FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Czy terkotanie zimnego silnika może mieć związek z filtrem powietrza lub świecami. Po przeglądzie na którym wymienili świece i filtr terkotanie ustało. Następnym zauważalnym objawem wymiany świec jest wchodzenie silnika na niższe obroty przy odpalania rano. Wczesniej obroty wchodziły na 2000, a teraz na 1500 i spadają na 1100.
    Wymiana świec spowodowała też zaprzestanie trzęsienia silnikiem na 5 biegu, gdzy obroty spadały poniżej 1500.
    Minęło 4 dni i silnik nie terkocze. Chyba, że zrobili coś o czym nie chcą powiedzieć.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam licznik stoi naprawa się nie powiodła auto dalej gwizda może kierowca p...., ASO myśli co dalej a ja czekam i mnie szlak zalewa.
    11.09 auta nie ma, jeżdżę Fabią o pojemności 999, Centrala karze silnik rozbierać, "mocne pytanie od nich "czy był dolewany dodatek" niezłe co? a ja mama darmowe przeglądy z materiałami , niech siebie zapytają.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Mam przejechane okolo 25000km. Od jakiegos czasu gdy przejezdzam przez rozne male dziury/uskoki slychac taki pojedynczy pisk/swierszcz z okolic lewego przedniego kola. Nie ma tego zawsze i zanika takze jak sie hamuje nawet lekko. Czasem tez zauwazylem ze lekko popiskuje gdy hamuje. 
    Spotkał się ktoś z takim czymś u siebie?
    Coś z hamulcami to może być..czy może z osłoną tarczy..czy jeszcze coś innego?
    ASO oczywiście nie słyszy bo zawsze to się nie ujawnia.

    A propo słyszanego przeze mnie piszczenia chyba okazuje sie że to piszczy lewe tylne koło. Usiłuje ustalic co to takiego by zgłosić to w ASO ale ciężko to zdjagnozować bo nie słychać tego zawsze. Pewnie jak pojadę do ASO to akurat słychać nie będzie.
    Wydaje mi się cały czas że to hamulce. Piski jakby zanikały przy lekkim hamowaniu.
    Czy ktoś spotkał sie z takim czymś u siebie z tyłu auta?
    Czy ASO ewentualnie może przeczyścić/przejrzeć hamulce w tamach gwarancji?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Znany temat. Gumy na stabilizatorze. Często wymieniane w ramach gwarancji. Spokojnie, zacznie piszczeć cześciej ;-P zwłaszcza jak będzie sucho. W deszczu u mnie też nie piszczało. U mnie wymienione w okolicach 30 tys. km
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Też mam to popiskiwanie i też w okolicach lewego przodu. Pisk raczej z gatunku "metalowych" ale może faktycznie gumy na stabilizatorze. Przebieg 15kkm. Strasznie szybko padły.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • łacznik stabilizatora przy około 11000 km 

    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Klapa mi zardzewiała w okolicy lewego podświetlenia tablicy...
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • @Pawel18PL widziałem już taki egzemplarz z rocznika bodajże 2013. U mnie w RM 2016 jest tam pod lampką przezroczysta folia ochronna tak by oprawa nie uszkadzała powłoki lakierniczej. Jak sprawa wygląda u Ciebie ? Jest takie zabezpieczenie ?
    Co na to ASO ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Padła mi żarówka od podświetlenia tablicy rej, chcąc wymienić żarówkę, przy zdejmowaniu lampki, odeszła ta folia razem z lakierem, i było całe zardzewiałe, lampka w środku cała zaśniedziała, okazało się że żarówka była dobra tylko utlenił się jej uchwycik i się urwała i nie świeciła. W drugiej lampce dało się zaobserwować początkowy stan tego procesu, myślę że w środku zbierała się woda. ASO po zgłoszeniu wymieniło całą klapę w ramach gwarancji, (bez większych problemów, włącznie z lampkami, jakimiś tam plastyczkami, szyba została przeklejona, jedyny ból że nie chcieli mi dać autka zastępczego a manewr trwał 3 dni). Następnie po dwóch tygodniach pękła znowu 3 lampka stopu, ale wywalczyłem wymianę w ramach tej naprawy. 
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • no to ładnie sprawa załatwiona. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • 93 tyś padła lewa żarówka świateł mijania i chyba żeby ją wymienić muszę wyjać cały aku i komp gazowy bo nie ma tam dostępu :o
  • Poniekąd ułatwieniem jest plastikowa klapka w nadkolu. Klapkę ściągasz - i masz dostęp do niektórych żarówek. Taka zabawa ma jeden minus - jest to rozwiązanie dla "małej, zgrabnej" rączki.... 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • rapid 1.2 tsi 110km, od 28.08, w 15 dni zrobiłem 1100km i dzisiaj widze na wyświetlaczu "awaria systemu start-stop" i przestały wiatraki nawiewu chodzić zupełnie, przy włączaniu słychać tylko lekkie elektryczne zabrzyczenie raz i koniec, czy włączę klime czy bez, wiatraki nie kręcą. Co do start-stop to może razem użyłem z 30 razy przez te 2 tygodnie, to jakieś jaja są poprostu :) Jutro do serwisu oczywiście jade
  • Sprawdź bezpieczniki. Jak walnął któryś co ma związek z silnikiem to zawsze pokazuje się komunikat o usterce start stop. Wyjmowałem od pompy paliwa w celu zabezpieczenia pojazdu w innym mieście i przy próbie uruchomienia też był komunikat usterka S&S.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jeszcze nie wiem co na to ASO, auto jest już po gwarancji, więc rewelacji nie oczekuję....
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • 1/ Wadliwa uszczelka tylnej wycieraczki - dwa razy już wymieniana (ponoć za drugim razem zamówiona uszczelka poprawiona). Objawy: cieknąca woda po szybie po stronie wewnętrznej klapy bagażnika w momencie jej otwarcia.
    2/ Wadliwy materiał gałki drążka zmiany biegów (znaczne i przyspieszone zużycie) - wymiana. 
    3/ Wadliwa prawa rolka kierownicy - przerywająca/niedziałająca rolka kierownicy do sterowania komputerem. Elektryk mówił, że z pewnego okresu produkcyjnego mają problem z tymi rolkami (ale nie dopytywałem z jakiego dokładnie bo w sumie mnie to nie interesowało) - wymiana.
    Auto z grudnia 2015 r.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Model Y16, a dokladniej rok i miesiac produkcji možná poprosic?
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • auta - ja mam wyprodukowane w tym samym okresie co kdyby to bylo jak w tym wypadku
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Witam wszystkich, czytam wasze wpisy to zaczynam zazdrościć wam że takich problemów nie mam bo by były dawno usunięte, wyżej pisałem że autko stoi w serwisie UWAG już MIESIĄC i lipa cały czas pogwizduje przy pierwszym odpaleniu i po 2 min znika, był inżynier z Poznania i się robi gęsto grzebią coraz głębiej i nic gwizda dalej.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Witam,myślę,że kolego @marinesku2 nie ma się czym przejmować,takie pogwizdowanie 2 minutowe zaraz po odpalaniu i potem ustaje to nie jest problem jeżeli nie ma wpływu na poprawne działanie eksploatacji samochodu w jego codziennej eksploatacji,a takie oddawanie auta do serwisu ASO w celu zdiagnostowanie problemu przynosi więcej szkody dla samego samochodu,gdyż więcej ingerecji w podzespołach to więcej niespodzianek w przyszłości,nie ufajmy w mechaników serwisów ASO,to tez ludzie tak jak doktorzy w szpitalach albo się uda albo nie,zaufajmy własnemu rozsądkowi.
    Pozdrawiam bez urazy !!!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?