FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Najlepszy silnik do Rapida - jaki wybrać?
  • Witam forumowiczów,

    Jaki silnik najlepiej wybrać do Rapida? Oczywiście w rozsądnej cenie, bo 1.2 MPI wydaje mi się mocno za słaby do takiego auta..
  • tzn. ja powiem tak. 1.2 MPI nawet nie warto brać pod uwagę. To silnik 3 cylindrowy. Na pewno nie grzeszy kulturą pracy. Dodatkowo przyspieszenie do 100km/h to porażka. Może jeszcze spalanie będzie na przyzwoitym poziomie. Ale wydaje mi się, że wybór należy rozpoczynać od 1.2 TSI 85KM
  • no to prawda, z tego co zrobiłem rozeznanie to trzeba zaczynać od 1.2 TSI 85KM ze wskazaniem na 1.2 TSI 105KM
  • Najlepiej wybrać 1,4 TSI tego to czuć pod nogą :)
  • To zależy co kto potrzebuje, gdzie i jak jeździ. Sam teraz jeżdżę trzy cylindrowym 1.2 HTP 64 KM i może poza trasą nie narzekam al do Rapida tego 1.2 MPI bym nie brał, no chyba, że ktoś to auto będzie używał tylko w mieście to OK.
    Rapidem jeździłem z silnikiem 1.2 TSI 85 KM i ten wydaje mi się odpowiedni (zaznaczam jak dla mnie). Do miasta Ok i z tego co porównywałem z Roomsterem 1.2 TSI 105 KM w mieście różnica między tymi silnikami mało zauważalna. Na trasie też spokojnie sobie dawał radę a i podobały mi się niskie obroty silnika przy większych prędkościach czego u siebie w HTP nie mogę uświadczyć. Do tego pomimo małej mocy te 85 KM nieźle przyspieszały. Moment obrotowy swoje robi. Dla mnie jest OK a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na jakieś wyposażenie (np. automatyczną kimę i jeszcze zostanie :) )
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • faktycznie słyszę ostatnio dużo opinii o tym, że ten 1.2 TSI 85km całkiem dobrze radzi sobie z Rapidem. 1.4 TSI to szaleństwo ;) ale chyba dostępny jest tylko z automatyczną skrzynią DSG?
  • Tak dokładnie 1.4 TSI na chwilę obecną jest tylko z DSG.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • 1.2 MPI jest dobry dla zawalidrogów, bo tylko przy dość niskich predkosciach z takim silnikiem można zaoszczędzić na paliwie. Szkoda ze nie dali tego 85 konnego silnika ze skrzynią szóstka. To była dopiero ekonomia jazdy.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Kupiłem rapid liftback 1.2 mpi active dostane autko za miesiąc i juz jestem załamany z tego Co czytam.... Naprawde jest aż tak zle? nie ma w ogóle plusów?? podobno jest niezniszczalny jak SDI w seacie i 1.9tdi w volkswagenie i na łancuszku nie trzeba wymieniac rozrządu ... napiszcie coś wiecej o Awaryjności tego silnika :)
  • Ja właśnie odebrałem Rapida 1.2mpi i niepowiedział bym że jest zawalidrogą,zwinny i zrywny w mieście
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tomcio a masz spacebacka Czy liftbacka??
  • I jeszcze jedno pytanie ile ma obrotów przy 120 km/h ??? i czy przy takiej prędkosci idzie jechac normalnie czy juz jest bardzo głośno w srodku ?:)
  • Ja mam spacebacka
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Napiszecie jakie autko 1.2 mpi ma obroty przy 120 ?? i czy jest bardzo glosno ?
  • Warto zastanowić się nad zakupem najmocniejszej jednostki napędowej tj. 1.4 TSI 122 KM ponieważ im mocniejszy silnik tym bezpieczniejsza jazda choćby przy wyprzedzaniu. Zawsze będziesz miał ten psychiczny komfort, że nie zabraknie ci mocy przy nagłym wyprzedzaniu. Mniej czasu spędzisz na zastanawianiu się jadąc za jakimś tir-em, czy starczy czasu i mocy przy wyprzedzaniu, czy nie spowodujesz wypadku.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Kolego nie mam z tym problemu bo umie jezdzic ... a 1.2 mpi juz zamowilem i w tym momencie tez mam autko z tą pojemnością
  • misiek
    "nagłe wyprzedzanie" ?? co to, zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku (oraz ruchu drogowego) wyprzedzam jak mam odpowiednią widoczność i przestrzeń.
    Ponadto 1,2 tsi 105 i 85 koni mają podobne charakterystyki silnika i podobne momenty obrotowe.
    1,4 tsi jest tym silnikiem, od którego zaczęło się narzekanie na tsi.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • kazikkasp

    Co do silników 1.2 tsi 105 i 85 KM - to typowe bulwarówki. Tym sie nie da normalnie jeździć po trasie (zachowują się jak kosiarki). A co do narzekań, to i 1.2 i 1.4 mają te same bolączki. Silnik MPI to już w ogóle żenada, powinni zakazać montować takie silniki.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • U mnie 1.2 105 KM spisuje się dobrze. Brakuje mi tylko 7 biegu
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • 1.2 85 KM - nie uważam żeby brakowało mocy i żeby "nie dało się normalnie jeździć". Każdemu według potrzeb. Turbo w tych silnikach naprawdę daje radę, gwarantuję że przed każdym tirem da się uciec.

    P.S.: misiek - wydaje mi się że skusiłeś się na Rapida ze złych pobudek, nie takie jest przeznaczenie tego samochodu. Trzeba było brać jakiegoś RS ;-)
  • A jakie ma mieć przeznaczenie ?.......Ma robić za woła roboczego?....przecież to nie traktor...Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Chodziło mi o to, aby mieć zapas mocy pod gazem, a nie dusić jak te kosiarki typu 1.2
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?