FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Nie mam jeszcze 4 tysięcy a już widzę, że fotel kierowcy po prawej stronie siedziska się wyciera. Na początku myślałem, że mi się wydaje (poniżej 3 k) ale teraz jestem już pewien. Reklamować?? Auto w kredycie i pytanie czy po tych 4 latach mi się nie przyczepią do tego jakbym chciał auto oddać.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Oczywiscie ze reklamuj, im szybciej tym bardziej wiarygodne jest to ze to wada a nie wynik eksploatacji
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 89tyś wymiana klocków i tarcz przednich - zapieczona prowadnica i klocek ocierał o tarczę wychodzi na to że trzeba regularnie smarować? prawa tarcza i klocek super lewa do wywalenia - 300 zł komplet TRW ze zniżką + 120 zł wymiana
    ps. nic nie sciągało a piszczeć zaczeło jak klocek był całkiem łysy, pytanie jak unikać tego w przyszłości bo gydby prowadnica działała prawidłowo to długo by jeszcze pojeździł
  • Jak hamowałeś "jednym" hamulcem, to i szybciej się ścierał, aż doszło metal na metal. Zastanawiające jest to, że nie wyczułeś, że przy hamowaniu samochód ciągnie na bok...
    Albo też jeździsz bardzo spokojnie, bez potrzeby mocnego hamowania, stąd nie zauważyłeś słabszego działania hamulców.
    Co do smarowania - dawniej nawet ASO Skody smarowało tłoczki hamulców. Czy nadal to robią? Ale wygląda na to, że nie masz już gwarancji. A na SKP nie wyszła Tobie rozbieżność sił hamowania?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • skąd! robiłem przegląd w maju w SKP wszystko ok wg diagnostów. Jeżdze po miescie dość spokojnie 1.2 mpi nie jest demonem mocy :D
  • 3,5 tyś km, problem z prawą rolką na kierownicy (od sterowania MaxiDot'em. Zmiana funkcji przez obrót rolki raz działa, raz nie działa, zmiana na wcisk działa zawsze. Zgłoszenie do serwisu, 25 minut roboty i wymieniona cała listwa na kierownicy. Podobno znany przypadek
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Brąz Topaz | 12000 | Małopolska
  • U mnie przy 53 tyś. w mojej 1.2 Tsi z 2013 padł akumulator. Bang i ciemność
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Ja autko kupiłem w połowie marca br. Pod koniec maja zauważyłem, że nitka nie kierownicy popękała i zaczęła odchodzić skóra. 
    Wymieniono kierownicę na nową w ramach gwarancji 
    Rapid SB | 1,2 TSI 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappucino | 4700km | Poznań
  • Mój cbza, 107 000; Rozrzad wymieniony, koszt w Aso 1060zl. Hałasował juz bardzo często rano
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • @mrpawel, i jakie wrażenia po wymianie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Aktualnie 2500 km, Pierwsza sprawa, przy włączonej klimatyzacji (nie ma znaczenia czy automat czy własne nastawy) słychać lekkie piszczenie, po wyłączeniu klimy (nawiew dalej włączony) piszczenie ustępuje. Przy jeździe nasila się, jak auto stoi słychać mniej. Druga sprawa stajemy np. na światłach, luz i da się odczuć lekkie drgania pojazdu (na razie sporadycznie). Silnik rozgrzany, nie ma znaczenia czy teren płaski czy nie. Jak są lekko podwyższone obroty biegu jałowego (np. przy włączonej klimatyzacji), problem drgań nie występuje. W przyszłym tygodniu jadę na diagnostykę. Miał ktoś podobne problemy i może coś doradzić?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Style | Szary Quartz Metalizowany | 5000km | Śląskie
  • Z klimą mam to samo, a drgań nie mam na paliwie 98 lub Schell V Power 100
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie jeżeli chodzi o piszczenie ze strony klimy to cisza, tak samo jeżeli chodzi o drgania, czuć je naprawdę min jak wentylator chłodnicy wchodzi na najwyższe obroty
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • 76800 km - sonda lambda - podobno przez LPG :/
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Witam, mój przy 55tyś zaczął pogwizdywać przy porannym odpaleniu i ruszaniu, ASO kmiło 24 godz, do nadrzędnych wysłali zapytanie co robić,  w dodatku okazało się że jest  za wysokie ciśnienie  w kolektorze dolotowym, czekam na decyzję , obstawiam zawór westgate  przy turbo a to jest nie wymienne.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @Maciek_1991 

    Podczas jazdy bez zmian - jest tak jak było, spalanie się nie zmieniło. Natomiast pomimo tego, że wg zapewnień serwisów poranny grzechot jest normalny, to od wymiany nie pojawił się ani razu (przejechane 2000km)  Jest cisza. Koszt za święty spokój niewspółmiernie niski ;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Zawsze mowilem ze te teksty aso ze tak ma byc to bzdury, u mnie tez po wymianie jest lepiej choc po jakims czasie terkotanie niestety wrocilo choc bywa rzadko.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 76tkm padło sprzeglo i dwumas - wymiana na gwarancji, wczesniej przy 40tkm wymienioni na nowy akumulator gwarancja. A przy 50tkm padły łączniki stabilizatora gwarancja ...
    Rapid SB | 1.4 TDI 90 KM Start Stop | 2015 | Active | Srebrny | 76000 km | Kraków
  • Może nie tyle że padło ale zardzewiało. Klapa dookoła prawego podświetlenia tablicy...jadę do serwisu, 2013 rok ale może wymuszę naprawę....
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Okazało się że niesprawne było odpowietrzenie skrzyni korbowej, część zamówiona w
    poniedziałek odbiór, może ktoś wrzuci jak to ustrojstwo wygląda?.
    P.S już znalazłem 03F  103  175A takie badziewie dawało na zimnym gwizd z silnika, na ciepło cisza.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?