FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • 34500 km - padła przepustnica... Rano przy odpalaniu auta, nierówna praca i jakieś dziwne błędy na komputerze (ciśnienie w kołach i system kontroli trakcji). Silnik pracował przez chwile jakby na 2 cylindry i zgasł. Na szczęście auto na gwarancji. Telefon do asistance Skody i po chwili był Pan z pierwszej pomocy. Podłączył auto do kompa i były błędy z przepustnicy. Zabrali auto na lawecie do ASO. O dziwo po kilku godzinach samochód był do odbioru. Wymienili przepustnicę na nową. Podobno problem ten jest znany we wszystkich silnikach 1.0 TSI oraz MPI. Ciężko powiedzieć jak się przed tym uchronić. Żadnych oznak wcześniej nie było... 
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY18 | Active | 33000km | Warszawa
  • Padają łożyska w skrzyni biegów. Mam nadzieję, że do świąt wytrzymają...
    Nie przypuszczałbym, że w manualu coś może się dziać już w okolicy 120 000 km.
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Jak oleju nie wymieniasz to.padaja, w golfie V to.samo było, jak.zmieniales co 60 tys km, a.jak nie to.150 tys km i skrzynia wyła lub łożyska dostawały luzu na półosiach, w.Passacie B7 już też z tym się spotkałem po ok 120 tys km.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd mowa tutaj o manualnych skrzyniach? Ile kosztuje taka wymiana? Domyślam się, że w ramach przeglądów serwisowych tego nie robią... 
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY18 | Active | 33000km | Warszawa
  • Nie wydaje mi sie zeby olej mial cos do tego, zwłaszcza przy tym przebiegu...
    Mechanik z którym to sprawdzałem, mówił, iż mogłem sobie olej nawet co 30 tys zmieniać i tak by się rozleciała. 

    http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-ii-octavia-ii-fl-octavia-ii-tour-1z/problemy-i-usterki-mechaniczne-aa/2499907-uszkodzenie-skrzyni-bieg%C3%B3w-1-4-tsi
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Auto 2,5 roku w użytku, 44 tys. km. Jak na razie wszystko OK.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie po dwóch latach. Przebieg 20 tys. Nie stwierdzono żadnych problemów :):):). Klocki zużyte minimalnie ( z przodu 2mm, tył 1mm ). 
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Z całym szacunkiem, ale Panowie ten wątek dotyczy tego - cytuję za tematem "Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu", a nie "Przy jakim przebiegu nie stwierdzono żadnych usterek". Moderatorzy może założyć osobny wątek o bezawaryjności Rapida - najwyraźniej niektórym takiego brakuje :-) ?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Po przeszło 100 tyś. km padły wtryski do gazu. Wymiana w niezależnym serwisie z autoryzacją Landi Renzo. Koszt z robocizną i regulacją 1100zł. Dodam tylko, że gwarancja na to dwa lata.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • 34 000 wahacze przód tył. Na szczęście pod koniec 4. letniej gwarancji. Zapłaciłem przeszło stówkę za ustawienie zbieżności
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Z tyłu masz belkę, a wahacze masz tylko z przodu. Po jakim przebiegu i co z nimi było nie tak?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Oki, jestem po remoncie skrzyni- lozyska na walku glownym, simmeringi, uszczelniacze, olej- cala zabawa wyszla mnie 1700 zl. 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • 81000
    Łączniki stabilizatora 2x
    Gumy stabilizatora 2x
    Łącznik tłumika - środkowy - końcowy
    Filtr powietrza
    Serwis klimatyzacji
    Korozja na tłumiku końcowym
    Reszta spodu zadbana bez objawów korozji

    Poza tym po pełnym serwisie:
    1)Silnik igła
    2)Skrzynia igła
    3)Hamulce igła
    4)Amortyzatory oryginały ze sprężynami igła
    5)Lakier fabryczny bez śladów uszkodzeń
    Rapid LB|1.2CBZA|2013|Ambition|Szary Metal|81tys|Kraków
  • Zdechł bluetooth. Łączy , rozłącza i tak w kółko brak telefonu. Przez rok było ok. 
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • 80000 km - wymiana napinacza łańcucha. Miał być wymieniany cały rozrząd bo zaczynał grzechotać przy rozruchu (co ciekawe nie zimą, nie po nocy, tylko po krótkim postoju 2 do 7 godzin) ale po pomiarach okazało się, że łańcuch jest w w normie czyli praktycznie nierozciągnięty. Serwisant mi tłumaczył, że jak łańcuch mieści się między 70 a 80 jakichś jednostek (nie wiem co miał na myśli) to nie ruszają łańcucha. Mój miał niby 71 czyli wg. nich praktycznie nierozciągnięty.

    Na razie po wymianie napinacza (podobno jakiś najnowszy ale numeru nie mam), jest cisza przy odpalaniu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Przydało by się info o nr tej części, ja mam podobnie, terkocze na ciepłym, zima bardzo rzadko. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ponownie po odpaleniu silnika wyskoczyła kontrolka EPC, przełączenie w tryb awaryjny i utrata mocy. Ostatni raz dwa lata temu. Podejrzewam, że to znowu nastawnik turbiny, ponieważ po przygazowaniu, szybkim wyłączeniu i włączeniu zapłonu EPC gaśnie, moc wraca. Świeci się tylko pomarańczowy silniczek.
    Ktoś już naprawiał, wymieniał? Na allegro nastawniki są po 399 zł, tylko podobno występują dwa rodzaje zaworów pod takim samym numerem katalogowym różnią się długością trzpienia 40mm lub 57mm

    d37f78c5d11db31a936a66cf8a184b.jpg
    1311 x 750 - 2M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @gross81 Będę jeszcze w serwisie w ciągu tygodnia lub dwóch to spróbuję wyciągnąć informację z jakim nr mi założyli
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk czekam na info 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @amiskiew
    Mialem wymieniany w grudniu 2017, ale byl znacznie drozszy niz te z allegro. Do tej pory spokoj, a nalatane od wymiany jakies 100k ;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?