda_2014_11.pdf
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  •  Zmieniłem dzisiaj koła na zimówki. Przesiadka z 16" 215/45 na 15" 185/60. Dużo ciszej i bardziej miękko.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?