FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik braku płynu do spryskiwaczy
  • Dzisiaj skończył mi się płyn do spryskiwaczy. Wydaje mi się że w Rapidach powinna zaświecić się lampka i powinien pojawić się komunikat na Maxi-dot. Mam rację?
    Rapid LB | 1.2 TSI 85KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal Metalizowany | 13000km | Białystok
  • Oj chyba nie w Rapidzie. Fakt że nigdy nie skończył mi się płyn, ale nie słyszałem o wskaźniku płynu w Rapidzie
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Płyn.JPG
    740 x 290 - 45K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Właśnie testuję jak się skończy płyn to zweryfikuję ten zapis instrukcji.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • według mnie to powinno zadziałać trochę wcześniej, jak płyn się skończy to będziemy o tym wiedzieć;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Również jestem na etapie testowania pojemności zbiornika płynu do spryskiwacza, oraz działania komunikatów na Maxi-dot
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Jeśli dobrze pamiętam, zgodnie z instrukcją, powinien wyświetlać się również komunikat kiedy chcemy uruchomić samochód bez wciśniętego sprzęgła no i samochód nie powinien się uruchamiać. U mnie nie ma komunikatu i samochód uruchamia się bez problemu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel
    Czy próbowałeś to zrobić mając wbity bieg, czy stałeś na luzie?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • ...odnoszę wrażenie, że użytkowników dzisiejszych aut traktuje się jak DEBILI. Komputery pokładowe informują nas o wielu mało istotnych sytuacjach. Jak uległ uszkodzeniu sterownik świec żarowych /astra 1,7 CDTI /  to nie było żadnego komunikatu
  • @andrzejn ja próbowałem dziś rano, żadnego komunikatu nie było, auto zrobiło żabkę :) Ciekawe na czym jeszcze Skoda zaoszczędziła...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Funkcja safe chyba jest ustawialna jak blokada drzwi. U mnie przy gaszeni wyświetla się komunikat i informuje żeby czytać instrukcję
  • Funkcję SAFE wyłącza się samemu przyciskiem na słupku kierowcy. Aktywacja funkcji SAFE następuje automatycznie przy następnym zaryglowaniu drzwi z pilota
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • dodatkowo, żeby była możliwość otwierania samochodu od środka przy zamykaniu trzeba na pilocie nacisnąć przycisk zamykania dwa razy
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • proszę moderatora, aby ostatnie 7 postów (łącznie z moim) przenieść do innego wątku. W końcu to jest wątek o wskaźniku płynu a nie wstecznym biegu i zamykaniu drzwi. Robi się bałagan.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Właśnie zkończyłem test zbiornika na płyn do spryskiwaczy i komunikatu na Maxi-Dot
    Wynik - negatywny
    Płyn skończył się bez żadnego ostrzeżenia, pojemność zbiornika -około 3,5 litra
    Może ostrzeżenie o niskim poziomie płynu spryskiwacza działa w opcji ze spryskiwaczem reflektorów i/lub większym zbiornikiem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  •  Świadczy to niestety o następnej "oszczędności" jaką poczyniła Skoda.
  • @andrzejn w instrukcji nie ma żadnych gwiazdek i innych drobnych druczków, więc wskazanie niskigo poziomu płynu ma być sygnalizowane zawsze. Na tej podstawie spokojnie można iść z reklamacją, że ta opcja nie działa.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Oczywiście, że przy najbliższej wizycie w serwisie będę to jak i brak ostrzeżenia przy próbie uruchomienia silnika bez wciśniętego sprzęgła - reklamował.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • No to jak się skrzykniemy to i zbiorowy pozew za niedoróbki można będzie wysmażyć :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Można by :) - muszę przeczytać instrukcję jeszcze raz :)
  • No i dziś zabrakło płynu do spryskiwaczy i żadnej informacji na wyświetlaczu nie było :-(
    Ciekawe czy na segmentowych jest kontrolka?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?