FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Światła do jazdy dziennej
  • Ok dzieki. 
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Jeszcze dodam, że u tego samego sprzedawcy kupiłem:
    2 szt. http://allegro.pl/w5w-t10-plaska-1s-canbus-led-6smd-2835-zimna-c06z-i5541771175.html do oświetlenia bagażnika i schowka pasażera (200-220 lm) - teraz mam tam widno jak w kościele :D
    2 szt. http://allegro.pl/zarowka-w5w-t10-plaska-led-6-smd-5630-zimna-6t56-i5805876110.html (100-120 lm, aktualnie brak) do tablicy rejestracyjnej - wymaga przekodowania. Można też wziąć http://allegro.pl/zarowka-w5w-t10-plaska-led-4-smd-5050-zimna-4p50-i5805704538.html trochę słabsze (60-70 lm), ale ilość światła zbliżona do normy a tablica w końcu nie musi być mocno oświetlona.
    Informacyjnie: dla żarówek białych W5W normatywny strumień to 50 lm. Ponadto żarówki świecą dookólnie, oprawy zaś nie mają odbłyśników od "ciemnej" strony. Powyższe ledy emitują całe światło w jedną stronę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • - Czyli te LEDy do schowka i bagażnika (http://allegro.pl/w5w-t10-plaska-1s-canbus-led-6smd-2835-zimna-c06z-i5541771175.html ) nie wymagaja przekodowania i ładnie świecą bez zgłaszania błędów?
    - Postojowe przód także działają bez przekodowania i zgłaszania błędów(http://allegro.pl/w5w-t10-postojowka-canbus-led-5smd-5050-7000k-cw57-i5892054530.html)?
    - Te żarówki H15 Vertex (http://allegro.pl/2x-zarowki-vertex-h15-15-55w-cool-blue-xenon-5000k-i6008566010.html) także nie zgłaszaja problemów i dobrze świecą łącznie z dlugimi (posiadają w końcu homologacje?)
    - są jakieś LEDy do tablicy rejestracyjnej, które nie wymagają przekodowania
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • A jest cos bez kodowania do oswietlenia wnetrza nad lusterkiem?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • @rasz:
    - tak
    - tak (przynajmniej u mnie)
    - co do błędów to tak a co do estetyki to jeszcze nie wiem ale wierzę BaloN-owi ;)
    - nic mi o tym nie wiadomo.
    @osman71:
    - o ile wiem, to jakiekolwiek (na wszelki wypadek z canbusem). Ale podobno ledy nie bardzo dają się ściemniać więc nad lusterkiem nie polecam. Ale, przyznaję, nie sprawdzałem. Właściwie to mogę sprawdzić, bo kilka ledów mi zostało...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ledy w lampce sufitowej przygasają i rozjaśniają się. Można wprawdzie dojrzeć "cyfrowy" wzrost/spadek napięcia, co powoduje lekkie "skoki" przy zmianie natężenia oświetlenia, ale to trzeba chcieć zauważyć. Zamontowanie LED w lampce nie powoduje potrzeby przekodowania. U mnie tak działa.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen_ jak mozesz to wklej tez jakies info ktore lampki kupiles.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Wypróbowałem w lampie sufitowej http://allegro.pl/pozycyjne-led-5-smd-w5w-t10-ciepla-3000k-nw53-i5642282635.html
    Światła dają mniej więcej tyle samo co tradycyjna żarówka i kolor bardzo zbliżony. Zapalają się wyraźnie szybciej ale gasną tak samo łagodnie jak zwykłe. "Skoków" nie zaobserwowałem. Może nie chciałem?... ;)
    Sprawdziłem też jeszcze inną, mocniejszą, zimną i zachowywała się tak samo.
    Ale i tak wróciłem do zwykłej żarówki bo jakoś takoś światło lepiej się rozchodzi...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja mam ledy wszedzie we wnetrzu, postojowki ,przeciwmglowe i oswietlenie tab. rej i nie musialem nic przekodowywac wiec jak to mozliwe ze wam wyrzucalo bledy a mi nie? :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Widocznie nie ma reguły. Najwyraźniej wszystko zależy od zastosowanych ledów. Snadź twoje są bardziej akuratne. Jak pamiętasz skąd je wziąłeś - napisz.
    EDIT:
    Ty masz MY14 - może tu jest wyjaśnienie zjawiska?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja też mam Cool Blue H15 i g**** dają, szkoda kasy. I też mam ledy w pozycjach, fajnie współgrają z ksenonami
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jakiś czas temu byłem w ASO miły pan mi powiedział ze mój Rapid nie ma kontroli spalonej żadnej zarowki. A wydawało mi się że mam najwyższą wersje.... Przy okazji okazało sie ze nie mam tez kontroli zapiętych pasów dla pasażera obok kierowcy. W sumie sie potwierdziło to kiedy wymieniłem kilka żarówek na ledowe i nie wywaliło żadnych błędów. Reasumując mam elektronicznie gołego Rapidka ;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Dobre ledy do grupy vag robi na zamòwienie Tomnik, na postojòwki są super.

    <mod> może masz bliższe namiary? - podaj dla zainteresowanych.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @vandaal moze rzeczywiscie dlatego ze moj jest starszy:). Niestety nie pamietam od kogo kupilem bo to bylo 2 lata temu i narazie wszystko dziala
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • tomnik robi ledy sam, są super i się nie przepalają, polecem tez do środka, di niego namiar
    prolumo@yahoo.com
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeszcze nawiążę do żarówek H15 z Vertexu.
    Rzeczywiście świecą ładnym, białym światłem. Nawet bielszym niż xenony, które mam :)
    Moja rada: przed ich zamontowaniem warto szczypcami mocno ścisnąć języczki dociskowe tak, by trochę osłabić ich docisk do klosza. Bez tego obrót ich w gnieździe reflektora jest trudny. A wykręcenie przy demontażu prawie niemożliwe. Wynika to z tego, że blacha z jakiej jest wykonane mocowanie żarówki jest znacznie grubsze niż w ori osramach a już one dość ciężko się wykręcały. Jak próbowałem ją wykręcić (Vertex) przy pomocy szczypców to mi się plastikowy trzonek połamał. W końcu jakoś wykręciłem.
    A teraz dlaczego w ogóle wykręcałem.
    Ano dlatego, że jedna z nich świeci za nisko. W porównaniu do osrama i drugiej vertexu świeci prawie 15cm niżej - samochód stał niecałe 1,5m od ściany! Ona w zasadzie świeci niżej niż światło mijania... i w praktycznie jest bezużyteczna.
    Będę dziś dzwonił do Vertexu - zobaczę co powiedzą. W końcu koszt tej żarówki nie jest mały.
    EDIT: Jestem już po rozmowie tel. Gościu chce bym mu przesłał jakieś fotki i zobaczą czy to się do reklamacji kwalifikuje. Podobno to pierwszy taki przypadek. Jeśli tak, to trzeba się nazywać... ;)
    Jak już fotki porobię, to też wrzucę na forum.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Potwierdzam,fajnie swieca wczoraj zalozylem! Nie wiem jak dlugie bo nie probowalem,ale dzienne swieca bardzo fajnie.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Montaż to "pikuś" w porównaniu z demontażem.
    W transporcie to nie. Nie wiem co musiało by się stać bo zapakowane i zabezpieczone były solidnie. To ewidentna wada fabryczna.
    A wysyłka żarówek była ustalona i opłacona zanim zaoferowałeś pomoc...
    ;P
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zapomnialem dodac ze wymienilem tez postojowki na te ktore van daal polecal,do ksenonow bardzo fajnie pasuja!
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Obiecane fotki porównujące światła drogowe na H15 z Vertexu i oryginały Osram.
    Dla odniesienia dokładam też mijania (xenony).
    Na wszystkich dodałem linię świateł mijania. Te linie na fotce z Vertexami są nałożone idealnie. Na Osramach już bardziej na oko.

    Niektórym, to co poniżej zobaczą, niekoniecznie się spodoba...
    W myśl zasady "czego oczy nie widzą..." zanim je obejrzycie to się zastanówcie, czy aby na pewno chcecie.
    ;D
    1 mijania .jpg
    3674 x 1568 - 202K
    2 drogowe H15 vertex .jpg
    3674 x 1568 - 201K
    3 drogowe H15 osram (ori) .jpg
    3674 x 1568 - 196K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?