FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Właśnie, właśnie też się zastanawiam że, ja może za dużo słyszę? Moim obecnie Rapidem jeździł syn przekręcając 38500 km i nic nie widział i nie słyszał w o usterkowości auta. Objeździł Europę południową jeździł preferując jazdę ekonomiczną. Był on i zresztą ja też jestem zadowolony z modelu i oszczędnego prostego w konstrukcji silnika. A z terkotem zaczynam się oswajać, trwa bardzo krótko a reszta jest o,k!
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • i to jest problem, za dużo słyszę :) 
  • Witam mam Rapida z 2014r. 1.2 TSI 105 KM 6 skrzynia i mam już nakręcone 52 tys przy 48 tys postanowiłem wymienić świece i zobaczyć jak się ma ciśnienie w cylindrach i byłem miło zaskoczony na każdym było równe15 bar następny pomiar zrobię przy 100tys :) jedyne co mi się zrobiło to pojawił się luz na cięgnie przy turbie z słabego materiału jest chyba tuleja prowadząca czym się objawia na zimnym silniku na wolnych obrotach jak dodawałem gazu słychać było metaliczne brzęczenie obawiałem się że to z rozrządu ale na szczęście ten hałas nie dochodził z rozrządu zastosowanie smaru miedziowego wyeliminowało hałas na cięgnie :) Trochę mnie już wkurza hałas powietrza jak jadę na autostradzie przy prędkości 140 i teraz nie pamiętam czy tak było czy przez to że mam założone owiewki na szybach bocznych zrobiło się głośniej . Co jeszcze zauważyłem że jak jest zimno i odrazu po odpaleniu silnik ma ponad 1000obr i wyrusza w drogę po 30 s pedał hamulca mi ucieka  w tym momencie silnik osiąga obroty 800-900 obr aby tego uniknąć po odpaleniu auta na zimnym silniku czekam 1 min aż silnik osiągnie normalne obr. Na wolnym biegu :) Ogólnie polecam ;) pozdrawiam
  • Rabso piszesz że wymieniłeś świece jakie kupiłeś i w jakiej cenie bo w ASO "oj panie tylko oryginały", pozdrawiam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Koledzy, a nie spotkał się nikt z "klikającym" przy wciskaniu pedale sprzęgła ? Doprowadza mnie to do szału, klika sobie przy wciskaniu - oczywiście nie zawsze. W ASO oczywiście problem, bo nie zawsze to słychać, a jak już w końcu udało mi się mechanikowi pokazać o co chodzi, to Pan stwierdził, że "automat sprzęgła przy wciskaniu to może sobie raz kliknąć". Byłem w innym ASO, to oczywiście jak na złość klikania słychać nie było, a już jak opuściłem serwis to wkurzający odgłos wrócił. Nie mam już siły z tym jeździć, bo straciłem jakieś 10h na siedzenie w serwisie, a oczywiście nic się nie zmieniło.

    Abstrahując usłyszałem oczywiście, że teraz polityka dilera jest taka, że wszystko muszą nagrywać itp, żeby wymienić na gwarancji. Ręce mi już opadają.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • U mnie też klika, myslę ze mechanizm, nawet go potraktowałem WD40 niestety nic się nie zmieniło.  U mnie wyraźnie pyka mechanizm sprzegła przy pedale. Przyzwyczaiłem się.
  • Dzięki Demo za odpowiedź. Problem jest taki, że u żony w identycznym Rapidzie, nic nie klika, trochę mimo wszystko uważam, że to jakaś wada tego automatu pedału sprzęgła.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Nagraj to i dopiero jedz do aso, jak nie beda chcieli naprawiac upieraj sie ze to usterka i zeby wyslali zapytanie do Poznania
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nic nie padło, nie ośmieszaj się u dealera. Nie musisz nic nagrywać.
    Każdy wyłącznik (nawet ten w domu) ma charakterystyczny odgłos podczas przełączania. To nie usterka.
    W Rapidzie sprzęgło i hamulec również mają czujnik położenia - wyłącznik. W niektórych modelach są one "ciche" a niektórych wręcz denerwujące.
    WD 40 nie pomoże. Można spróbować wymienić na inny egzemplarz.  
  • Dzięki, jak nie będzie mi to dawało spokoju, to spróbuję wymienić na inny model.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Nie wiem po co masz sie meczyc, nie dawaj sie zbywac ze tak ma cos byc tym bardziej ze masz dowod w postaci innego rapida w ktorym nie ma takiego problemu. W aso trzeba byc upierdliwym inaczej zawsze beda zbywac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gross, no ja też poniekąd tak uważam. Pan z serwisu twierdzi, że oczywiście, różni producenci mogą dostarczać ten automat sprzęgła i różnie się może to zachowywać. Nie zmienia to jednak faktu, że od auta które ma 5 miesięcy i 6000 km, oczekiwałbym większego komfortu, niż wkurzający i klikający pedał. W 13 letniej Astrze, która też miała taki automat, nie było takiego problemu, a tu zonk. Chyba pójdę jednak w kierunku nagrania tego problemu, i pojadę do ASO w którym byłem ostanio, tam ludzie wydawali się być bardziej rozsądni.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • darkdayspl jedź do Aso, u mnie nic nie klika.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Michal, a no byłem w ASO :) zawszę słyszę to samo - tak ma być :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • @darkdayspl  masz model 2017 więc ze Start&Stop. To ten mechanizm tak klika. Klika też w wielu innych samochodach i modelach ze S&S.
  • @spoogie  ja rozumiem i mógłbym na to przystać, jednak u żony w MY17 z S&S nie klika, i gdzie tu logika ? Muszę chyba przystać na to co pisał @malutki, że u mnie mechanizm jest od innego producenta komponentu.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • @ spoogie ja też mam SS i nic nie klika.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • U mnie też nic takiego nie ma.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • w moim rowniez klikania nie ma....
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • 10.05.2017 zapaliła się kontrolka EPC, auto straciło moc. W sobotę jadę do ASO. Auto z 2013r grudzień, przebieg przy usterce 53kkm. Zobaczymy co to...Tęsknię za autami z przełomu lat 80 i 90!.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?