FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Dziękuję koledzy za pomoc. Klapka w nadkolu jest nieoceniona i bardzo pomocna w dostaniu się do żarówek, dzięki czemu wymiana trwała z 2 minuty. Za radą pozostawiłem sprawną "starą" żarówkę na zapasie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Przy 119 000km alternator zaczął słabo ładować. Przy minimalnym obciążeniu napięcie spadało na 13,2V
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 220 000 km |
    Rapid Liftback | LB | 75KM | 1.2 LPG. Kod silnika: CGPC | Ambition Max | srebrny metalik | 137 000 km |
  • Wczoraj w trakcie wyprzedzania wyświetlił się komunikat na mxi dot kontrola trakcji wyłączona awaria, potem wyświetliła się ikona autka w poślizgu ASR potem EPC i na koniec Check Engine i  silne szarpanie silnikiem, okazało się że 3 cylinder odstawił się brak iskry wymieniłem kabel świecy i problem znikł, kontrolka silnika nie zgasła trzeba było kasować błąd, to dla innych jak by mieli taki zonk.
    Pozdrawiam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @marekbest - jak poznałeś, jakie masz objawy słabego ładowania? Masz system s&s? W tym przypadku napięcie w sieci samochodu waha się od 12,5 - 14,8 V. Podane przez Ciebie napięcie wcale nie oznacza słabego ładowania. Napięcie zależy od wielu czynników. A na pewno warto częściej doładowywać akumulator.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam posiadam Rapida 1.4 z 2018 roku na razie żadnych problemów nie miałem jednak do czasu. Ostatnio podczas uruchomienia przy -2stopniach przestała pracować dmuchawa i ogrzewanie bezpieczniki wszystkie ok.Wentylator uruchomił się dopiero po 20 minutach i jak na razie jest ok jednak po rozgrzanie silnika na biegu jałowym gdy chce podwyższyć temp ogrzewanie momentalnie też obroty silnika idą w górę. Czy ktoś miał podobny problem i pomoże to zdiagnozować?Idzie zima i nie chciał bym na mrozie przed wyjazdem do pracy by to się powtórzył.
  • @Andrzej3777 Pytanie czy razem z nawiewem nie padły Ci światła? Jeśli tak to duże szanse, że to moduł zapłonu (kostka zapłonu) (możliwe, że to część 6RA905865A - lub jej "zamiennik").
    Wiecej informacji w tym wątku: http://rapidklub.pl/discussion/459/brak-%C5%9Bwiatel-i-nawiewu-klimy/p2
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • No właśnie wszystko działało oprócz nawiewu.
  • W piątek przy okazji pierwszego gwarancyjnego przeglądu na 30000km zostały wymienione obydwa przednie amortyzatory :)
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Amortyzatory przód do wymiany - brak sprawności, przebieg 95000km, wymieniłem na Sachs 314 717 - według producenta nie mają one zastosowania tylko dla Rapid SB 1.2 MPI a dla wszystkich innych już tak, po kontakcie z Sachs i podaniu oznakowania oryginalnych amortyzatorów, które miałem zamontowane powiedzieli że będą pasować.
    Rapid SB | 1.2 MPI CGPC LPG LR | MY15 | Ambition MAX | Biały | 106000km | Poznań
  • Prawie 6 lat i 106 tys km - padł silniczek obiegu zamknętego w climatronicu. Objawy to buczenie i stuki spod deski rozdzielczej po wyjęciu kluczyka i częste zawieszanie się climatronica na obiegu zamkniętym, co skutkowało masakrycznym parowaniem szyb. Co ciekawe, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika wszystko wracało na jakiś czas do normy. Myślałem, że uda się coś zdziałać zrobieniem adaptacji w vcds, niestety tylko pogorszyłem sprawę, bo teraz panel climatronica miga chwilę po odpaleniu silnika i jest błąd "niewykonane nastawy podstawowe", który wraca zaraz po skasowaniu. Na szczęście wszystko działa, oczywiście poza tym silniczkiem. Muszę się dobrać do tego silniczka i wymienić potencjometr, podobno są rozbieralne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zamek klapki wlewu paliwa - 6 lat, 120 k km.
    Wymiana w ASO - około 350 zł.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • No nieźle 350 zł, mnie też dopadło naprawa na parkingu w słoneczku, plus spray z teflonem i działa bez wymiany części. Na YouTube polecam zerknąć ale rosyjski, bo u nas słabiutko.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • 107 tys. km - na przeglądzie diagnosta powiedział, że mam popękane tuleje wahaczy. Nowe wlecą pełne z Audi TT i będą wieczne :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • 58 tyś i do wymiany łączniki stabilizatora przy okazji wymienię też gumy stabilizatora.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • 110 tys. km - padła pompa wody
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • 131 tyś wymiana tulei wahaczy i sworzni oraz przednie amortyzatory. Prawy się wylał.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • 142tyś tuleje wahacza zgniły i popękały, wymienione jedziemy dalej.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Przy 265 kkm ciśnienie na 3 cylindrze spadło do 9 barów :(
    pozostałe cylindry 12-13 barów
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • 78k km, przegląd techniczny, amortyzatory z przodu ciekną - pomału do wymiany, sprawność i cały przegląd bez zarzutu. Jeśli macie jakieś doświadczenia to piszcie. Dla mnie szok, 5 lat auto i już amortyzatory do wymiany, chyba ich trwałość nie jest za dobra.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Ja miałem przednie amorki wymieniane po 30kkm (niecałe 2 lata jazdy)
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?