FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Nie mam pretensji do kolegi, wymieniali odmy zaworki zwrotne a teraz kolektor dolotowy jest zamówiony, po odkręceniu termostatu od pokrywy rozrządu gdzie jest zakładana blokada wałka to wtedy było można usłyszeć to gwizdanie zamieniające się w jęk, byłem zaskoczony że to gwizdanie ma taki jękliwy odgłos, jest nawet rozważane la-wetowanie auta do poznania.
    P.S Jeżdżę Fabią 1.0 tsi i zaskoczenie jakie oszczędne i zrywne, zrobiłem już nim 2tys ale to dla mnie gokart nie auto, jestem wysokim facetem.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Wracam do tematu, który poruszałem jakis czas temu:
    Mam przejechane okolo 25000km. Od jakiegos czasu gdy przejezdzam przez rozne male dziury/uskoki slychac taki pojedynczy pisk/swierszcz z okolic lewego przedniego kola. Nie ma tego zawsze i zanika takze jak sie hamuje nawet lekko. Czasem tez zauwazylem ze lekko popiskuje gdy hamuje. 
    Spotkał się ktoś z takim czymś u siebie?
    Coś z hamulcami to może być..czy może z osłoną tarczy..czy jeszcze coś innego?
    ASO oczywiście nie słyszy bo zawsze to się nie ujawnia.
    A propo słyszanego przeze mnie piszczenia chyba okazuje sie że to piszczy lewe tylne koło. Usiłuje ustalic co to takiego by zgłosić to w ASO ale ciężko to zdjagnozować bo nie słychać tego zawsze. Pewnie jak pojadę do ASO to akurat słychać nie będzie. Wydaje mi się cały czas że to hamulce. Piski jakby zanikały przy lekkim hamowaniu. Czy ktoś spotkał sie z takim czymś u siebie z tyłu auta? Czy ASO ewentualnie może przeczyścić/przejrzeć hamulce w tamach gwarancji?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • rasz "Czy ASO ewentualnie może przeczyścić/przejrzeć hamulce w tamach gwarancji?"
    Tak powiedz że piszczą co jakiś czas że aż uszy bolą, wtedy rozbiorą i wyczyszczą ja tak kiedyś nagadałem i łyknęli.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • W przeglądzie do 2 lat/30 tkm ma być przeprowadzona kontrola P/T hamulców. Jak masz problemy czy niepokojące objawy, nie czekaj do przeglądu. Napisz jakie masz tylne hamulce.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przegląd 2 lata/30000km mam za 2 miesiące i zastanawiam się czy nie zaczekać właśnie do niego.
    Jeśli chodzi o hamulce to mam z tyłu tarcze. Ale na oko nic szczególnego tam się nie dzieje. Przeczyściłem je zmywaczem nieco ale bez zdejmowania klocków nie wiele to chyba daje. Za ciasno klocki są dociśnięte do tarczy. Poza tym może są one luźne jak to niekiedy piszą w internecie.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Witam AUTO JEST JUŻ MOJE podmieniali części za 2500 zł aby namierzyć problem, Poznań kazał zdjąć głowice, Mistrz warsztatu był uparty i dalej szukał, była decyzja o wywozie autka do Poznania, i znalazł!!  był  to kolektor dolotowy z nieszczelną odmą ma on w sobie, a jest ich aż 3 w tm motorku, podziękowałem im za upór i determinacje.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • w 1.4 TDI u nas w firmie padł dwumas i sprzęgło przy przebiegach 78tkm i 112tkm - ostrzegam jest to WADA FABRYCZNA w tym modelu przy tym silniku !!!
    Rapid SB | 1.4 TDI 90 KM Start Stop | 2015 | Active | Srebrny | 76000 km | Kraków
  • Dla 3 cylindrow dwumas i to w sluzbowce tyle wytrzyma :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • To straszne badziewie w 3-cylidrowce zrobili, skoro to tak szybko pada
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Po niecałych trzech latach padł termostat i dziś wymieniłem akumulator. Niecałe trzy lata i 160 000 km.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • mało to Ty nie jeździsz
  • @jajaceek - rozumiem, że diesel?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • To jest MPI i w marcu dorzuciłem do niego lpg.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Mi przy 85 tys. km przebiegu przeciekał termostat, ale okazało si, że na wymianie uszczelki tylko się skończyło.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ja dzisiaj byłem w serwisie po 5 nie udanej naprawie gwarancyjnej świstów w drzwiach kierowcy, przyjechałem oczywiście z pismem oficjalnym i nagle się okazało ze mogę zostawić swoje auto na kilka dni w serwisie aby wszystko jeszcze raz rozebrać, sprawdzić i przetestować i od razu auto zastępcze otrzymałem OIII 1,0TSI. Ostatnia naprawa wystarczyła na tydzień, masakra. To jest ich ostatnia szansa jeżeli nie uda się pismo leci do importera
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Co za "pismo oficjalne"miales? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Skierowane do importera powołując się na KC DzU poz. 1176 ( szczególne warunki sprzedaży) oraz art.8 paragraf 1 DzU ( dotyczący dokonania naprawy w sposób niezadowalający)
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ja wiem co tam gwiżdże, mi nie umieli naprawić i sam sobie naprawiłem. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wiem kolego póki jest na gwarancji to niech się męczą a ja ich pomęczę.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Czesc, cos takiego mi sie dzis przytrafilo.
    Wyskoczyl mi juz po raz kolejny blad epc po tym jak autko stalo kilka dni pod chmurka. Zwykle blad znikal po ponownym uruchomieniu silnika. Dzis, blad zniknal po czym silnik zamulil i zgasl, czynnosc powtorzyla sie kilka razy po czym samochod zaczal chodzic juz normalnie ale pojawil sie za to blad silnika. Czy ktos mial moze podbne przygody? Czy wilgoc moze miec wplyw? Akumulator ma 4 miesiace. Wiem wiem, trzeba by autko podpiac pod kompa- co tez mam w planie uczynic

    Pozdrawiam!
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?