FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • CHECK ENGINE - P0420
    Błąd zaczął pojawiać się przy przebiegu ok. 75 tys. km. Mam w rodzinie 2 prawie identyczne Skody (przypadek :) ) i w obydwu jest to samo.
    Jeszcze nie wiem co leży u sedna, bo za każdym razem gdy wybieram się na serwis to akurat gaśnie i niema po nim śladu. A tak to teraz świeci się w zasadzie non-stop. Zastanawiam się co to jest i czy jechać specjalnie z tym błędem do serwisu.
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 220 000 km |
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 137 000 km |
  • Odboje amortyzatorów - tył samochodu, chyba regularnie rozsypują się co3 lata.
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 220 000 km |
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 137 000 km |
  • P0420 ile masz przebiegu? Ponad 150 tys km?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Turbo w 1.4 TDI przy 129tkm :(
    Rapid SB | 1.4 TDI 90 KM Start Stop | 2015 | Active | Srebrny | 76000 km | Kraków
  • sprężarka klimy od samego początku, czyli od nowości charczała/szurała. Teraz mam 2000km i czekam na jej wymianę, bo dopiero drugie ASO usłyszało jej odgłosy...
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Rapid 1.2 105 KM
    Po 207000 zatarła się przednia wycieraczka.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Gumy stabilazatorów wymieniam co roku, po dwóch latach od momentu zakupu (3dni po zakończeniu gwarancji przy 30kkm) każdej zimy skrzypią niemiłosiernie.
    Woda w drzwiach zaczęła się pojawiać już pierwszej jesieni po zakupie przy większych opadach, po kilku wizytach w ASO załatwili problem.
    W ubiegłym roku po 4 latach zaczęły się wypalać żarówki 3-ciego światła stopu oraz światło zaczęło pękać samo z siebie oraz rozwarstwiać, konstrukcja światła i klapy jest tak z dupy, że nie ma opcji wymiany żarówek. Trzeba światło potraktować z młotka, żeby je zdemontować (info z 2 ASO), a potem zamontować nowe.
    Teraz przy około 70kkm (jazda głównie miejska lub mieszana) jak silnik startuje na zimno, coś tam troszkę terkocze, pewnie rozrząd będzie do wymiany wkrótce.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • @fludi, w 3-cim stopie są diody LED i dlatego nie ma opcji wymiany żarówek
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • 33 tys i zaczyna mi się ścierac znowu kierownica a w maju gwarancja na auto się skończyła. Kierownicę mi wymienili przy 5.7tys km
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Obszyj w dobrej firmie i zapomnij o temacie, to nie skóra tylko eco skóra. Mi wymieniali2 razy, obszylem w firmie,.która ma materiały  używane przez AMG, wygląda obłędnie, 1.5 roku i jak nowa, najważniejsze że to prawdziwa skóra.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dokładanie. Swego czasu obszyłem sobie w Fabii i jest OK już chyba ze 3 lata. Teraz gdy mi się wytrze w Rapidzie, też zlecę obszycie.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Jaka cena? Zapodaj foto jak to wygląda 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • W moim przypadku kosztowało to 200,00 zł. Nie zrobię zdjęcia bo Fabię użytkuje córka w innym mieście. Generalnie wygląda jak z fabryki. Poszukaj u siebie jakiejś dobrej firmy lokalnej i po usłudze będziesz na pewno zadowolony.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • 29500 km - 2 łączniki stabilizatorów. Uznana gwarancja na 14 dni przed końcem. Trochę słabo jak na ten przebieg...
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | Style | Kraków
  • @KwinoL
    W jakich sytuacjach było słychać te drążki? Da się jakoś na sucho sprawdzić ich stan? 
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY18 | Active | 33000km | Warszawa
  • @ryj3k zaczęło się od ledwo słyszalnych stuków gdzieś z zawieszenia - trudno było ocenić czy przód czy tył. Zwlekałem z tym 3 albo 4 miesiące, aż zaczęło stukać bardzo głośno i praktycznie non stop, poza jazdą na autostradzie, bo tam asfalt jest gładki. Myślałem, że nie uznają mi reklamacji, ale ponoć pomogło to, że do wymiany były dwa a nie jeden i nie mogli przypisać tego uszkodzeniu na jakiejś dziurze.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | Style | Kraków
  • Miło poczytać, że w Wielkiej Brytanii w rankingu najmniej awaryjnych aut Rapid zajął pierwsze miejsce. Jest to budujące.
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/najmniej-i-najbardziej-zawodne-auta-miejskie-i-komp...
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Sprężarka klimatyzacji przy ok. 27tys km przebiegu (świerszczenie jak u innych w 1.0tsi). Wg ASO do wymiany jest jeszcze chłodnica klimy. Czekam aż ściągną części.
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Style | Zieleń Rallye Metalizowany | 8500km | Poznań
    Octavia 3 FL | 2.0 CUNA 184KM | MY18 | RS | Szary Steel Niemetalizowany | 22000km | Poznań
  • Głośna praca sprężarki klimatyzacji - dzwonienie, odgłosy ocierania itp. Wymieniona dwukrotnie: przy 15000 km na Sanden (brak poprawy) i 19000 km na Denso (pracuje cicho). Mam nadzieję, że teraz będzie już ok.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • 33245 km - skrzypiący pedał sprzęgła - niby pierdoła a mocno irytowało - nasmarowali w serwisie, na razie cisza (wg serwisu za cicho skrzypiało, żeby wymieniać ;) )
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?