FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • 62 tys pompa wody do wymiany zaczęła się pocić.
    72 tys tyle wytrzymały oryginalne tylne klocki
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • 76000 tylny prawy zacisk hamulcowy do wymiany. ( nie "odbijała" dźwigienka hamulca ręcznego )
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Rok temu około czerwca pękła mi śruba mocująca listwę wtryskową. Wtryski rozszczelniły się i paliwo lało się po silniku. 
    Naprawa w ASO około 1100 zł. Więcej kasy za rozebranie i złożenie niż za części.
    Przebieg był 40 tyś z okładem. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Łukasz82 to jest wada fabryczna i powinni to na swój koszt naprawiać już kilka przypadków o tym słyszałem.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Niestety było już po gwarancji ale dostałem drobną zniżkę na części i robociznę.
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • była na to akcja serwisowa?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • 80K tarcze+ klocki przód, 90K klocki tył. Myślę o wymianie pompy wody, jeszcze nie ma konkretnego wycieku, ale są jakieś niewielkie ślady. Poza tym nic się nie dzieje.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | Style | Kraków
  • Fajnie by było jakbyś uzupełnił stopkę - rocznik itp.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Witam,
    Przebieg 99 tys. km. Lekko ubywa płynu chłodzącego. Diagnoza- pompa do wymiany (kapie na pasek rozrządu). Zalecenia: wymienić od razu kompletny rozrząd (za jedną robotą).
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Przy przebiegu 60000 zaczęło "stukać, pukać" z przodu. Wyglądało na łączniki stabilizatorów. Wymieniłem - faktycznie były zużyte. Niestety stukanie nie ustąpiło. Mechanik stwierdził że to są dzwięki z magla. Luzów na kole kierownicy brak. Sztywno wszystko jak z fabryki. Dziwne to wszystko. Stuka jak w rozchajeżonej astrze jedynce.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Ju kilka razy słyszałem o pękniętej śrubie trzymającej wtryski. Znajomemu też się to stało ale w Fabii 1,2 TSI CJZD, czyli taki sam motor jak może być w Rapidach. Dziwna sprawa z tym. Po gwarancji pewnie już nic nie da się z tym załatwić w ASO.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Kolego Ciernik pompa wody jest z przeciwnego końca silnika niż rozrząd. 
    Gdzie to kapanie jest? Z lewej strony czy z prawej?
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • U mnie padła cewka przy 65k.
    2019 spaceback 1.0tsi.
    RAPID SPACEBACK 1.0TSI 2019 65tyś.
  • Przebieg 63k km. Poszła śruba trzymająca listwę wtryskową. Zabawne,  parę miesięcy temu czytałem o tym tutaj na forum, że dość często zdarza się i jest to wada fabryczna. Potwierdzam. Na szczęście kilka zwojów śruby wystawało i można było ją opuszkami palców wykręcić, druga śruba leżała luzem na silniku.

    Zakup śrub w ASO - około 45 zł.  Mam nadzieję, że poprawili ich jakość.  

    Z drugiej strony, aż chce się przekląć, gdyby to zdarzyło się np. na autostradzie, to mozna mieć pochodnie z auta.
    IMG_20230405_164602 (Duże).jpg
    1080 x 1440 - 272K
    IMG_20230405_185135 (Duże) (1).jpg
    1080 x 1440 - 200K
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • 109kkm gumy stabilizatorów i jakaś linka zmiany biegów stukała o ekrany (słyszalne tylko na luzie)
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały
  • Może nie do końca w temacie ale wczoraj podczas zmiany kół na letnie przy ostatnim kole padł mi lewarek. Zerwany gwint na śrubie i nakrętce. Szczęście, że koło nie było zdjęte. Kupiłem na OLX używkę od Audi. Oby więcej takich akcji nie było.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Dzisiaj okazało się, że padła mi chłodnica. Przebieg 160kkm. Rozszczelniła się na przejściu żebrowanie - korpus. Za namową kolegi mechanika wybór padł na produkt firmy Nissens.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • 90 tyś i padła żarówka stopu była od nowości

    <mod> taki wpis sugeruje zamieszczanie kolejnych, typu: mam rysy na szkle, byłem na mechanicznej myjce i na lakierze mam ślady po szczotce, ... Szanujmy swoje samochody dalej, szanujmy forum do sensownych wpisów. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Przy 98kkm pękał mi śruba od kolektora ssącego. Układ się rozszczelnił, auta odmówiło posłuszeństwa na środku niemieckiej autostrady. 1.2 TSI 110 KM.

    Edit:
    Czytając forum i analizując budowę silnika TSI stwierdzam że to jednak śruba od listwy z wtryskami czyli raczej śruba od kolektora wtryskowego ????
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Padła pompa wody, może nie do końca ale jest wyciek. Do tego zapocenie olejem przypokrywie rozrządu. Przebieg 168k km. We wtorek auto idzie na warsztat. Pójdzie nowy rozrząd, nowa pompa wody. Przy okazji dostanie czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych. W październiku na tył pójdą nowe amortyzatory bo na wiosennym przeglądzie wyszło, że są na granicy wydolności. Teraz już czuć, że dupą buja.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?