FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • @Przemo74 dopóki nie wpłaciłeś zaliczki to zawsze można zerwać umowę. Ale lepiej i kulturalnej zadzwonić i poinformować że musisz zrezygnować. Oni sobie z tym poradzą a Ty oszczędzisz 300 zł.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • No zadzwoniłem i niestety nie odpuszczą, bo niby na moje nazwisko, co oni teraz z tym zrobią, one tylko są zamawiane na indywidualne zamówienie, poza tym właśnie dziś doszły na miejsce. W sumie wcześniej przekonywałem  gościa który mi sprzedawał auto, żeby dał jakiś rabat itp i niby ta cena to jest po kosztach. Facet mówił, że miałby spory z tym problem, bo rzadko kto to osobno zamawia, tylko razem z nowym autem. No szkoda, że tak wyszło ale nie sądziłem że w tak niskiej cenie mogą się te felgi pojawić, skoro już od dłuższego czasu były tylko za ponad 400zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Odświeżam temat, w przyszłym miesiącu kupuję aluski i teraz pytanie 15 czy 16. Proszę o opinie tych którzy jeździli Rapidkiem z takimi rozmiarami i ogólnie o odczucia z jazdy, twardość itp, wiadomo subiektywne.
    Kupno felg alu to wydatek na lata, nie chcę później żałować że nie kupiłem większych, a nie oszukujmy się - 15" np. Carme wyglądają na prawdę słabo przy wysokim profilu auta.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  •  Dla mnie osobiście komfort jazdy na 16" jest dużo mniejszy,czuć każdy kamień na drodze. Natomiast jazda po dobrych szybkich drogach jest jak najbardziej ok. Niestety nie ma złotego środka, albo lepszy komfort na 15", ale małe kółka, albo lepszy wygląd z twardszym zawieszeniem. Co prawda jest to moje subiektywne odczucie. Na zimę mam 15", a na lato 16".
  • Ja mam zupełnie inne odczucia od kolegi wyzej. Samochod kupilem na 16 letnich, zmienilem na zimowki 15, komfort jak dla mnie sie zbytnio nie zmienil, wiadomo ze zimowki tez inaczej sie zachowuja od letnich ale jak dla mnie komfort na 16 jest calkiem dobry nie wspomne juz o walorach wizualnych bo tu jest wielka korzyść na strone 16. Osobiscie zaluje ze nie kupilem R na 17 bo pewnie samochód jeszcze lepiej by wygladał ale troche zasugerowałem sie wpisami ludzi ze wtedy to juz kazdy kamyk bedzie czuc. Dodatkowo auto jest stabilniejsze na tych 16, lepiej trzyma sie drogi i jest lepsze w prowadzeniu. Reasumujac na twoim miejscu nie zastanawiałbym sie ani chwili tylko brał 16
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Ja bym proponował jednak, żeby kolega @tsuphul, spróbował przejechać się gdzieś na jednych i drugich felgach, bo jak widać każdy ma inną du..ę :), a co do wyglądu to wiadomo, że większe wyglądają lepiej, ale nie o to tu chodzi.
  • Myślałem jeszcze o innych oponach do tych 16" np 205/50/16 - mieści się w 2% odchyłki Pytanie co z gwarancją gdyby np. awarii uległ jakiś element układu kierowniczego... co o Wy na to ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Nie zgodzę, się że rapid na 16 wygląda lepiej niż na 15. Jakby docelowe opony były o szerokości 205 przy profilu 55, to pewnie by wyglądał ładniej, ale na 215 przy tak niskim profilu jak 45 wygląda kompletnie nienaturalnie, jak jakaś rozpłaszczona żaba, dlatego zdecydowanie wole już 15-ki.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Taa a na 15 wyglada naturalnie :) Duza, wysoka bryla z malymi kółeczkami, ja tam nie moge sie juz doczekac konca zimy zeby wrzucic R znowu na 16 bo teraz to ciezko na niego patrzec, ale oczywiscie kazdy ma swoj punkt widzenia i nikogo przekonywac nie zamierzam :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @tsuphul wygląd to jedno (oczywiście im większe felgi tym lepsza prezencja), ale najważniejsze, że przy szerszych oponach jest bezpieczniej (trakcja, trzymanie na zakrętach, etc.)... miałem letnie 15" i zmieniłem na 16'' i to była dobra decyzja... choć 16'' czy 17'' są oczywiście droższe niż 15''
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jasne wszystko jest kwestią gustu, dla mnie rapid przy tak szerokich oponach wygląda strasznie nienaturalnie jakby te koła były od jakiegoś innego samochodu, jakby były źle dopasowane. Na 17 to już tragedia, jakby opony nie miał, tych bym w życiu nie założył.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Postanowiłem że kupuję 16", raz się żyje a pieniądz to rzecz nabyta :) Pozdrowionka !!!
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • dobra decyzja ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • hej-kupuje rapitke 105,poj.1.2 style.oryginał lato ,tokóka 17"muszę zainwestować zimówy 15"oraz zapas.Zastanawiam się jako zapas może być 15"z uwagi-czy autko nie będzie kulawe-czy zapas kupić 16"-co wy na to.Florian.
  • jake wszystkie wymiary felgi-np:6.00jx15 5x100 et38 otwór centralny 60,10 czy57,10-czy można zamontować opone 185/65 R15 ,czy musi być 185/60-R15.Florian.
  • Było już o tym na forum, poszukaj w tematach... zobacz np. tutaj
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Panowie,
    Dzisiejsza moja zdobycz - a raczej zdobycze. Już nie mogę doczekać się ciepełka :D
    20150113_194954.jpg
    800 x 600 - 351K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • ile ta przyjemność jak można zapytać??
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • żadna tajemnica 2300,- z oponami. Fele i opony zdjęte z nowego Rapida. Pojechałem po nie 350km, gość wyważał na moich oczach więc wszystko z nimi ok :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Czyli to używki? Jak długo latały?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?