FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Mi proponują Allianz oraz Hestię, oba za 1690. Zastanawiam się, którego ubezpieczyciela wybrać. Jakie jest wasze zdanie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • To fakt, oba pakiety są w tej samej cenie. Różnica jest taka, że w Allianz-ie jest asistans bez limitów kilometrów i pojazd zastępczy. Ja wybrałem Allianz.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • W allianz dodatkowo jest opcja auto szyby w pakiecie ale nie powiązana z OC/AC. Czyli jak Ci strzeli szyba to nie musisz tego zgłaszać z AC przez co w następnym roku nie będzie zwyżki :)
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Witam.
    W 2 roku kontynuacja ubezpieczenia w PZU - 1819 zł, przy wartości auta 49000zł
    Inne propozycje : Allianz - 1850 zł, UNIQA - 1700 zł
    Tak jak napisał @alogator ubezpieczenie szyb jest po to, że jak ci wypłacą odszkodowanie za szybę, to w następnym roku zabezpieczasz się od utraty zniżek z AC.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • tylko, że ta opcja działa u tego jedynego ubezpieczyciela, zaś do bazy danych trafia info o szkodzie z AC (doświadczyłem tego w ubiegłym roku).
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • raczej jest to nie możliwe to poco to ubezpieczenie a co do bazy danych to każde zdarzenie jest opisywane, u ciebie musiała być jakaś niepoważna firma lub źle zgłoszone.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ale jest tak. Ubezpieczenie szyb i w ogole znizek dziala tylko pod warunkiem kontynuowania ubezpieczenia 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Mi wyliczył 1 700 zł.  Pakiet u dealera. 
  • Witam.
    Mam pytanie do kolegów. Wczoraj jakiś s... syn na parkingu zarysował Mi tylny zderzak.
    Musiałbym zgłosić szkodę z Mojego AC ( w PZU pakiet od dilera w drugim roku ). Posiadam pełne max. zniżki. Jakie są plusy i minusy zgłoszenia szkody w poim przypadku. Za rady dziękuję.
    Pozdrawiam
    DSC01085.JPG
    2304 x 1728 - 1M
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Jeżeli masz ubezpieczenie od szkody, lub minimalną wartość szkody (lub inny mechanizm, który Cie zabezpieczy przed utratą zniżek) to zgłaszaj. o to masz ubezpieczenie! Wbrew pozorom likwidacja takiej szkody niechałupniczo nie jest tania. Czasami po lakierowaniu trzeba spolerować dwa elementy obok (chociaż to noy samochód, więc pewnie nie..), czasami trzeba wymienić uchwyty, zapinki, a czasami pospawać błotnik, lub go wymienić (mimo, że na pierwszy rzut oka nie ma uszkodzeń. Dbaj o auto i nie szczyp się z naprawami. Po to zapłaciłeś - i to niemało - za ubezpieczenie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Witam,patrząc na te zarysowanie to nie jest najgorzej,ja bym od razu nie uciekał się do zgłoszenia szkody z AC,tylko poprawił kredką do zarysowań,są dostępne w handlu,być może za jakiś czas będziesz miał większą szkodę,co oczywiście nie życzę nikomu i wtedy  możesz podciągnąć to i zrobić obie szkody za jedną "pieczenią".
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @nowy4444 Ja mam przerysowany przód, ASO krzyknęło za malowanie 870 PLN bo trzeba polakierować cały zderzak. Jeżeli masz ochotę wyłożyć z własnej kieszeni to nie zgłaszaj do ubezp.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Spróbuj dowiedzieć się o lakierowanie typu SPOT http://www.s-plus.pl/lakierowanie-spot. Podobno daje dobre efekty. Trzeba się przycenić, co wyjdzie taniej, takie lakierowanie, czy potrącenie zniżki.
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Dzięki kolegom za rady. Już byłem skłonny za radą maciekmpi oddać auto do lakierowania spot gdzie zażyczyli za usługę 480 zł, ale tknęło Mnie i zadzwoniłem do ubezpieczeń u dealera gdzie kupowałem auto. Dowiedziałem się, że w przypadku PZU przy ubezpieczeniu dealerskim w pakiecie, do trzech lat jest zachowana ochrona zniżek utraty zniżek.Tak więc szkoda zgłoszona i czekam na rzeczoznawcę do 20V.
    Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • I tak powinno się wykorzystywać AC. Czasami nie ma co biedować i samemu wyklepywać. Korzystajmy z ubezpieczenia skoro już tyle na nie płacimy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Za dwa tygodie mija 1 rok ubezpieczenia, dostałem oferte przedłużenia polisy z salonu w PZU za 1568 zł, do salonu muszę jechać specjalnie 20 km a blisko mojego miejsca zamieszkania jest oddzial PZU w którym dostanę taką samą polisę o 30 zł taniej. Czy według was lepiej kontynuować ubezpieczenie u dilera mając na uwadze ewentualne późniejsze korzyśći w wypadku jakiejś szkody czy jednak oddział nie ma tu znaczenia dodam że mój rapid ma 4 lata gwarancji. Czekam na dobrą radę
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • Nie ma to znaczenia. W mBanku wychodziło mi czasami taniej niż w pzu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tak skoda jak i twój lokalny przedstawiciel są agentami ubezpieczeniowymi tej samej firmy a drobna różnica w cenie wynika tylko z wielkości prowizji jaka sobie narzucają poszczególni agenci. Nie ma zatem znaczenia u kogo wykupisz polisę, znaczenie ma natomiast jej zapis, bo warunki mogą ci proponować inne i dlatego cena tez może się różnic, tak wiec sprawdź to sobie dokładnie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • a jaka wartosc auta po roku?? bo cos malo ci wyliczyli :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ma pewnie pelne znizki z ac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?