FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Przebieg.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Te ograniczenia przebiegu nie są jakoś szczególnie uciązliwe, 60 tys dla osob ktore robia rocznie 15 tys czyli tak srednio, ja dokladnie tyle mialem po roku lub 120 tys dla robiacych dwa razy tyle
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To fakt, na to nie zwracałem uwagi bo mam na 120 tys. km (takie dostałem) więc i tak tego nie wykorzystam. Co innego w Twoim przypadku.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Gdy zawodowo jeszcze nie jeździłem, to prywatnie nawet na studiach robiłem po 30 tys. :) jak Niemiec po autostradach
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witajcie
    wlasnie dostalem oferte od salonu na 2 rok:
    Wartość samochodu - 52724 zł
    Hestia - 1898 zł (3,6% wartości auta)
    + 90 zł Ubezpieczenie Utraty Zniżek
    Składka zawiera: OC, AC bez udziałów własnych, bezgotówkowe naprawy w ASO na nowych oryginalnych częściach, utrzymanie wartości auta przez 12 miesięcy, niepomniejszanie sumy ubezpieczenia o wypłacone odszkodowania, NNW na 10.000 zł, Assistance (holowanie do 200 km, samochód zastępczy do 7 dni wypadek/kradzież)
    Co mysliscie o takiej skladce???

    Ps. od jakiej kwoty liczona jest wartosc auta w 2 roku ??


    Przeszedłem sie do zaprzyjaźnionej multi-ubezpieczalni w której ubezpieczałem poprzednie auto:
    Oto oferta z Liberty-Direct
    -brak udziału własnego
    -ochrona szyb bez utraty zniżek
    -brak amortyzacji
    -naprawa w ASO
    -oryginalne części
    -pokrycie kosztów transportu do warsztatu
    -gwarantowana suma ubezpieczenia
    -wartość pojazdu 50050
    -NNW 20000
    -assistance premium do 200 km 
    -pojazd zastępczy do 7 (wypadek)dni lub 4 dni (kradzież)
    Kwota 1497zl
    Brakuje mi w tej ofercie pełnej ochrony utraty zniżek i jest zapis w OWU: 
    suma ubezpieczenia obniża się o każdą kwotę wypłaconego odszkodowania
    No i suma bezpiecznie prawie 3 tys mniejsza.

    Jakie macie doświadczenia z Liberty - wychodzi 500 zl taniej. Ciekawe jak będzie w następnych latach 

    Ps. chciałbym dodać ze nie mam w zasadzie zniżek na AC  wiec możliwości skromne:(


    --------
    MOD; na przyszłość proszę edytować swoje posty
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Liberty ten sam poziom co link, axa czy aviva, proponuje zostac przy obecnym ubezpieczycielu jako kontynuacja, zadzwon do nich sam bez posrednictwa dilera, pewnie bedzie troche taniej.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no bez znizek to watpie czy bedzie taniej :( ale zadzwonie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 bez zniżek nic ciekawego w dobrej cenie nie znajdziesz, pozostaje oferta dealerska. Nie wybrałbym nic pokroju Liberty... koleżanka likwidowała szkodę w Link4... po jej opowieści, stwierdziłem, że nigdy w życiu ;-)  W styczniu będę wykupywał ubezpieczenie na 3 rok u dealera i raczej pozostanę w kręgu firm Allianz, Generali, Hestia, etc. chyba, że będą mieli jakąś promocję na dobre ub. w innej firmie.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jak wyrównasz wszystkie warunki w Liberty z tym co miałeś w Hestii wyjdzie pewnie 150 zł różnicy wiec za takie pieniądze nie warto zmieniać i ryzykować, przynajmniej ja doszedłem do takiego wniosku a przyznam ze wcześniej byłem zwolennikiem tańszych ubezpieczycieli.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Patrz też na wartość auta jaką Ci wycenią. Im wyższa tym lepiej przy ewentualnej przygodzie a zwłaszcza jak masz zachowanie wartości auta.
    Przy Hestii podałeś 52.724 zł a przy Liberty 50.050 zł. Wg. mnie to bardzo duża różnica. 
    Stąd też m.in. przy Liberty miałeś niższą składkę.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A w ogole to ciekawie z ta wartoscia wyszlo .
    kupujesz auto za 54 a po roku jest warte 52 :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 magia wyprzedaży ;-) jeśli mnie pamięć nie myli, u Ciebie był "zbieg okoliczności z terminem odbioru" + bony, etc. i finalnie ugrałeś genialny rabat ;-) przy zacnej wersji w fajnym kolorze ;-) takie cuda, czyli niska utrata wartości, związane są z tym, że wychodzisz od ceny, którą zapłaciłeś (chyba uwzględniasz bony), a teraz policzyli Ci wg rocznika i konfiguracji... taka sytuacja jest tylko przy wykupieniu ub. na 2 rok, później już będzie normalny spadek wartości... miałem podobnie, spadek wartości auta po roku wyniósł 8,35%, ale przy tańszej wersji, więc ugrany rabat był proporcjonalnie mniejszy i bez bonów... będę na dniach przedłużał ub. na 3 rok i zakładam, że teraz już będzie inaczej... dam znać co i jak.  Pozdrawiam

    ps. Czy ktoś wie, jaką ofertę mają teraz dealerzy na ub. po 2 latach (czyli na 3 rok)?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jesli auto mialo wysoka wartosc katalogowa, dobre wyposazenie itd a udalo sie go wyrwac w dobrej cenie to zawsze spadek wartosci bedzie stosunkowo maly w porownaniu do auta kupionego bez negocjacji w najnizszej wersji wyposazenia, poniewaz porownujemy do kwoty jaka wydalismy a nie katalogowej. U mnie po roku 1,5 tys mniej niz zaplacilem za nowy, bez bonow i innych gratisow oczywiscie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moje ubezpieczenie z kwietnia 2015,w drugim roku w TUZ.
    OC,AC,AA,NNW kierowcy  i pasażerów,OC w życiu prywatnym ,NNW ,zniżka na OC 60% a Auto Casco wykupione drugi raz podobno zniżka przechodzi z OC,bez udziału własnego,cena ubezpieczenia dokładnie 999zł.

    wartość pojazdu 50.400 zł

    ----------
    MOD; Edytuj własne wpisy!
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • Gdzie to tak przechodzą zniżki z OC? za 999 to chyba sie boje myśleć jaki ty masz tam zakres...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Strach pomyśleć o likwidacji szkód i ogólnych warunkach w TUZ...
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • A ja z wartością 34 mam w Pzu 2212zl i zwyżka na leasing i taxi i to jest najlepiej jak się dało.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Moje nowe ubezpieczenie na 3 rok... najlepiej wypadło Generali 3,7%, (inne 4,1~4,4%)... koszt 1567pln w pakiecie dealerskim... utrata wartości auta (względem faktury zakupu) po 2 latach blisko 8000pln.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Cena ceną ale chyba najważniejsze w polisie AC jest rozdział o "wyłącznie odpowiedzialności". Im więcej punktów absurdalnych typu " raźace niedbalstwo lub umyślne działania kierującego) tym gorzej pożniej z wypłatą odszkodowania. Przechodziłem już przez to...
    Lepiej zapłacić więcej i mieć w razie czego później bezproblemowe formalności 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • 8000 to nie tak zle, sadzilem ze rapid bedzie gorzej lecial po wartosci
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?