FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Chlupotanie w drzwiach
  • I doczekałem się pierwszej usterki. Otóż w czasie jazdy usłyszałem dziwne chlupotanie gdzieś za sobą. Myślałem, że to chlupocze płyn do spryskiwacza w bagażniku, ale jakoś zbyt wyraźnie było to słychać. Dojechałem do garażu i okazało się, że coś chlupocze w lewych tylnych drzwiach. Żeby nie było - nie miałem tam w kieszeni żadnego płynu, który mógłby się wylać do środka.

    Jutro jadę do serwisu. Zobaczymy, co oni na to.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • no ciekawe zjawisko, jak będziesz po wizycie to daj znać, co osądzą. A trzymałeś auto jakoś na deszczu ostatnio?
  • Trochę w deszczu jechało, nie wiem, może po myjni, takie zjawisko mam już chyba ze dwa, no góra trzy dni.

    W żadnym samochodzie do tej pory czegoś takiego nie miałem.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Jest to "częsta" przypadłość Rapidów. Na czeskich forach też wychodzi ten problem. Wystarczy samemu sprawdzić każde drzwi. Ta uszczelka wzdłuż dolnej krawędzi drzwi czasem dosyć dokładnie dolega do 3 otworów odprowadzających wodę. Uszczelka jest na plastikowych zatrzaskach, ostrożnie można bez jej zdejmowania znaleźć otwory i sprawdzić ich drożność, ewentualnie przeczyścić (bez zdejmowania tapicerki drzwi).
    Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To w takim razie chyba znam przyczynę chlupotania. Pościłem przez te drzwi kabel od anteny do cb-radia. Możliwe, ze kabel antenowy w mógł odsłonic to newralgiczne miejsce.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Nie bardzo rozumiem: otwory odpływowe w drzwiach (po 3 otwory) są umieszczone wzdłuż dolnej krawędzi. Jak tam poprowadziłeś kabel? A chlupocze tylko w tych jednych drzwiach?  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Bo kabel puściłem wzdłuż uszczelki i gdzieś dołem dopiero ten kabel przechodzi do wnętrza samochodu. I chlupocze właśnie w tych jednych drzwiach.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Ale tak poprowadzony kabel nie jest w stanie zaślepić wszystkich 3 otworów równocześnie! To, że tam masz kabel - to może powodować nieco większy "dopływ" wody do wnętrza drzwi - ale nawet przy jednym zaślepionym otworze - pozostałe 2 odprowadzą nadmiar wody. 
    Sprawdź, czy masz dostęp do tych trzech otworów poprzez lekkie odchylenie uszczelki, czy te otwory nie są zalepione?
    Jak możesz - naszkicuj poprowadzenie Twojego kabla albo dołącz fotkę.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 2 dni temu też usłyszałem chlupot w drzwiach. Faktycznie delikatne wyjęcie uszczelki rozwiązało problem, ale tak na oko to z 1,5 litra tej wody się wylało... Wydaje mi się że może to być poważna wada, gdyby przyszedł mróz, zamiast wody będzie się w środku obijał twardy lód... 
  • U mnie po spuszczeniu wody problem jeszcze się nie powtórzył. Samochód przejechał zimę, i lód mi nie latał we wnętrzu drzwi.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dokładnie tak było u mnie :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • dzisiaj po przeczytaniu tego postu w strachu otwierałem tylne drzwi, ale na szczęście u mnie sucho. Oby tak dalej.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja to chlupotanie usłyszałem przy ruszaniu samochodem. Dopiero po pewnym czasie kapnąłem się, ze to chodzi o drzwi.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • No i mnie dzisiaj dopadło chlupotanie po wczorajszym deszczu. Po odchyleniu uszczelki wyleciało z tylnych prawych drzwi ze trzy litry wody. Gratuluję inżynierom skody rewelacyjnej pomysłowości. Po niedługim czasie rdza zeżre drzwi od środka. SIMPLY CLEVER!!!
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • Panowie a czy ktoś był w tej sprawie u dilera??Dziś zauważyłem i umnie tą przypadłość
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Byłem. Wylali wodę i coś tam tłumaczyli, że się musiały same przypchać te otworki w drzwiach, że to niby spływający nadmiar impregnatu mógł to zrobić, ale oni ostatecznie nie wiedzą dlaczego tak jest
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Mi powiedzieli tak samo iżeby te otworki sobie przetykać czasem
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Też pojawiło się chlupotanie :( - w poniedziałek kontaktuje się z serwisem.

    Problem dla mnie nie polega w odprowadzeniu wody tylko w jego doprowadzeniu. Woda to śmierdząca zgnilizna jak jest ciepło i korozja więc trochę lipa...
    Będę walczył o wymianę uszczelki
  • Mi przedwczoraj pojawiła się woda w drzwiach. Prawe tylne.
    Nagrałem krótki filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=5dDIXuyI7_Q&feature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=RK0VtdLdTlM&feature=youtu.be
     Woda spuszczona. Czekam do następnej ulewy i dopiero pojadę do serwisu

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mam pytanie czy komuś coś padło przez tą wodę w drzwiach, chodzi o elektrykę lub nagłośnienie ??
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?