FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Oczywiście że masz. Dostajesz wydruk w kształcie kartki A4 z odnotowanym danymi samochodu oraz co bylo robione.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @demo87 są kable, widac je po otwarciu maski, wychodzą spod plastikowej oslony silnika,
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • usterka na tyle nietypowa, że ... pierwszy raz się z taką spotkałem. czekałem akurat na prom (przez Odrę w woj. lubuskim), silnik wyłączony i nagle... wpadłem. No, może nie całkowicie, ale prawa część ciała zapadła się na tyle głęboko, że aż odczułem szarpnięcie. Pierwsza myśl: "zarwałeś fotel, grubasie". Ale nie, to nie ja i mój własny ciężar; to tylko ... śruba łącząca oparcie z siedziskiem odkręciła się i wypadła.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Tarcze powinny wytrzymywać ok 160 tys km w normlanej eksploatacji. delikatnie wyczuwalne bicie przy bardzo mocnym hamowaniu dopuszczalne
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie auto głównie eksploatowane po mieście i przy 83tyś są już słabe więc nie wiem czy wszystkim wytrzymają 160tyś.
  • Przejechałem już 62 000km , większych uwag nie mam.
    Może jedynie skrzypienie zawieszenia po zimie . Nie wiem czy to wina elementów amortyzujących , czy sól poczyniła jakieś szkody.

  • 67 tys. km i klocki hamulcowe wymienione. Jazda głównie w trasach.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A u mnie poranny terkot skrzyni trwa nadal a drugie podejście reklamacyjne tej usterki skończyło się zapisem serwisu o braku podstaw uznania reklamacji? Stwierdzono, tak w skrócie że, jest to normalność odgłosów pracy silnika trzycylindrowego i skrzyni biegów??? Sugerowałem opinie z Forum a także poinformowałem serwis że znalazłem na ich placu postojowym trzy używki Skody Rapid ten sam rocznik z tym samym silnikiem, tym samym przebiegiem ale bez terkotu po uruchomieniu silnika i jeden Rapid z podobnym odgłosem po odpaleniu! Nic to nie dało oprócz może informacji że zgłoszą ponownie do producenta  problem, że, ja mogę też napisać a także to uspakajające zapewnienie że, jakoby moje dwukrotne zarejestrowane zgłoszenie reklamacyjne ma mi zapewnić po zakończeniu gwarancji możliwość pomocy Serwisu Skody w tym temacie???
    Wypełniłem formularz kontaktowy z opisem problemu i czekam. A tak z ciekawości zapytam Was czy macie tą moją słyszalną przypadłość "terkotową" w swoich autach? 
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • Jakis czas temu zauwazylem lekki terkot na zimnym ale wciśniecie pedału sprzegła pomaga więc u mnie to raczej sprzęgło tak chodzi
  • gwarancja skody hahaha dobre."Nie podlega"
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Albo w czasie weryfikacji zgłoszonej wady nie stwierdzono ha ha. I tak do końca gwarancji :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • demo87 a jak ja wciskam pedał na zimnym to terkot zanika i wraca po puszczeniu pedału  ginie po rozgrzaniu skrzyni. Wg mnie to winna jest tarcza sprzęgła lub łożysko, a problem to jak zmusić Serwis do sprawdzenia! Dzięki wszystkim za kontakt napiszę jak coś wywalczę bo myślę że, trzeba dochodzić swego!
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • a to ja mam to samo musisz im auto na noc zostawic zeby porzadnie ostygło ;)
  • Wracając do mojej fajnej skody. Znowuż to wyskoczył błąd map sensora. Kierowca mówi że stało się to na dziurze....wniosek przetarta wiązka...Na razie dałem adaptacje wszystkiego w silniku i skontroluję wszystko.  Może będzie dobrze, jeżeli nie to po nitce do kłębka :(
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supemajku chyba ten nasz 1.2 mpi z lpg niezbyt udany :D
  • Jak montaz i strojenie zrabane  to nie ma sie czemu dziwić. Polecam lekturę na lpg-forum. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co w przypadku przetartej wiązki? Jeżeli komputer wywali błąd zwarcie do masy to będzie miło, wiadomo będzie który przewód zakładam bypass i po robocie. Jeżeli nie. no niestety gdyby nie było widać miejsca mocno narażonego na przetarcie to trzeba sprawdzić ręcznie.
    Sprawdzę czy to nie jakiś kłopot w związku z zamontowanym lpg.

    Dlaczego wiązki się przecierają? Kiedyś przewody w wiązce były owinięte taśmą potem szły w peszel. dzisiaj tylko peszel i sam peszel mógł przetrzeć izolację.
    Co jak co samo 1,2 mpi działa bardzo dobrze. Jedynie skrzynia nie co haczy i czuć, że sprzęgło jest już bliżej końca niż dalej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  demo87
    Rapida im zostawiałem dwukrotnie by rano odpalić i nagrać dyktafonem dźwięki, poczym wysyłali nagrania do producenta i czekali na decyzje? Po pierwszej wizycie wymienili olej w skrzyni, po drugiej reklamacji skończyło się niczym a producent i Serwis  zgodnie i ostatecznie uznali za normalność te ranne terkoty silnika 1.2MPI. Reklamacja jest zarejestrowana w systemie serwisu Skody a użytkownikowi tego modelu z zespołem silnikowym 1.2MPI pozostaje uznać kolokwialność określenia "widziały gały co brały" i jeździć dalej? Dobrze chociaż że, cała reszta jest o,k bo jak czytam posty z Forum to.....!

    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • Ja akurat kupiłem egzemplarz używany więc mogę sam mieć pretensje do siebie ;) co innego nowy to już bym się wkurzył. Ale przez 2.5 roku poprzednia właścicielka problemów z moim autem nie miała żadnych :D
  • lub nie umiała ich zauważyć. Nadmiar wiedzy, w tym przypadku znajomość motoryzacji czasem przeszkadza ;) Kiedyś spotkałem innego mpi, mój i tamten miały ok 60 tys km. Tamten użytkowany przez przedstawiciela. Mój był starannie docierany wg starej szkoły. Do dzisiaj mój silnik pracuje bardzo dobrze, natomiast tamten jakby mu garść podkładek z nakrętkami wrzucono luzem do środka :D

    Docieranie ( a właściwie "układanie" samochodu) jest bardzo ważne. Jedną toyotę, którą posiadam i nią jeżdżę przycisnąłem od razu ( nie mogłem się powstrzymać) Drugą mieli spokojni kierowcy. Jest różnica i to zauważalna :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?