FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy Rapid FL
  • U południowych sąsiadów już pojawił się cennik nowej Skody Rapid FL
    http://www.skoda-auto.cz/models/novy-rapid/prehled/
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mi chodzi o te normalne, światła z ledami. Przerzut normalnych lamp na ksenony i to jeszcze z nowszego modelu to będą za duże koszty.... i tak pewnie do dziennych będzie trzeba jakieś przeróby robić.
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Maciek_1991
    "Hehe przerabiałem to samo jak odebrałem swojego, a kilka miesięcy
    później wyszły MY16 z wieloma poprawkami, a szczególnie ubolewam nad
    brakiem nowszego silnika TSI i kierunkowskazów w lusterkach, chociaż
    akurat to nijak ma się do jazdy, ale lubię takie bajery :) Moje
    zdenerwowanie troszkę narosło, jak okazało się, że w MY16 można
    zakodować dużo więcej rzeczy. Jak już ktoś mądry tu napisał, jak byśmy
    tak czekali na nowsze i nowsze to nigdy byśmy auta nie kupili :) Jedyna
    opcja to sprzedać i kupić nowe :P"

    tak chciałem tylko dodać.
    spokojnie. obydwoje jesteśmy frajerami roku.
    ja swoje toledo też odbierałem 23 grudnia 2014. pół roku później zawał serca.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Dzisiaj rozmawiałem w salonie o nowym R bo się przymierzam na 2 i dopłata do 1,0TSI 110KM na wynosić około 2tys w stosunku do 1,2TSI i podobno ma ni być już radia Bolero, na Swing-u ma się kończyć, zobaczymy czy to się potwierdzi.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626

    Już ktoś na forum informował ale przypomnę. Na czeskiej stronie Skody jest już cennik Rapida FL, na którym łatwo można sprawdzić jakie są poszczególne pozycje wyposażenia. Nie ma co porównywać głównych gałęzi Active, Ambition, Style bo te się sporo różnią od naszych ale pojedyncze składniki są te same.

    http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/ke-stazeni/novy-rapid-cenik.pdf

    Jak sobie zerkniesz to wiele rzeczy Ci się wyjaśni co dojdzie a co zginie z wyposażenia.
    Ceny nie potwierdzimy ale jakiś zarys można wywnioskować porównując cennik FL i zwykły.

    Za to potwierdzony jest brak radia Bolero ale nie ma co się martwić, bo jego funkcjonalność jest taka sama jak w radiu Swing a dodatkowo w FL Swing będzie miał wyświetlacz 6,5" więc oczywistym jest usunięcie wtedy radia Bolero bo to praktycznie to samo. Będą tylko Blues, Swing i Amundsen, który też będzie miał 6,5".
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No weź, w MY18 nie będzie Bolera?
    Może i funkcjonalnie to i jest to samo co Swing ale Bolero to jest ciut wyższa półka bo np. ma Smartlinka a Swing nie ma...
    Jeśli jest tak jak piszesz, to to jest spory krok w tył. Szok!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal A patrzyłeś w podlinkowany cennik ?
    Wg. niego wychodzi na to, że spokojnie możesz do tego "nowego Swinga" domówić Smartlink+ (jakaś nowość bo z plusem). Nie ma adnotacji, że musisz mieć inne radio. Może nowy Swing to tylko przechrzczone Bolero, które będzie teraz dostępne w standardzie od Ambition jak w Czechach :).
    Jeśli tak to jednak spory krok do przodu jeśli chodzi o taką drobnostkę jak radio.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No, jak tak, to tak. Ale jak nie to nie...

    A może tą metodą za jakiś czas przechrzczą Rapida na Octavię?
    Wielu by się ucieszyło.

    EDIT: Choć tą metodą, to na odwrót by było...

    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam. Na Czeskiej stronie Skody jest już możliwość skonfigurowania nowego Rapida. 
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • @Bylin77 - tyle, że to może się nijak mieć do naszego rynku. Inny kraj inne parametry.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • sethcracow Zgadza się. Rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił, że inne pakiety są na Polskę a inne na Czechy. Potwierdził, że nie będzie Bolero, a tylko poprawione Swing. Co do reszty to sami nie wiedzą. Czekaja na konkrety. Mają informację, że po świętach majowych rusza planowanie zamówionych już R i wszystkie już będą w FL. Czekamy na możliwość konfiguracji nowego R w Polsce. 
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • W Bolero Rapid w środku wygląda za bardzo wypśnie a nie może robić konkurencji wewnętrznej i o to tu chodzi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Swing wygląda teraz jak Bolero, wg. mnie to wyrzucili "starego" Swinga a Bolero nazwali Swing i tyle. 

    Na czeskiej stronie jest już dostępny konfigurator, z ciekawostek:

    - podstawowe światła bez zmian - nie są czarne
    - bi-ksenony za ~2 000 zł
    - dodali jakiś system ostrzegania o zbyt małej odległości do poprzedzającego samochodu do Front Assist
    - tylne ledy ~500zł
    - dwa USB na tył za ~150zł
    - SmartLink+ (nie wspomina nic o AndoridAuto) za ~550zł
    - Amundsen ~1800zł
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Bolero ma po 4 przyciski na stronach a Swing po 3. W nowym Swingu zwiększyli ekran ale dalej są po 3 przyciski na stronę. Więc jakaś różnica musi być między starym Bolero a nowym Swingiem.
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • SmartLink zawiera w sobie i AndroidAuto i CarPlay i MirrorLink
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow Rozumiem, że Bolero to wszystko zawierało a nowy Swing już tego nie ma?
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • @Bylin77 Teraz ma. W opcji - tak jak i Bolero wcześniej. (Informacja na podstawie konfiguratora)
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Dzięki za info. Zamówiłem 29.03.17  Rapida z Bolero i muszę być czujny bo dostanę nowego po FL i może być kilka zmian jak np to radio.
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • !ważam to za żenadę firmy, że od połowy marca jest wiadomo że produkują wersję FL ale wciąż nie ma cennika i możliwości jasnego stwierdzenia co można zamówić i ile kosztuje.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?