FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy Rapid FL
  • Niestety to nie są przystępne ceny...
  • 70 ty Style z najgorszym silnikiem bez zadnych dodatkow, przy takich cenach to R i tak by padł smiercia naturalna, bez celowego wycofania go z rynku.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak porównuje cenę swojego R i tego po lifcie z takim samym wyposażeniem to różnica wynosi 2,5 tyś więc nie jest to jakaś kosmiczna różnica. A jeżeli chodzi o silnik czas pokaże, R z tym 1,0 jedzie lepiej niż 1,2 , szczególnie jeżeli chodzi o elastyczność na 4 biegu, różnica wynosi 1,5 sek .
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Dziś oglądałem w salonie c elysee, co prawda wersja przed liftem ale wersja wyposażenia z 2016 roku more life (taka skodowa ambition) za 41 tyś, wygląd nie powala ale cena już tak :D
  • Zamówiłem Rapida 115 KM, diesel, sedan, szary Quarz metalic 6 lutego. Dzisiaj (22 czerwca) dotarł do salonu. Zamawiałem Rapida 2017 a wyprodukowali mi rok modelowy 2018. Zamawiałem z radiem Bolero, wyprodukowali mi z Amundsenem  - kazali dopłacić, ostatecznie stanęło na 600 zł.
    Liczę, że w poniedziałek zarejestruję brykę i (odpukać) zacznę bezawaryjną eksploatację.
    Rapid LB | 1,6 TDI CR 85kW | MY18 | Ambition | szary Quarz metalic | SimpLink | Android Auto | Front Assist | 0 km | Koszalin
  • tombo - czekamy na prezentację wozu po FL
  • Dzisiaj miałem jazdę próbną Rapidem FL 1.0 TSI 110 KM. Jako posiadacz skody Fabii z silnikiem 1.2 TSI muszę powiedzieć,  że wnętrze robi wrażenie (ale to chyba w każdym nowym samochodzie w porównaniu do Fabii). Rapid jest dla mnie idealnym samochodem, ponieważ ma na tylnym siedzeniu jest więcej miejsca na nogi a przy tym jest nie za szeroki (parkowanie). Trochę obawiałem  się spalania 1.0 TSI ale jest ok. Kultura pracy silnika całkiem w porządku, do tego tak do 2 tys obrotów fajnie mruczy ;-)  
    Co do spalania to chciałem przetestować jazdę autostradową, czyli ile pali przy 140km/h (licznikowe). Wyszło na 6 biegu (ok 2800  obrotów) 6,0 - 6,5 l, na 5 biegu (ok. 3400 obrotów) 6,5-7,5l. Czyli nie jest źle. Jako ciekawostkę, przy 100km/h na 6 biegu spalanie jest w granicy 3,2 l ;-) 
    Reasumując, bardzo pozytywne wrażenia, cenna z cennika nie do zaakceptowania (Skoda w Polsce trochę przesadza) ale za to są wysokie rabaty, także wynik pozytywny. Jeszcze jak Fiat trochę podgryzie rynek modelem TIPO (HB) to już w ogólne będzie dobrze.

  • Witam serdecznie,
    Od piątku 14.07.2017 jestem szczęśliwym posiadaczem Rapida Fl LB.
    Po 4,5mcu czekania wreszcie auto trafiło w moje ręce.
    Z pierwszych obserwacji widzę iż wersja po FL jest wykonana ze znacznie lepszych materiałów-plastiki.
    Co do silnika 1,0 95km jak dla mnie dynamika bardzo dobra-polecam.
    Pozdrawiam wszystkich ,,Rapidowcow"
    Szerokości!!
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • Plastiki i tapicerki są takie same jak w MY17, nie znalazłem ani jednej różnicy.miedzy MY17 a MY18FL jeżeli chodzi o zmiany jakościowe, nie licząc drobnych zmian stylistycznych które nie maja nic wspólnego z jakością. Chyba ktoś pisząc to pisał o pierwszych rapidach bo te t różnią sie do tych z ostatnich dwóch lat. Tylko musicie pamiętać ze 1.2 tsi maja kute tłoki i korbowody, a 1.0 tsi juz nie wiec wysilać go chipowaniem nie należy. Jeden tłok mniej tansza technologia i milionowe oszczędności i o to chodzi. Nie psuje sie pow. 150 tyś km to zle bo nie kupisz wtedy nowego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd dlaczego zakładasz, ze każdy będzie chipował silnik.
    Nie wszyscy tego potrzebują i podejrzewam, ze większość zadowoli się seria.
    Co do plastików musisz być naprawdę mało wyczulony. Widziałem Rapida w wersji wyprzedażowej z rocznika poprzedniego i widzę ogromna różnice jeśli chodzi o jakość.
    Co do tapicerek zgadzam się są takie same.
    Tak w ogóle mam wrażenie ze strasznie się zafixowałes na to chipowanie i dla Ciebie taka opcja to jedyna słuszna.
    Naprawdę musisz mieć na uwadze ze 90% ludzi nie będzie ingerować w fabrycznie wypluwane koniki.
    Nie bierz tego jako negatywna uwagę z mojej strony. Nie chce nikogo krytykować.
    Ale wiadomo ilu członków forum tylu chwalących swoje.
    Trzymajcie się!
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • Dla mnie plastiki są takie jak były badziewiarskie podatne na porysowania, żadnej lepszej jakości nie widzę a pojeździłem sobie dzień tą nowa i są to tylko zmiany kosmetyczne. Dla mnie z nowych tsi do pojemnosci 1.5 to tylko 1.5 super sie tym jezdzi i niewiele spala, ale ro inna cena i inny model auta. Gdybym miał wybierać w grupie vag do 1.2 pojemności to nic innego nie ma jak 1.0 tsi chyba ze Octavia III jeszcze 1.2 tsi. Przejechałem sie Peugeotem 1.2 PureTech 130KM o niebo lepszy trzycylindrowiec - wstyd o tym mówić ale tak jest, sam vagami jeżdżę od 1994r. ale u nich nie zawsze nowsze jest lepsze od starszego, na pewno następne auto dla zony nie będzie z pseudo silnikiem, dobrze ze niektóre firmy od tego juz odchodzą. Czym niższa pojemność i większa moc z litra pojemności  tym mniejsza trwałość i większe spalanie przy dużym obciażeniu i tego nikt nie zmieni. A Rapid FL czy starszy daej ma nurtujące mnie niedoróbki które musimy sami naprawiać bo aso nie widzi problemu , a serwis Skody woła o pomstę do nieba. Ciekawe w tym samym salonie mam Skode i Audi i w czasie obsługi Audi jestem lepiej traktowany, tam co zgłoszę to robią a w Skodzie spylają- pewnie taka jest polityka firmy- taniej to tańszy serwis.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  •   Ja też z ciekawości poszedłem sprawdzić te plastiki i nie widzę żadnej różnicy. Chyba że mnie dopadła zaćma.
  • @BaloN Odpowiadając na Twoje pytanie w sprawie Xenonów to jest bardzo duża szansa, że się da ale musisz to zrobić samemu. Xenony dotychczasowe bez problemu można kupić i zamontować w autach bez nich. Są gotowe oryginalne zestawy do zamontowania. 
    Co do Xenonów z wersji FL raczej jest tak samo gdyż na profilu czeskiego klubu Skody Rapid na Facebooku jest człowiek zamontował te Xenony z paskiem LED z wersji FL do Rapida z generacji MY12-MY15. Są zdjęcia i twierdzi, że wszystko jest P&P.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja teraz jeździłem przez 2 dni OIII FL z 1,0 TSI jako auto zastępcze i powiem wam ze silnik jest naprawdę fajny. Dźwięk silnika rewelacyjny jak dla mnie, elastyczność i reakcja na gaz lepsze niż w naszych R, ale trzeba utrzymywać obroty w 2tyś inaczej nie jedzie. Spalanie na podobnym poziomie co mój R. Więc ja jestem na TAK co do 1,0TSI i uwaga jeszcze taka że przynajmniej OIII ma krótsze biegi 3,4,5 reszta podobna, i chyba ma dwumasę bo ruszanie przebiega gładko i bez szarpnięć w porównaniu do Rapida.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  •  A od kiedy benzyny mają dwumasę ?
  • Maja, juz 1.8T miał.

    <mod> Rapid nie miał większego silnika niż 1.6 TDI lub 1.4 TSI. Jesteśmy w temacie Rapida.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Da  sie te tylnie lampy ledowe z tego rapida po lifcie wsadzic do przed liftowego? Jakie sa koszta i jak z gwarancja?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?