FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Światła do jazdy dziennej
  • http://allegro.pl/swiatla-dzienne-tasma-led-elastyczne-kierunkowskaz-i6285293825.html?fromVariant=65...
    Może ktoś mi wyjaśni co to jest? To jest takie jak w Octavi III ? lub Superb ?



    EDIT MOD: Umieszczaj posty w juz istniejacych wątkach o tej samej tematyce


    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witajcie... głupie pytanie, ale co tam... jeżeli moja najzwyklejsza Rapidka nie ma w standardzie świateł do jazdy dzienne, to czy istnieje możliwość instalacji takowych? czy wymaga to nie wiadomo jakich zmian w elektryce/oprogramowaniu/czy gdzie tam jeszcze?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • "...moja najzwyklejsza Rapidka nie ma w standardzie świateł do jazdy dziennej..."
    To takie istnieją? Wydaje mi się, że wszystkie samochody produkowane po 2011 roku musiały takie światła mieć. Cytat z wiki:
    "Od 7 lutego 2011 roku zgodnie z Dyrektywą 2008/89/WE wszystkie nowe modele pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej są obowiązkowo wyposażone w światła do jazdy dziennej."
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • poczekam źle się wyraziłem... chyba... chodzi mi o to, że nie mam w Rapidce tych świateł co są na przednim zderzaku... tylko te dwa standardowe reflektory... zaznaczyłem na jakiejś przykładowej Rapidce - tego zaznaczenie nie mam...
    zrzut.jpg
    1024 x 643 - 215K
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Czyli tobie się rozchodzi o DRL na LEDACH...
    Jak tak, to przeróbka jest możliwa (chyba?).
    Wariant 1: dołożenie oryginalnych, rapidowych - te są z przeciwmgłowymi - mnóstwo koniecznych przeróbek mechanicznych i elektrycznych - moim zdaniem skórka niewarta wyprawki z uwagi na relację koszt/efekt końcowy.
    Wariant 2: dołożenie HOMOLOGOWANYCH, uniwersalnych DRL - znacznie taniej ale mniej efektowne. Elektrycznie prosta przeróbka - przepinasz zasilanie z obecnych świateł na nowe ale...
    W obu wariantach może być też konieczne jakieś kodowanie, by nie było błędu spalonej żarówki - i tu może być problem bo starsze modele były słabo "kodowalne".
    Ewentualne zastosowanie jakiegoś dodatkowego obciążenia, które upodobni parametrami te LEDy do zwykłych żarówek.

    Ja bym dał sobie spokój. To jeden z tych przypadków, gdy lepiej było decydować się na takie wyposażenie od razu. Tylko nie wiem, czy w MY13 w ogóle była taka opcja...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • wiesz akurat ja kupiłem to autko jakieś 2 miechy temu jako używane i w sumie tak byłem zajarany, że nie zwracałem na to uwagi... skoro to takie skomplikowane, to dam sobie spokój... 
    chociaż szkoda, bo to efektowne jest...

    serdeczne dzięki za pomoc...

    P.S.
    zarąbiste to forum - jeszcze z niczym nie zostałem zbyty, a zadaję czasami naprawdę głupie pytania...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  •   Wydaje mi się, że kolega @PiotreC po prostu nie ma świateł przeciwmgielnych.
    Tym samym nie ma tam żadnej wiązki.
  • Pytanie czy w MY13 byla kontrola spalonej zarowki BTW miałem kiedyś ledy Philipsa które podpinane były pod aku + i - (miały swój bezpiecznik) a jedynie zyła sterująca pod przewód zasilający światła mijania jako sterowanie. Jak włączałeś swiatła mijania to gasły ledy a jak wyłączałeś światła ledy zapalały się...
    Kosztowały 150zł ale pracowały bez problemowo do czasu kiedy sprzedałem auto

    A na foto zaznaczone są halogeny przeciwmgielne... takie pewnie da sie domontować a światła do jazdy dziennej masz w lampach obok grila

    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • A na zdjęciu Rapid z szyberdachem, a dalej chyba Octavia. Szkoda, że w Polsce takich nie sprzedają.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • dokładnie - mam czysty zderzak bez żadnych reflektorów - zrobiłem fejspalm z tymi dziennymi, bo te na zderzaku to przecież przeciwmgielne... ehhh...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Teraz wszystko gra i świeci :)
    Widać, że forum dalej jest potrzebne, wciąż można otrzymać ciekawą podpowiedź czy info o Rapidzie. 
  • @lukasz13 @PioterC
    W przypadku samych DRL brak wiązki jest tu najmniejszym problemem. Można podciągnąć kabelki z istniejących DRL w lampach głównych. To raptem kilkadziesiąt centymetrów. Problemem jest montaż oryginalnych lamp przeciwmgłowych. Związane z tym przeróbki mechaniczne są bardzo kosztowne. W związku z tym montaż tych lamp tylko dla DRL jest bezsensowny. A by w pełni je wykorzystać, czyli dorobić przeciwmgłowe, oczywiście trzeba dołożyć nową wiązkę do kabiny i dorobić włącznik - np. zmienić włącznik
    świateł na taki z przednimi przeciwmgłowymi plus jakiś przekaźnik albo podłączenie do BCM. Słowem - bardzo dużo zachodu i spore koszty.
    Alternatywą jest montaż samych DRL - ale to już taka trochę partyzantka i trąci "wioską".
    Gdybyż światła dzienne w lampach głównych były zrobione na osobnych żarówkach można by tylko te żarówki wymienić na LED i było by po sprawie. Niestety światła dzienne współdzielą żarówki ze światłami drogowymi (dwuwłóknowe H15) - i w tym momencie mamy klops.
    Taka ciekawostka: w Rapidach z dziennymi LED ta część żarówek H15 jest niewykorzystana a miejsce we wtyczce lamp głównych zaślepione.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal - a widzisz, czyli w moim przypadku sama wymiana żarówek na LED nie wchodzi w grę?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Nie wchodzi.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam,
     od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł zamiany tradycyjnych dziennych w Rapid 2014, które są w reflektorach na led. Chcę je umieścić w reflektorach, rozklejając je i zrobić taśmy tak jak to jest w najnowszym modelu
    http://allegro.pl/swiatla-led-elastyczne-do-jazdy-dziennej-drl-neony-i6530864699.html?snapshot=MjAxN...
    Takie taśmy.
    Co Wy na to? Jak rozkleić w sieci wiele rad na You Tube.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • @wojtekmel, ja chciałem użyć, ale po przeczytaniu zdania "należy liczyć się z utratą świateł drogowych" odpuściłem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991
    Tu nie chodzi o to, że nie będzie świateł drogowych w ogóle. Tu chodzi o to, że ta żarówka świeci tak samo przy podaniu napięcia na końcówkę
    DRL i końcówkę drogowego (cyt.: >Żarówka świeci takim samym poziomem światła na obu "włóknach"<).
    Oczywiście pozostaje kwestia wielkości strumienia emitowanego przez tę żarówkę (niestety producent nie podaje tego ważnego parametru) oraz kształtu tegoż po opuszczeniu lampy. Pozostaje tylko metoda doświadczalna. Sądzę, że strona praktyczna używania takiej żarówki będzie wielce problematyczna bo raczej nie będzie ona oświetlać drogi tak jak trzeba - i to chyba ma producent na myśli.
    No i sprawa homologacji - tu już więcej niż pewne, że lampa z tą żarówką może być przyczyną kłopotów z drogówką i/lub diagnostą.
    Osobiście uważam, że taka ingerencja będzie przegięciem. Jestem zwolennikiem teorii, że można kombinować z LEDami wszędzie oprócz świateł mijania i drogowych - te są "święte" i nietykalne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam, no właśnie ten Motohid to jakiś mały oszust, po kiego taki komentarz że może być utrata świateł drogowych. Tak kupilem włącznik świateł który nie obsługuje świateł przeciwmgielnych. Komentarz  mało zanaczący. Mały oszust i tyle w temacie.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • bez problemu podlaczysz te halogeny na te z led w modelu MY 2016 potrzebne 5 metrow przewodu i przekaznik po montazu w radiu swing wylacz swiatla do jazdy dziennej . i wszystko bedzie ok

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?