FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid 1,2 TSI 77 KW - jaki rozrząd?
  • Witam
    Nigdzie w necie nie mogę znaleźć jaki napęd rozrządu występuje w silniku 1,2 tsi w Rapidzie. Wiem, że np. w Fabi, VW polo jest łańcuszek z napinaczem hydraulicznym który potrafi sprawiać problemy. Czytałem, że od 2012 zmodernizowano ten silnik. Czy wiecie coś na ten temat? Czy w Rapidzie zamiast wadliwego łańcuszka jest pasek?. Pytam bo zastanawiam się na wykupieniem dodatkowej gwarancji na kolejne 2 lata
  • W Rapidzie są te same silniki co w Fabii 2 FL, Roomsterze FL czy VW Polo czyli z rozrządem na łańcuchu. Silniki te zostały zmodernizowane i podobno jest sporo mniej problemów. W każdym razie już się nie słyszy o nagminnych awariach turbo czy właśnie rozrządu więc chyba się uspokoiło.
    Co do gwaracji to kwestia indywidualna. Jeśli zamierzasz po 2 latach nadal serwisować auto w ASO to weź, jeśli nie to nie ma sensu raczej bo i tak jak coś by strzeliło to mogą grymasić. Ja będę brał tą gwarancję.
    TSI na pasku ma O3 i Golf VII.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • dzięki za info, dziś też otrzymałem taką odpowiedz od skody. Również wezmę rozszerzoną gwarancję, w sumie 1100 zł, a spokój, a co do ASO to i tak zamierzałem u nich serwisować
  • Kupiłem nową  skodę w
    2011 z silnikiem 1.2 tsi i po 38000km rozsypał się rozrząd czyli 22.12.2014r,
    nie polecam nikomu. Serwis się wypioł bo skończyła się gwarancja i rób co
    chcesz odpowiedź brzmi  ,,miał pan
    pecha’’ Morał jest taki chcesz pojeździć 
    bież kia 7 lat gwarancji a ja 3 lata z hakiem i remontuję silnik na
    własny koszt. Taka jest prawda. Uważajcie jeszcze ras uważajcie na dźwięki przy
    zimnym silniku i nie dajcie się zbyć w serwisie że to katalizator na zimnym
    silniku itp.  







  • Takie pytanie, będzie wklejał w każdym wątku dotyczącym silników tsi?

    Jak było już to pisane w innym wątku, auto było z wadliwym łańcuchem/napinaczem i rozrząd był wymieniany przez Skodę, jedyną winą Skody jest to, że nie zrobili akcji serwisowej gdzie by wezwali na wymianę. Gdy byś pewnie robił większe przebiegi -> szybsze serwisy, wymienili by Ci to na gwarancji/pojechał jeszcze do innego serwisu. Tudzież było się zainteresować i poczytać fora różnych modeli Skody, gdzie temat był szeroko opisywany.

    Ale ad rem, temat rozrządu już nie jest tak szeroko poruszany w zmienionych silnikach TSI montowanych w Rapidach, są to już silniki z zmodyfikowanym rozrządem.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • atsuki daj spokój... to troll
  • Witam wszystkich,przeglądałem ostatnio forum FABII i znalazłem tam ciekawy artykuł na temat zastosowania łańcuszka rozrządu w silnikach TSI 1,2 86 KM i 105 KM,gdzie można się dużo dowiedzieć,tym bardziej,ze artykuł poparty jest fotkami.
    Dla zainteresowanych tych zagadnieniem podaje poniżej link do stronki:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13076&start=135

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Artykuł już się gdzieś przewinął. My na szczęście mamy już te zmodernizowane silniki bo Rapid rozpoczęcie produkcji miał już po modernizacji tych silników. Ja jak do tej pory nie słyszałem aby w którymś Rapidzie z silnikiem 1.2 TSI był problem z rozrządem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam Panowie podepne się pod wątek jesli można
    planuje zakup rapida 1.2 TSI 85 KM tak piszą w ogloszeniu pan z salonu twierdzi ze jest tam łancuch kwestia jaka mnie obchodzi czy to juz ta poprawiona wersja samochod z 2014 pierwsza rejestracja lipiec 2014.
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Od kilku lat w tych silnikach jest montowany poprawiony lancuch rozrzadu.
    Silnik 1.2 TSI z 2014 montowany w R, niezaleznie od wersji mocy silnika ma lancuch.
    Spokojnie mozna taki model brac. 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?